BIZNES Przemysł

MiR wprowadza na rynek większego i silniejszego robota mobilnego

Podczas wiodących europejskich targów branży inteligentnej automatyki i robotyki Automatica 2018 Mobile Industrial Robots (MiR) zaprezentował swoją najnowszą innowację, robota

Data publikacji: 2018-06-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: MiR wprowadza na rynek większego i silniejszego robota mobilnego
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Podczas wiodących europejskich targów branży inteligentnej automatyki i robotyki Automatica 2018 Mobile Industrial Robots (MiR) zaprezentował swoją najnowszą innowację, robota MiR500.

MiR wprowadza na rynek większego i silniejszego robota mobilnego Przemysł, BIZNES - Podczas wiodących europejskich targów branży inteligentnej automatyki i robotyki Automatica 2018 Mobile Industrial Robots (MiR) zaprezentował swoją najnowszą innowację, robota MiR500.

Mobile Industrial Robots (MiR), lider w dziedzinie współpracujących robotów mobilnych, odpowiada na istotne zapotrzebowanie przemysłu, dostarczając większą, silniejszą i szybszą wersję swojego popularnego robota. Otwiera ona nowe obszary zastosowań.

 

Monachium, 19 czerwca 2018 – Podczas wiodących europejskich targów branży inteligentnej automatyki i robotyki Automatica 2018 Mobile Industrial Robots (MiR) zaprezentował swoją najnowszą innowację, robota MiR500. Robot ten posiada udźwig do 500 kg i potrafi automatycznie pobierać, przenosić i dostarczać palety z prędkością do 7,2 km/h. Branża przemysłowa może teraz optymalizować logistykę w całym łańcuchu produkcji, od magazynu po dostarczanie produktów, dzięki pełnej flocie wszechstronnych robotów MiR obsługujących zarówno lekki, jak i ciężki transport.

 

„W MiR500 zachowujemy sprawdzoną, trwałą technologię oraz bezpieczeństwo, które uczyniły nas wiodącym globalnym dostawcą autonomicznych robotów mobilnych. MiR500 powstawał w oparciu o potrzeby występujące u obecnych i potencjalnych klientów, którzy testowali nasze roboty i dostrzegają ogromny potencjał, jaki kryje automatyzacja wewnętrznego transportu ciężkich produktów oraz europalet. Dzięki robotowi MiR500 wyznaczamy nowe standardy w kwestii obszarów zastosowania autonomicznych robotów mobilnych w firmach” – tłumaczy Thomas Visti, CEO firmy Mobile Industrial Robots.

Przenoszenie palet oraz ciężkich elementów szybko i wydajnie

Podobnie jak inne roboty MiR, MiR500 bezpiecznie omija ludzi i przeszkody. Dzięki zaawansowanej technologii i zaawansowanemu oprogramowaniu MiR, robot MiR500 widzi wszystkie przeszkody w promieniu 360° i w związku z tym autonomicznie znajduje najbardziej efektywną trasę wiodącą do celu – nawet w dynamicznych środowiskach, w których przemieszczają się wokół niego ludzie i pojazdy.

 

Współpracujący robot mobilny został zaprojektowany tak, aby spełniać wszystkie rygorystyczne standardy bezpieczeństwa niezbędne do otrzymania certyfikatu TÜV. Jest to zasadniczo ta sama technologia, jak ta użyta w MiR100 i MiR200, które już przyczyniają się do optymalizacji procesów produkcyjnych w największych międzynarodowych przedsiębiorstwach na całym świecie. Różnicę stanowią rozmiar, udźwig oraz obszary zastosowania.

 

„MiR500 to niezwykle wytrzymały robot o jeszcze mocniejszym designie niż nasze pozostałe roboty, nadaje się więc idealnie do środowiska przemysłowego. Zastosowaliśmy również zasady z MiR100 i MiR200, gdzie najważniejsze były wszechstronność i prostota użytkowania. Oznacza to, że nie potrzeba wcześniejszego doświadczenia, aby zaprogramować MiR500. Równocześnie bardzo łatwo jest rozbudowywać i wymieniać górne moduły, w związku z czym robota można wykorzystywać do wielu zastosowań transportowych. Może on na przykład zostać wyposażony w podnośnik palet, przenośnik taśmowy lub ramię robotyczne” – mówi Thomas Visti.

 

MiR500 ma takie same wymiary, jak standardowa europaleta, dlatego firma MiR spodziewa się, że większość sprzedanych modeli MiR500 będzie używana do transportu palet w obszarach przemysłowych i magazynach na całym świecie. Transport palet przeprowadzany jest z użyciem specjalnie zaprojektowanych podnośników palet i ram, które zapewniają stabilną obsługę i transport. Wysoka prędkość robota MiR500 upraszcza transport palet we wszystkich rodzajach przedsiębiorstw i odciąża pracowników, którzy mogą się zająć bardziej wartościowymi czynnościami.

 

Gwałtowny rozwój rynku

Według Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) rynek robotów mobilnych będzie się w najbliższej przyszłości gwałtownie rozwijał.

 

„Branża szuka nowych sposobów na optymalizację produkcji i zwiększenie konkurencyjności, a transport wewnętrzny to ostatni brakujący segment automatyzacji. Nasze współpracujące roboty mobilne doskonale wpasowują się w te warunki” – komentuje Thomas Visti.

 

W latach 2015-2016 firma MiR pięciokrotnie zwiększyła poziom sprzedaży robotów. Obrót w latach 2016-2017 potroił się do 77,5 miliona DKK, a w roku 2018 firma przewiduje co najmniej podwojenie obrotu w porównaniu z rokiem poprzednim. W tym roku MiR spodziewa się także zwiększenia liczby pracowników z 65 do około 120.

 

O Mobile Industrial Robots

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, w tym kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Firma szybko utworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 40 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Dortmundzie, Barcelonie i Szanghaju. Rozwój utworzonego w 2013 roku przedsiębiorstwa postępował w szybkim tempie. W latach 2015–2016 wzrost sprzedaży wyniósł 500 procent, a w latach 2016–2017 300 procent. Założona i prowadzona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii. Firma MiR została niedawno wykupiona przez amerykańskie przedsiębiorstwo Teradyne, wiodącego dostawcę zautomatyzowanego wyposażenia testowego. Trzy lata temu Teradyne kupiło także duńską firmę Universal Robots.

Więcej informacji na stronie www.mobile-industrial-robots.com

Kontakt:                                                                                                                              

Denise Degli Innocenti

Marketing globalny, Mobile Industrial Robots

E-mail: [email protected], Tel.: +45 20 30 74 47

Agencja PR:

 

Zofia Bielska,

Omega Communication

e-mail: [email protected], Tel.: +48 22 8541634

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
MiR wprowadza na rynek większego i silniejszego robota mobilnego Przemysł, BIZNES - Podczas wiodących europejskich targów branży inteligentnej automatyki i robotyki Automatica 2018 Mobile Industrial Robots (MiR) zaprezentował swoją najnowszą innowację, robota MiR500.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy