BIZNES Gospodarka

Militarne nowości Andropolu na MSPO 2016

Data publikacji: 2016-09-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Militarne nowości Andropolu na MSPO 2016
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Zaawansowane technologicznie tkaniny dla wojsk lądowych i specjalnych prezentuje na XXIV Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach spółka Andropol S.A.

Militarne nowości Andropolu na MSPO 2016 BIZNES, Gospodarka - Zaawansowane technologicznie tkaniny dla wojsk lądowych i specjalnych prezentuje na XXIV Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach spółka Andropol S.A.

Zaawansowane technologicznie tkaniny dla wojsk lądowych i specjalnych prezentuje na XXIV Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach spółka Andropol S.A.

Objęte honorowym patronatem Prezydenta RP kieleckie targi militarne, to jedna z najważniejszych w Europie i jedyna w Polsce tej rangi branżowa impreza. Tegoroczny MSPO to kilkuset wystawców, prezentujących najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, prestiżowe wyróżnienia i nagrody, oficjalne delegacje z całego świata oraz honorowi goście. Podczas Salonu prezentowany jest sprzęt i wyposażenie obejmujące wszystkie segmenty produkcji wojskowej: sprzęt wojsk inżynieryjnych, artyleryjskie i rakietowe systemy przeciwlotnicze, systemy rozpoznania oraz sprzęt logistyczny Najważniejszym elementem  targów jest wystawa Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej organizowana w tym roku pod hasłem „Kierunek Nowoczesność”. W ramach ekspozycji zobaczyć można prezentacje między innymi: Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Marynarki Wojennej oraz Żandarmerii Wojskowej. Siłę polskiego przemysłu obronnego na tegorocznym Salonie zaprezentuje 320 krajowych wystawców. Prezentowane będą systemy obrony, broń i wyposażenie dedykowane armii, a w tym tworzonym brygadom Obrony Terytorialnej, które podczas MSPO po raz pierwszy reprezentuje Biuro ds. Utworzenia Obrony Terytorialnej Ministerstwa Obrony Narodowej.

Wśród wystawców tradycyjnie znalazła się spółka Andropol S.A, krajowy lider w produkcji tkanin mundurowych. 

–  Tegoroczny salon to dla nas doskonała okazja do pokazania naszych nowości wzorniczych i innowacyjnych tkanin dla wojsk lądowych i specjalnych – mówi Romuald Klimiuk, kierownik produktu tkanin mundurowych Andropol SA.

Spółka prezentuje w Kielcach m.in. nowe wzory kamuflaży, które mogą być wykorzystane przez tworzące się wojska obrony terytorialnej, propozycje nowych niepalnych tkanin na kombinezony dla służb mundurowych MSWiA, a także tkanin koszulowych do mundurów wyjściowych i galowych.

Kolejną nowością jest wodoodporna tkanina typu „Cordura” o wyjątkowych parametrach wytrzymałościowych.

– To powlekana tkanina z grubej przędzy poliamidowej, bardzo odporna na przetarcie i rozerwanie, dostępna w wersji jednobarwnej oraz jako kamuflaż maskujący-dodaje Romuald Klimiuk. – Może być przeznaczona na zasobniki piechoty górskiej, torby poligonowe, a także na pokrycie kamizelek kuloodpornych.

Tkaniny dla wojska produkowane są w fabrykach spółki w Białymstoku i Andrychowie.  Ich atutem są szczególne właściwości, a także wysokie parametry wytrzymałościowe na rozdzieranie i zrywanie. Mają one zróżnicowany skład surowcowy, masę powierzchniową oraz splot. Szczególnie istotne dla wojskowych kontrahentów jest to, że są one barwione i drukowane specjalnymi barwnikami, pozwalającymi na osiągnięcie poziomu reemisji, która przy obserwacji przyrządami optycznymi z wykorzystaniem promieni podczerwieni chroni żołnierzy przed rozpoznaniem i wykryciem, a w konsekwencji przed atakiem. Tkaniny z Andropolu muszą też spełniać najwyższe standardy jakości określane według kryteriów MON i NATO.

 

We wrześniowym Salonie udział bierze ponad 600 wystawców z 30  krajów świata. MSPO 2016 towarzyszą Międzynarodowe Targi Logistyczne LOGISTYKA, podczas których prezentowane są najnowsze osiągnięcia w branży logistyki obronnej, a także rozwiązania logistyczne i systemy ochrony służące bezpieczeństwu i ratownictwu.

Targi to nie tylko wystawa, ale również seminaria i kongresy. Tradycyjnie na zakończenie imprezy wręczanych będzie wiele nagród, między innymi Nagroda Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Nagroda Specjalna Ministra Obrony Narodowej i Nagroda Defender. 

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Militarne nowości Andropolu na MSPO 2016 BIZNES, Gospodarka - Zaawansowane technologicznie tkaniny dla wojsk lądowych i specjalnych prezentuje na XXIV Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach spółka Andropol S.A.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Infrastruktura