BIZNES Przemysł

Membrany Protan na kopule silosa

Data publikacji: 2017-11-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Membrany Protan na kopule silosa
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Trwa modernizacja zabytkowej Cukrowni Kluczewo w Stargardzie. W ramach planu rozbudowy terenu, powstaje drugi silos cukrowy, o poj. 60 tys. ton i wysokości zbliżonej do 20-piętrowego budynku. Pokrycie dachowe dla tego obiektu dostarcza firma Protan.

Membrany Protan na kopule silosa Przemysł, BIZNES - Trwa modernizacja zabytkowej Cukrowni Kluczewo w Stargardzie. W ramach planu rozbudowy terenu, powstaje drugi silos cukrowy, o poj. 60 tys. ton i wysokości zbliżonej do 20-piętrowego budynku. Pokrycie dachowe dla tego obiektu dostarcza firma Protan.

Trwa modernizacja zabytkowej Cukrowni Kluczewo w Stargardzie. W ramach planu rozbudowy terenu, którego właścicielem jest Krajowa Spółka Cukrowa S.A., powstaje drugi silos cukrowy, o poj. 60 tys. ton i wysokości zbliżonej do 20-piętrowego budynku. Pokrycie dachowe dla tego obiektu dostarcza firma Protan, specjalizująca się w produkcji membran dachowych dla budynków przemysłowych.

Dla realizacji projektu powierzchni dachu w formie kopuły, zastosowano membranę Protan SE 1,5 mm z plastycznego PVC, w kolorze miedziano-zielonym. Zawiera ona stabilizatory i dodatki, które sprawiają, że produkt jest odporny na wysokie i niskie temperatury, działanie promieni UV oraz płomieni. Posiada  także dużą wytrzymałość na rozdarcie.

– Magazyny typu silos muszą spełniać bardzo rygorystyczne wymagania budowlane. Obiekty te są bowiem narażone na dodatkowe obciążenia, takie jak wiatr czy śnieg. Oferowane przez Protan membrany dachowe odznaczają się trwałością oraz odpornością na niekorzystne warunki środowiska zewnętrznego. Doskonale dopasowują się do wymagań projektowych. Silos Cukrowni Kluczewo to kolejny świetny przykład rozwiązania dedykowanego nietypowej realizacji, jakim jest dach w kształcie kopuły –  podkreśla Michał Miąsek, Dyrektor Zarządzający Protan Polska Sp. z o.o.

Aby zoptymalizować inwestycję w projekcie wykorzystano unikalne rozwiązanie PROTAN ProPlan, bazujące na silniku AutoCad Architecture. System umożliwia wygenerowanie listy materiałów, wymaganych do instalacji dachu, zapewnia obniżenie kosztów projektu poprzez zoptymalizowanie ilości zamawianych materiałów oraz wpływa na zmniejszenie kosztów dostaw z nim związanych.

Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Strabag. Ukończenie modernizacji cukrowni planowane jest na styczeń 2018 r. W jej ramach powstanie także terminal załadunkowy dla samochodów dostawczych oraz budynek z zapleczem socjalnym dla pracowników. Do obiektu zostaną także poprowadzone drogi dojazdowe. Rozbudowa cukrowni zwiększy jej zdolności magazynowe o ponad 50%.

Protan to norweska grupa przemysłowa, która jest światowym liderem w technologiach membranowych. Tworzy i dostarcza membrany, systemy dachowe, systemy wentylacji i tekstylia techniczne.

www.protan.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Membrany Protan na kopule silosa Przemysł, BIZNES - Trwa modernizacja zabytkowej Cukrowni Kluczewo w Stargardzie. W ramach planu rozbudowy terenu, powstaje drugi silos cukrowy, o poj. 60 tys. ton i wysokości zbliżonej do 20-piętrowego budynku. Pokrycie dachowe dla tego obiektu dostarcza firma Protan.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Przemysł