BIZNES Gospodarka Maszyny

Maszyny Cynkometu jadą na Wschód

Data publikacji: 2017-12-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Maszyny Cynkometu jadą na Wschód
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Spółka Cynkomet z Czarnej Białostockiej uzyskała certyfikat umożliwiający sprzedaż maszyn rolniczych pod własną marką w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw.

Maszyny Cynkometu jadą na Wschód BIZNES, Gospodarka - Spółka Cynkomet z Czarnej Białostockiej uzyskała certyfikat umożliwiający sprzedaż maszyn rolniczych pod własną marką w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw.

Spółka Cynkomet z Czarnej Białostockiej uzyskała certyfikat umożliwiający sprzedaż maszyn rolniczych pod własną marką w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw.

 

– Rynek państw WNP jest dla nas ważny, m.in. ze względu na potencjalnych klientów, którzy poszukują maszyn prostych w budowie, funkcjonalnych w działaniu oraz bardzo trwałych – solidność naszych konstrukcji oraz zabezpieczenie antykorozyjne wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. –  Na pewno zależy nam też na pozyskaniu nowych odbiorców oraz na dalszym zwiększaniu, rosnących z roku na rok, przychodów spółki

Cynkomet chce sprzedawać na rynku wschodnim m.in. całą gamę swoich rozrzutników, a zwłaszcza maszyn o tonażu 6 ton i większym ze względu na potrzeby gospodarstw wielkopowierzchniowych.

– Maszyny marki Cynkomet wyróżniają się niemal 100-proc. zabezpieczeniem antykorozyjnym dzięki technologii ocynku ogniowego, a także zastosowaniem markowych podzespołów i ciekawych rozwiązań technicznych, takich jak obrotowy dyszel, wymienna podłoga skrzyni ładunkowej itp.- podkreśla Łukasz Chełmiński, dyrektor ds. eksportu maszyn rolniczych Cynkomet.

Spółka już nawiązała kontakt z firmą Samasz RU –  jednym z największych dystrybutorów polskich maszyn na rynku rosyjskim. Obydwie firmy wiążą duże nadzieje w związku ze współpracą.

– Przedstawiciele Samaszu RU, którzy gościli w Czarnej Białostockiej, informują o dużym zainteresowaniu klientów rosyjskich naszymi maszynami, co – mamy nadzieję – w najbliższym czasie przełoży się na wzrost zamówień – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu.  – Ze względu na wielkość rynku państw WNP, liczymy na co najmniej 25-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży zagranicznej.

Maszyny Cynkometu były sprzedawane za wschodnią granicą  już w latach 90. Certyfikat uprawniający do sprzedaży produktów w krajach WNP pozwoli spółce na odbudowę pozycji na rynkach rosyjskojęzycznych, nawiązanie nowych kontaktów handlowych i – co za tym idzie – wzrost sprzedaży.

 

Cynkomet sp. z o.o. to jeden z najstarszych producentów maszyn rolniczych w Polsce – spółka powstała w maju 2003 roku, ale jej tradycja sięga roku 1956 i Fabryki Maszyn Rolniczych "Biafamar", po której przejęła produkcję. Obecnie firma specjalizuje się w produkcji rozrzutników i roztrząsaczy obornika, przyczep oraz skrzyń zawieszanych. Firma posiada trzy cynkownie ogniowe, o długości wanny 13 i 9m oraz cynkownię ogniową wirową. Obecnie Cynkomet zatrudnia około 250 pracowników w Czarnej Białostockiej oraz w oddziale w Wyszkowie. Firma działa na rynkach krajowym i zagranicznym – marka Cynkomet jest obecna w niemal wszystkich krajach europejskich (poza Hiszpanią, Portugalią i Francją), a także  w Algierii, Mołdawii i  Kanadzie. Przychody spółki za rok 2016 wyniosły ok. 52 mln zł; a na koniec tego roku spółka szacuje wzrost przychodów ze sprzedaży do ok. 72 mln zł.

 

 

 

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Maszyny Cynkometu jadą na Wschód BIZNES, Gospodarka - Spółka Cynkomet z Czarnej Białostockiej uzyskała certyfikat umożliwiający sprzedaż maszyn rolniczych pod własną marką w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka