BIZNES Gospodarka

LUZ – jedno z najbardziej relaksujących źródeł światła

LUZ to projekt oświetleniowy. Koncept, który ma pomagać ludziom mieszkającym w regionach polarnych, cierpiących z powodu niedostatku światła słonecznego. Jednak nie jest to zwykła

Data publikacji: 2016-01-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: LUZ – jedno z najbardziej relaksujących źródeł światła
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

LUZ to projekt oświetleniowy. Koncept, który ma pomagać ludziom mieszkającym w regionach polarnych, cierpiących z powodu niedostatku światła słonecznego. Jednak nie jest to zwykła lampa.

LUZ – jedno z najbardziej relaksujących źródeł światła BIZNES, Gospodarka - LUZ to projekt oświetleniowy. Koncept, który ma pomagać ludziom mieszkającym w regionach polarnych, cierpiących z powodu niedostatku światła słonecznego. Jednak nie jest to zwykła lampa.

LUZ to projekt oświetleniowy. Koncept, który ma pomagać ludziom mieszkającym w regionach polarnych, cierpiących z powodu niedostatku światła słonecznego. Jednak nie jest to zwykła lampa. Jej duża, okrągła powierzchnia potrafi przybierać różne naturalne kształty i reaguje na zmieniającą się pogodę.

Jako jeden z finalistów konkursu Lexus Design Award 2015, projekt LUZ stara się odpowiedzieć na problem nieoczywisty, ale niejednokrotnie już podejmowany. Co ważne, odpowiada w sposób nowatorski, wykorzystując do tego technologię open source i programowanie.

Podstawę LUZ stanowią dwie lampy RGB LED połączone z mikrokontrolerem i czujnikiem, który dopasowuje intensywność i barwę oświetlenia do zewnętrznych warunków atmosferycznych. Oprogramowanie potrafi też stopniowo modyfikować kierunek oświetlenia. Jeśli na zewnątrz jest pochmurnie, LUZ dobiera kolor, który ma maksymalnie stymulować mózg, jeśli jest zimno i pada śnieg lampa emituje światło w optymistycznych barwach. W nocy doświadczymy kolorów, które pomagają w pełni się zrelaksować i odpoczywać.

To nośnik emocji

„Jednym z moich celów przy projektowaniu jest maksymalne wykorzystywanie i stymulowanie zmysłów . Dlatego to właśnie koło – jeden z najprostszych i najbardziej naturalnych symboli jakie rozumie ludzki mózg – jest bazą dla projektu LUZ.”  – mówi autorka projektu Marina Mellado Mendieta.

Projekt nazywany jest open sourcowym. To z uwagi na specjalną platformę internetową, która ma pozwalać na dzielenie się z użytkownikami na całym świecie własnym kodem dla LUZ, a tym samym własnymi emocjami.

O autorce projektu: Marina Mellado Mendieta pochodzi z Hiszpanii. W swoich projektach skupia się na udoskonalaniu przedmiotów, z którymi spotykamy się powszechnie w codziennym życiu. Łączy design i technologię, starając się znaleźć balans pomiędzy nimi, maksymalizując ich użyteczność.

https://www.youtube.com/watch?v=5CqUYBopWLs 

Źródło informacji, a także dodatkowe informacje: www.lexus-int.com 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
LUZ – jedno z najbardziej relaksujących źródeł światła BIZNES, Gospodarka - LUZ to projekt oświetleniowy. Koncept, który ma pomagać ludziom mieszkającym w regionach polarnych, cierpiących z powodu niedostatku światła słonecznego. Jednak nie jest to zwykła lampa.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy