BIZNES Infrastruktura

Łódź Fabryczna błyszczy światłem od ES-SYSTEM!

Data publikacji: 2017-04-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Łódź Fabryczna błyszczy światłem od ES-SYSTEM!
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

Łódź Fabryczna błyszczy światłem od ES-SYSTEM! Spółka oświetliła jeden z najnowocześniejszych dworców kolejowych w Europie

Łódź Fabryczna błyszczy światłem od ES-SYSTEM! BIZNES, Infrastruktura - Łódź Fabryczna błyszczy światłem od ES-SYSTEM! Spółka oświetliła jeden z najnowocześniejszych dworców kolejowych w Europie

ES-SYSTEM, czołowa polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, zrealizowała kontrakt na dostawę oświetlenia dla Dworca Łódź Fabryczna. Jest to jedna z największych i najbardziej prestiżowych inwestycji, ważnych z punktu widzenia rozwoju infrastruktury publicznej w Polsce. Wszystkie oprawy wykorzystane przy realizacji projektu spełniają najnowsze wymogi UE w zakresie energooszczędności, gwarantując niski koszt zużycia energii elektrycznej.

 

– Nowy Dworzec Łódź Fabryczna to miejsce wyjątkowe – duma wszystkich Łodzian i perła na architektonicznej mapie Polski. Łączy w sobie nowoczesność z charakterystyczną dla Łodzi architekturą przemysłową – mówi Rafał Gawrylak, prezes ES-SYSTEM.

 

Wewnętrzna część dworca została w całości wyposażona w oprawy LED-owe, natomiast parkingi, pomieszczenia techniczne oraz tunele w świetlówkowe. Kontrakt obejmuje Systemy: 6000 LED, Cyberię 220, Flowery MIDI oraz Maxi – przystosowaną do montażu na słup. Wykorzystane w projekcie oprawy oświetleniowe dobrano w taki sposób, aby idealnie wkomponowały się w zmodernizowaną przestrzeń dworca i podkreśliły jego nietypowy charakter.

 

– Projekt był o tyle ciekawy, że wymagał od nas zastosowania różnorodnych rozwiązań, np. odpornych na wstrząsy i wyjątkowo wytrzymałych w tunelach oraz stylowych i nowoczesnych w holu dworca. W zależności od przeznaczenia konkretnych obszarów obiektu dostarczyliśmy oświetlenie LED-owe i świetlówkowe, dostosowane do wymagań konkretnych przestrzeni – podkreśla prezes Gawrylak.

 

Zmodernizowany Dworzec Łódź Fabryczna jest częścią multimodalnego węzła komunikacyjnego łączącego centrum miasta, kolej aglomeracyjną i konwencjonalną, autobusową komunikację dalekobieżną, komunikację miejską oraz prywatny transport samochodowy.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Anna Przyczyna

Biuro Zarządu ES-SYSTEM S.A.

Tel. +48 (12) 295 80 39

e-mail: [email protected]

ES-SYSTEM S.A. to największa polska firma w branży oświetleniowej w segmencie profesjonalnej techniki oświetleniowej dla obiektów budownictwa ogólnego, architektonicznego, mieszkalnego, przemysłowego, specjalistycznego i zewnętrznego. Spółka tworzy wyspecjalizowaną Grupę Kapitałową, z własnymi zakładami produkcyjnymi, która wytycza kierunki rozwoju branży zarówno w obszarze innowacyjnych rozwiązań technologicznych, energooszczędności, jak i wzornictwa. Strategia rozwoju Grupy zakłada wzrost organiczny realizowany poprzez umacnianie pozycji krajowego lidera w branży oraz dynamiczny rozwój sprzedaży eksportowej na rynki Unii Europejskiej i innych wysoko rozwiniętych krajów. W 2015 roku spółka ES-SYSTEM obchodziła 25-lecie działalności.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Łódź Fabryczna błyszczy światłem od ES-SYSTEM! BIZNES, Infrastruktura - Łódź Fabryczna błyszczy światłem od ES-SYSTEM! Spółka oświetliła jeden z najnowocześniejszych dworców kolejowych w Europie
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka