BIZNES Infrastruktura

Lepiszcze syntetyczne Kromatis od Total Polska do Parku Solidarności w Rzeszowie

Data publikacji: 2020-06-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Lepiszcze syntetyczne Kromatis od Total Polska do Parku Solidarności w Rzeszowie
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

Park Solidarności w Rzeszowie przechodzi obecnie rewitalizację. Poszczególne elementy infrastruktury parku budowane są z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Przykładem tego jest bezbarwne lepiszcze syntetyczne Kromatis w kolorze piaskowym, dostarczane przez Total Polska.

Lepiszcze syntetyczne Kromatis od Total Polska do Parku Solidarności w Rzeszowie BIZNES, Infrastruktura - Park Solidarności w Rzeszowie przechodzi obecnie rewitalizację. Poszczególne elementy infrastruktury parku budowane są z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Przykładem tego jest bezbarwne lepiszcze syntetyczne Kromatis w kolorze piaskowym, dostarczane przez Total Polska.

Park Solidarności w Rzeszowie przechodzi obecnie rewitalizację. Poszczególne elementy infrastruktury parku budowane są z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Przykładem tego jest bezbarwne lepiszcze syntetyczne Kromatis do budowy pieszo-rowerowych ścieżek w kolorze piaskowym, dostarczane przez Total Polska. Jest to pierwsza w Polsce realizacja ścieżek w takim kolorze przy użyciu asfaltu Kromatis®Asfalt w temperaturze ok 180°C.

Opracowane przez Total Polska bezbarwne lepiszcze syntetyczne Kromatis znajduje zastosowanie w następujących miejscach:

Kolorowe ścieżki rowerowe

Polepszenie widoczności w tunelach

Kolorowe miejsca parkingowe

Kolorowy asfalt

Kolorowy mastyks asfaltowy

„Bezpośrednio z autocysterny asfalt jest pompowany do otaczarni, gdzie mieszany jest z kruszywem i barwnikiem. Barwnik został specjalnie zaprojektowany dla tej inwestycji przez firmę ZWUKSO. Gotowa mieszanka mineralno-asfaltowa (MMA) transportowana jest na plac budowy. Następnie masa asfaltowa zostaje przeładowana do rozkładarki. Na wcześniej przygotowanym podłożu (warstwa podbudowy oraz MMA ze zwykłego asfaltu) układana jest kolorowa masa asfaltowa, która natychmiast zostaje zagęszczona walcem. Już po około 2-4 godzinach można z niej korzystać” – wyjaśnia Sebastian Filipski z Total Polska.

Całkowita dostarczona ilość to ok. 35 ton asfaltu w 4 dostawach. Budowę realizuje firma MPDiM w Rzeszowie.

O Total Lubrifiants

Total Lubrifiants to wiodący producent i sprzedawca olejów silnikowych oraz środków smarnych. Zatrudnia ponad 5800 pracowników w 150 krajach świata, mając 41 zakładów produkcyjnych. Total Lubrifiants oferuje innowacyjne, wydajne i przyjazne środowisku produkty i usługi, nad których stałym rozwojem pracuje ponad 130 inżynierów w dedykowanym centrum badawczym. Partnerstwo z Total często wybierają firmy działające w branży motoryzacyjnej, w przemyśle i w sektorze morskim.

O Dziale Marketing and Services Total

Dział Marketing and Services opracowuje i wprowadza na rynek produkty tworzone z ropy naftowej – wraz z wszystkimi powiązanymi usługami. 31 000 pracowników Działu pracuje w 109 krajach, zaś ich produkty i oferty usługowe proponowane są na rynkach 150 krajów. Każdego dnia Dział Marketing and Services obsługuje ponad 8 mln klientów w swej sieci obejmującej przeszło 14 000 stacji obsługi w 62 krajach. Jako czwarty na świecie dystrybutor środków smarnych oraz wiodący dystrybutor produktów naftowych w Afryce, Dział Marketing and Services prowadzi 50 wytwórni na całym świecie, gdzie wytwarzane są środki smarne, asfalt, dodatki uszlachetniające, specjalne paliwa i płyny specjalne zapewniające stały wzrost firmy.

O firmie Total

Total jest głównym graczem na rynku energii, który produkuje i sprzedaje paliwa, gaz ziemny i niskoemisyjny prąd. 100 000 naszych pracowników dąży do tego, aby energia była bezpieczniejsza, tańsza, czystsza i dostępna dla jak największej liczby osób. Działając w ponad 130 krajach, naszą ambicją jest stać się odpowiedzialnym producentem energii.

                                                         * * * * *

Kontakt dla mediów 

Bartosz Cyran | [email protected] | +48 662 454 679

Nota prawna

Niniejsza informacja prasowa, z którą nie należy wiązać żadnych prawnych konsekwencji, zamieszczona została tylko dla celów informacyjnych. Przedsiębiorstwa, w których TOTAL SA jest bezpośrednio lub pośrednio zaangażowany finansowo, są oddzielnymi bytami prawnymi. TOTAL S.A. nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich działania lub zaniechania. W niniejszym dokumencie określenia TOTAL oraz TOTAL GROUP są czasami używane dla wygody w miejscach, gdzie chodzi o ogólne odnośniki do TOTAL S.A. oraz/lub jego jednostek zależnych. Podobnie jest z określeniami „my”, „nas”, „nasz”, które również mogą być wykorzystywane w odniesieniu ogólnie do jednostek zależnych lub innych pracujących dla nich. 

Dokument ten może zawierać informacje sięgające w przyszłość oraz oświadczenia bazujące na wielu danych ekonomicznych oraz założeniach poczynionych w danym otoczeniu ekonomicznym, konkurencyjnym, regulacyjnym. W przyszłości mogą one okazać się niedokładne, w wyniku poddania wielu czynnikom ryzyka. Ani to TOTAL S.A., ani którakolwiek z jednostek od niego zależnych nie przyjmują zobowiązań do aktualizowania publicznie jakichkolwiek informacji lub oświadczeń dotyczących przyszłości, celów lub trendów ujętych w niniejszym dokumencie, czy to w wyniku pozyskania nowej informacji, czy to przyszłych zdarzeń, czy w jakikolwiek inny sposób.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Lepiszcze syntetyczne Kromatis od Total Polska do Parku Solidarności w Rzeszowie BIZNES, Infrastruktura - Park Solidarności w Rzeszowie przechodzi obecnie rewitalizację. Poszczególne elementy infrastruktury parku budowane są z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Przykładem tego jest bezbarwne lepiszcze syntetyczne Kromatis w kolorze piaskowym, dostarczane przez Total Polska.
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Przemysł