BIZNES Przemysł

KUKA Polska dołącza do grona patronów NAZCA 4.0

8 stycznia została podpisana deklaracja o patronacie honorowym KUKA Polska nad projektem NAZCA 4.0 i Centrum Testowania Technologii Przemysłu

Data publikacji: 2021-01-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: KUKA Polska dołącza do grona patronów NAZCA 4.0
Kategoria: Przemysł, BIZNES

8 stycznia została podpisana deklaracja o patronacie honorowym KUKA Polska nad projektem NAZCA 4.0 i Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0.

KUKA Polska dołącza do grona patronów NAZCA 4.0 Przemysł, BIZNES - 8 stycznia została podpisana deklaracja o patronacie honorowym KUKA Polska nad projektem NAZCA 4.0 i Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0.

KUKA Polska dołącza do grona patronów NAZCA 4.0

8 stycznia została podpisana deklaracja o patronacie honorowym KUKA Polska nad projektem NAZCA 4.0 i Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0.

Dyrektor KUKA Polska Tomasz Nowak oraz Prezes Zarządu APA Group Artur Pollak spotkali się w tyskiej siedzibie czołowego producenta robotów, aby podpisać deklarację o patronacie oraz współpracy w ramach rozwoju projektu NAZCA 4.0 na rynku polskim i europejskim. Tym samym KUKA Polska dołączyła do grona patronów, pośród których znajduje się również:
 

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Politechnika Śląska
Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach

Projekt NAZCA 4.0 – przyszłość przemysłu

Założeniem nowoczesnego przemysłu jest integracja sterowanych cyfrowo maszyn z urządzeniami pomiarowymi, technologiami informatycznymi i algorytmami przetwarzania wielkich zbiorów danych. Analiza ta ma zagwarantować optymalizacje kosztowe i produktowe, dając możliwość produkcji elastycznej i wysoce spersonalizowanej. Biorąc pod uwagę powyższe przesłanki, a także na podstawie wieloletnich doświadczeń, APA Group, przy dofinansowaniu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, opracowuje platformę IIoT do optymalizacji produkcji – NAZCA 4.0.
 

Gromadzenie i archiwizacja danych z procesu produkcyjnego
Przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym oraz wsadowo
Wykrywanie anomalii, predykcja awarii
Wsparcie planowania procesu obsługi maszyn i urządzeń
Planowanie i skracanie przezbrojeń
Optymalizacja procesu produkcyjnego poprzez wskazanie mało efektywnych procesów i miejsc na linii technologicznej
Wsparcie i rozbudowa procesu kontroli jakości
Wsparcie w analizie przyczyn awarii, przestojów

KUKA Polska

KUKA jest koncernem działającym na arenie międzynarodowej w branży automatyzacyjnej, osiągającym obroty w wysokości ok. 3,2 mld euro i zatrudniającym około 14 000 pracowników. Główna siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Augsburgu. Jako z wiodących na rynku światowym producentów inteligentnych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji firma KUKA oferuje klientom kompleksowe produkty: od robotów poprzez moduły aż do w pełni zautomatyzowanych instalacji i ich połączeń sieciowych w branżach takich jak przemysł motoryzacyjny, elektroniczny, ogólny, produkcja dóbr konsumpcyjnych, handel elektroniczny/detaliczny i ochrona zdrowia.

Projekt pilotażowy dla MŚP

Przedsiębiorstwa w Polsce mają teraz możliwość dołączyć do programu pilotażowego NAZCA 4.0. Pierwszym prostym krokiem jest wdrożenie platformy, z poziomu której będzie możliwe opracowanie planu wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i zarządzanie nimi.

APA Group wraz z instytucjami wspierającymi zaprasza firmy z sektora MŚP do wzięcia udziału w programie pilotażowym „Nazca 4.0”. Platforma Nazca umożliwia oszacowanie kosztów produkcyjnych i przewidywanie niekorzystnej sytuacji, która może się wydarzyć w łańcuchu produkcyjnym. Na jej bazie zbudowano platformę Nazca 4.0 w pełni dostosowaną do wymogów Przemysłu 4.0. Jej zadaniem jest zbieranie tysięcy informacji i liczb z zainstalowanych w obszarach produkcyjnych czujników. Kto posiada taką wiedzę, potrafi maksymalizować zyski, unikać przestojów i awarii. Patrzy na procesy z szerszej perspektywy. Ekosystem wykorzystuje algorytmy Big Data i machine learning. Zbiera sygnały z całego łańcucha produkcyjnego i sugeruje optymalne rozwiązania, analizuje spływające dane i podpowiada działania, które zapobiegną przestojom. Program pilotażowy skierowany jest do automatyków, kierowników produkcji, a przede wszystkim właścicieli MŚP. Wystarczy skontaktować się z przedstawicielami APA Group lub zapisać do grupy eksperckiej na LinkedIn: Industry 4.0 | IIoT | Automatyzacja – na poważnie . Chętnym zostanie nadany status testera i będzie zapraszany do poszczególnych etapów projektu. W zamian za opinie i możliwość testowania narzędzia oferowana jest możliwość zmodernizowania swojego zakładu produkcyjnego oraz nabycia unikatowej wiedzy od specjalistów, którzy na co dzień automatyzują zakłady największych gigantów na świecie jak Volkswagen, Amazon, 3M, Tesla i in.

Więcej informacji: https://apagroup.prowly.com/122714-kuka-polska-dolacza-do-grona-patronow-nazca-40

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
KUKA Polska dołącza do grona patronów NAZCA 4.0 Przemysł, BIZNES - 8 stycznia została podpisana deklaracja o patronacie honorowym KUKA Polska nad projektem NAZCA 4.0 i Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy