BIZNES Przemysł

Konsmetal modernizuje fabrykę w Nidzicy

Konsmetal, lider polskiego rynku mechanicznych zabezpieczeń mienia, wytwarza swoje urządzenia na terenie Polski, we własnej fabryce w Nidzicy. Dla dalszego podniesienia wydajności i jakości produkcji wdrożono w niej w pełni zautomatyzowaną instalację

Data publikacji: 2016-01-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Konsmetal modernizuje fabrykę w Nidzicy
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Konsmetal, lider polskiego rynku mechanicznych zabezpieczeń mienia, wytwarza swoje urządzenia na terenie Polski, we własnej fabryce w Nidzicy. Dla dalszego podniesienia wydajności i jakości produkcji wdrożono w niej w pełni zautomatyzowaną instalację magazynowo-produkcyjną.

Konsmetal modernizuje fabrykę w Nidzicy Przemysł, BIZNES - Konsmetal, lider polskiego rynku mechanicznych zabezpieczeń mienia, wytwarza swoje urządzenia na terenie Polski, we własnej fabryce w Nidzicy. Dla dalszego podniesienia wydajności i jakości produkcji wdrożono w niej w pełni zautomatyzowaną instalację magazynowo-produkcyjną.

Konsmetal, lider polskiego rynku mechanicznych zabezpieczeń mienia, wytwarza swoje urządzenia na terenie Polski, we własnej fabryce w Nidzicy. Obiekt ten zyskał opinię najnowocześniejszego w  swojej branży. Dla dalszego podniesienia wydajności i jakości produkcji oraz bezpieczeństwa procesów, wdrożono w nim w pełni zautomatyzowaną instalację magazynowo-produkcyjną.

 

Głównym efektem wdrożenia jest optymalizacja procesów w zakresie magazynowania i przygotowania materiałów. W pełni zautomatyzowano proces dostarczania blach, a także zaopatrywania maszyn w materiał do cięcia i odbioru z wycinarek laserowych gotowych już elementów. Integralną częścią projektu była instalacja wycinarki laserowej Fiber, która zapewnia większą̨ elastyczność́ produkcji, ograniczenie kosztów kooperacji oraz eliminację przestojów związanych z niedostarczeniem materiałów.

 

Dla jeszcze efektywniejszego działania, wszystkie procesy zintegrowano poprzez zastosowanie oprogramowania, odpowiadającego za planowanie produkcji, przez co cały proces przebiega według wcześniej ustalonego i zatwierdzonego zlecenia produkcyjnego.

Obecnie, nowa instalacja magazynowa, zaprojektowana specjalnie dla zakładu produkcyjnego w Nidzicy, realizuje zadania związane z wewnętrzną logistyką.

 

Z myślą o możliwości dalszej rozbudowy i modernizacji obiektu, system magazynowania blach zaprojektowano w sposób pozwalający na podłączenie kolejnych maszyn i wdrożenie nowych technologii.

 

W zaawansowanym technologicznie parku maszynowym w Nidzicy produkowane są wysokiej klasy sejfy, kasy pancerne, produkty depozytowo–bankowe oraz innowacyjne urządzenia dla branży Retail.

 

Wdrożeniem zajęła się firma Friedrich Remmert GmbH.

 

 

 

***

KONSMETAL jest wiodącym producentem systemów i urządzeń do zabezpieczenia mienia, sejfów, multisejfów, kas pancernych, szaf metalowych, skarbców i zaawansowanych technologicznie urządzeń dla branży Retail w Europie. Jerzy Kowalewski założył firmę w 1991r. Należy do prestiżowego Europejskiego Stowarzyszenia Systemów Bezpieczeństwa ESSA. Posiada certyfikaty ECB na sejfy i kasy pancerne. Produkty KONSMETAL cieszą się zainteresowaniem instytucji publicznych i finansowych, przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. Znajdują się m.in. w Kancelarii Prezydenta RP, Senacie RP oraz na europejskich dworach monarchów.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Konsmetal modernizuje fabrykę w Nidzicy Przemysł, BIZNES - Konsmetal, lider polskiego rynku mechanicznych zabezpieczeń mienia, wytwarza swoje urządzenia na terenie Polski, we własnej fabryce w Nidzicy. Dla dalszego podniesienia wydajności i jakości produkcji wdrożono w niej w pełni zautomatyzowaną instalację magazynowo-produkcyjną.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy