BIZNES Infrastruktura

Kolej na rozwiązania modułowe

Dzięki zastosowaniu technologii modułowej remont dworca nie musi wiązać się z utrudnieniami dla

Data publikacji: 2014-02-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kolej na rozwiązania modułowe
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

Dzięki zastosowaniu technologii modułowej remont dworca nie musi wiązać się z utrudnieniami dla pasażerów.

Kolej na rozwiązania modułowe BIZNES, Infrastruktura - Dzięki zastosowaniu technologii modułowej remont dworca nie musi wiązać się z utrudnieniami dla pasażerów.

Obecne warunki pogodowe są niewątpliwym utrudnieniem dla podróżujących na co dzień pasażerów. Opóźnienia, mróz, a gdy w grę wchodzą ewentualne usterki i potrzeba remontu, ciężki może być los pasażera oczekującego na pociąg. Może, ale nie musi. Remont dworca kolejowego nie zawsze wiąże się z  utrudnieniami dla oczekujących pasażerów. W czym tkwi sekret? Wyjawiają go eksperci z firmy Touax.

Technologia modułowa zdobywa coraz większą popularność zarówno przy budowie biur o podwyższonym standardzie jak i budynkach tymczasowych (np. sezonowe klubo – kawiarnie) czy też zastępczych. I właśnie to ostatnie zastosowanie jest wykorzystywane dla podniesienia komfortu pasażerów kolei. Tymczasowe budynki dworcowe stanęły m.in. w Warszawie (Warszawa Wschodnia), Sopocie oraz Piotrkowie Trybunalskim.
 

„I dudni, i stuka, łomoce i pędzi”
Przede wszystkim pędzi! I nie chodzi tu o pociąg, lecz o tempo budowy obiektów modułowych. Olbrzymią ich zaletą jest właśnie szybkość postawienia budynków, przy jednoczesnym zachowaniu standardów jakości i wysokiego komfortu użytkowania, zarówno przez pracowników, jak i pasażerów.
 

-Technologia modułowa pozwala na wyprodukowanie gotowych elementów (modułów) w fabryce i montaż na wskazanym terenie. Oznacza to, że czas potrzebny do postawienia budynku jest skrócony do minimum! Stosunkowe proste rozwiązania, takie jak poczekalnia, czy kasy, mogą być oddane do użytkowania w ciągu dwóch tygodni. Bardziej zaawansowane rozwiązania to kwestia raptem kilku tygodni – mówi Jacek Staniszewski, prezes firmy Touax Sp. z o.o., która specjalizuje się w budownictwie modułowym.

Szybkie tempo montażu modułów wynika także ze szczegółowego omówienia potrzeb klienta w początkowej fazie projektowania inwestycji. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie odpowiednich elementów oraz zaproponowanie rozwiązań, które przełożą się na komfort użytkowania.

Bezpieczeństwo w pierwszej klasie
Szybko, tanio, a kwestie bezpieczeństwa? Budynki które powstają przy wykorzystaniu technologii modułowej, spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i podlegają tym samym normom, co budynki tradycyjne. Jedyną różnicą jest fakt, że ściany wznoszone są z gotowych elementów. Następnie mogą być one obudowane zgodnie z oczekiwaniami klienta.
 

– Oznacza to, że np. poczekalnia może mieć duże, przeszklone ściany, lub że budynek może być obudowany eleganckimi panelami. Nada to mu charakter oraz oczekiwaną rangę. Wykończenie dworca modułowego standardem i funkcjonalnością nie odbiega od tradycyjnych budynków. Przy odpowiedniej konserwacji modułów jest to rozwiązanie na lata, porównywalne z okresem użytkowania budynków stawianych tradycyjnymi metodami – podkreśla Krzysztof Czerwiński, dyrektor oddziału Touax w Warszawie.
 

Kolejna stacja…
Dużą zaletą technologii modułowej jest także mobilność. Po zakończeniu okresu użytkowania możliwe jest przeniesienie modułów w inne miejsce, zmienienie formy ich użytkowania albo zwrot producentowi. Oznacza to, dużą efektywność, zarówno kosztową jak i  użytkową.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Kolej na rozwiązania modułowe BIZNES, Infrastruktura - Dzięki zastosowaniu technologii modułowej remont dworca nie musi wiązać się z utrudnieniami dla pasażerów.
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy