BIZNES Gospodarka

Kluczowy etap budowy zakładu produkcyjnego Guardian Glass w Częstochowie

Data publikacji: 2018-10-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kluczowy etap budowy zakładu produkcyjnego Guardian Glass w Częstochowie
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Częstochowa, Polska, 2 października 2018 – doniosła uroczystość wmurowania kamienia węgielnego nowej huty firmy Guardian w Częstochowie.

Kluczowy etap budowy zakładu produkcyjnego Guardian Glass w Częstochowie BIZNES, Gospodarka - Częstochowa, Polska, 2 października 2018 – doniosła uroczystość wmurowania kamienia węgielnego nowej huty firmy Guardian w Częstochowie.

W sierpniu 2017 roku firma Guardian Industries zatwierdziła inwestycję w kolejną fabrykę w Częstochowie. Nowy obiekt ma zaspokoić rosnący popyt na szkło typu float, a także szkło powlekane oraz gotowe produkty szklane. Zakład będzie sąsiadował z istniejącą już fabryką. Rozpoczęto już prace przygotowawcze i wykonawcze związane z tym projektem.

„Cieszy nas wzrost, który obserwujemy w Polsce – jesteśmy przekonani, że Częstochowa posiada wszystko, czego potrzebujemy, by sprostać wymaganiom naszych klientów. Otrzymaliśmy solidne wsparcie od miasta Częstochowy, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz polskiego rządu” – powiedział Kevin Baird, Guardian Glass President and CEO.

– To bardzo ważne, że Guardian Glass rozszerza swoją działalność w Częstochowie i tworzy nowe miejsca pracy dla wykwalifikowanych specjalistów. Częstochowa to bardzo dobra lokalizacja dla produkcji i usług, a dzięki takim inwestycjom atrakcyjność i wiarygodność Częstochowy jako ośrodka biznesowego wzrasta szczególnie” – mówił Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent miasta Częstochowy.

„Kolejnym dowodem naszego zaangażowania w polską gospodarkę jest fakt, że nasza istniejąca linia produkcyjna szkła float w Częstochowie przeszła niedawno remont, który zwiększył jej możliwości produkcyjne o około 25%. Korzystając z dwóch pieców potrajamy produkcję. By lepiej uzmysłowić Państwu rozmach tego projektu – w przyszłości będziemy w stanie produkować 60 kilometrów bieżących szkła dziennie. W ciągu 4 dni powstanie go tyle, że wystarczyłoby na budowę szklanej drogi z Częstochowy do Warszawy” – powiedział Guus Boekhoudt, Vice President of Guardian Glass in Europe.

Oczekujemy, że nowy zakład rozpocznie swoją działalność w pierwszym kwartale 2020 roku,A zatrudnienie w nim znajdzie ponad 150 osób. W sumie obydwa zakłady przyczynią się do powstania konkurencyjnej, wydajnej infrastruktury, która zaspokoi popyt na szeroką gamę produktów szklanych oraz wykreuje długotrwałą wartość dla swoich klientów w regionie.

 

Poniżej znajdą Państwo stanowiska osób na zdjęciach :

Kevin BAIRD- President and CEO of Guardian Glass

Krzysztof MATYJASZCZYK – Prezydent Miasta Częstochowa

Guus BOEKHOUDT – Vice President and Managing Director of Guardian Glass in Europe

Conrad BRUCH – Ambassador of the Grand Duchy of Luxembourg

Grzegorz Kuźnik – Plan Manager Guardian Częstochowa

Janusz Michałek – Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

https://www.guardianglass.com/poland/SZKLOProdukty/glassproducts/ClimaGuardResidentialGlass/index.htm

Guardian Glass

Guardian Glass, główny filar działalności biznesowej Guardian Industries, jest jednym z wiodących światowych producentów szkła float, szkła powlekanego oraz szkła przetworzonego. W dwudziestu pięciu fabrykach na całym świecie Guardian Glass produkuje szkło o wysokich parametrach zarówno do zastosowań zewnętrznych (komercyjnych i mieszkaniowych), do stosowania wewnątrz pomieszczeń, a także do celów transportowych i produktów technicznych. Szkło Guardian możemy znaleźć w domach, biurach, samochodach, ale również w najbardziej charakterystycznych obiektach architektonicznych na świecie. Centrum Nauki i Technologii Guardian Glass nieustannie pracuje nad tworzeniem nowych produktów ze szkła oraz rozwiązań czerpiących garściami z najbardziej zaawansowanych technologii – wszystko po to, aby nasi Klienci mogli zobaczyć pełen wachlarz możliwości (see what’s possible®). Odwiedź stronę guardianglass.com.

Guardian Industries

Guardian Industries, międzynarodowa firma z siedzibą główną w Auburn Hills w stanie Michigan, USA, zatrudnia 17 000 tys. osób, a swoje oddziały posiada w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Firmy należące do grupy Guardian są zaangażowane w produkcję wyrobów o najwyższych parametrach ze szkła float, szkła powlekanego i przetworzonego, w produkcję wysokojakościowych komponentów chromowanych i malowanych z tworzywa sztucznego dla sektora samochodów osobowych i ciężarowych oraz w dystrybucję specjalistycznych produktów budowlanych. Wizją Guardiana jest tworzenie wartości dla klientów i społeczeństwa poprzez nieustanne innowacje przy jednoczesnym zmniejszaniu zużycia zasobów. Guardian jest firmą zależną należącą w całości do Koch Industries, Inc. Odwiedź guardian.com.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Kluczowy etap budowy zakładu produkcyjnego Guardian Glass w Częstochowie BIZNES, Gospodarka - Częstochowa, Polska, 2 października 2018 – doniosła uroczystość wmurowania kamienia węgielnego nowej huty firmy Guardian w Częstochowie.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka