BIZNES Gospodarka

KIDS&Co. uruchomiło dwujęzyczne przedszkole firmowe dla Franklin Templeton

Od września tego roku KIDS&Co. prowadzi dwujęzyczne przedszkole firmowe w Poznaniu dla Franklin Templeton Investments Poland Sp. z

Data publikacji: 2019-09-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: KIDS&Co. uruchomiło dwujęzyczne przedszkole firmowe dla Franklin Templeton
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Od września tego roku KIDS&Co. prowadzi dwujęzyczne przedszkole firmowe w Poznaniu dla Franklin Templeton Investments Poland Sp. z o.o.

KIDS&Co. uruchomiło dwujęzyczne przedszkole firmowe dla Franklin Templeton BIZNES, Gospodarka - Od września tego roku KIDS&Co. prowadzi dwujęzyczne przedszkole firmowe w Poznaniu dla Franklin Templeton Investments Poland Sp. z o.o.

To globalna organizacja zarządzająca inwestycjami działająca na rynku jako Franklin Templeton. Przedszkole z oddziałem żłobkowym jest usytuowane w kompleksie biurowym Nowy Rynek, a z placówki skorzysta 124 dzieci w wieku 1-5 lat. To pierwsze przedszkole KIDS&Co. w Poznaniu i czternaste w Polsce.

KIDS&Co. – ogólnopolski operator przedszkolny – sukcesywnie od 14 lat rozwija sieć komercyjnych i firmowych dwujęzycznych żłobków oraz przedszkoli w Polsce. Wejście do Poznania to efekt współpracy z globalną organizacją Franklin Templeton, która doceniła zalety płynące z posiadania przedszkola w miejscu pracy. Nowo otwarta placówka edukacyjna znajduje się w kompleksie Nowy Rynek wybudowanym przez Skanska i została w całości zaprojektowana zgodnie z kodem stylistycznym i najwyższymi standardami KIDS&Co. Ułatwi ona pracującym rodzicom codzienną logistykę i zapewni im komfort przebywania blisko dziecka, a dzieciom – prawdziwą edukacyjną przygodę w dwóch językach.

– Cieszy mnie, że pracodawcy lepiej rozumieją współczesnych pracowników i przykładają coraz większą wagę do wyboru benefitów dostosowanych do ich faktycznych potrzeb. Przedszkole w kompleksie Nowy Rynek to efekt współpracy odpowiedzialnego pracodawcy, doświadczonego operatora przedszkolnego i profesjonalnego dewelopera. Franklin Templeton już trzy lata temu, tuż po wyborze miejsca na nowe biuro, zgłosił się do nas z myślą o swoich pracownikach i ich dzieciach. Od tego czasu wspólnie pracowaliśmy nad koncepcją placówki, projektem i wykończeniem lokalu, tak aby powstała bezpieczna i atrakcyjna przestrzeń maksymalnie dostosowana do potrzeb dzieci. W efekcie uzyskaliśmy wspaniałe miejsce spełniające oczekiwania naszego klienta i najmłodszej części jego zespołu – mówi Karina Trafna, Prezes KIDS&Co.

Nie tylko wnętrza przedszkola, które zostały stworzone w oparciu o badania wpływu aranżacji przestrzeni i kolorów na rozwój dziecka są wyjątkowe. Działalność nowej placówki KIDS&Co. opiera się na trzech filarach: dwujęzyczności, diecie makrobiotycznej oraz autorskim programie rozwoju umiejętności społecznych i inteligencji emocjonalnej. Z nowo otwartego przedszkola skorzysta 124 dzieci pracowników Franklin Templeton. W sumie utworzono pięć grup dla maluchów w wieku od 1 do 5 lat.

Naturalna dwujęzyczność

W przedszkolu z oddziałem żłobkowym prowadzonym przez KIDS&Co. dla Franklin Templeton realizowany jest autorski program nauki języka angielskiego oparty na metodzie wczesnej immersji, czyli zanurzenia w środowisku dwujęzycznym. Przez cały pobyt w przedszkolu dziecku towarzyszy zarówno polsko- jak i anglojęzyczny nauczyciel, co sprawia, że poznaje otaczający je świat w dwóch językach. Metoda ta sprawia, że dzieci kończąc edukację przedszkolną, są w stanie swobodnie komunikować się w języku angielskim.

Świadome żywienie

W KIDS&Co. dbamy o prawidłowe komponowanie posiłków i budowanie zdrowych nawyków żywieniowych dzieci. Dania komponowane są z zastosowaniem zasad makrobiotyki – są pełnowartościowe, podnoszące odporność, zbilansowane i dostosowane do potrzeb młodego organizmu, pozbawione niezdrowych dodatków i oparte na produktach sezonowych. Jadłospis opiera się na warzywach, owocach, rybach i kaszach.

Kompleksowy pakiet edukacyjny

Misją KIDS&Co. jest przygotowanie dzieci do wyzwań przyszłości i wspieranie ich harmonijnego rozwoju. Poznańska placówka przedszkolno-żłobkowa realizuje autorski program rozwoju umiejętności społecznych i inteligencji emocjonalnej. Dzieci już od najmłodszych lat nabywają umiejętności słuchania, skupiania uwagi, kontrolowania zachowań, samodzielnego myślenia, budowania dobrych relacji z innymi i empatii. Kładziemy nacisk na rozwój kompetencji, które w przyszłości pozwolą odważnie poruszać się w dorosłym świecie, wykonywać jeszcze nieznane zawody oraz posługiwać się narzędziami, które dopiero zostaną wynalezione.

Od 14 lat prowadzimy placówki edukacyjne, a od 2012 roku współpracujemy z uznanymi polskimi i międzynarodowymi organizacjami, tworząc żłobki i przedszkola w najbardziej przyjaznych rodzinom miejscach pracy. KIDS&Co. zaufali m.in. Infosys BPO Poland z siedzibą w Łodzi, Fabryki Mebli „FORTE” S.A. w Ostrowi Mazowieckiej oraz Suwałkach czy międzynarodowe centrum R&D zlokalizowane we Wrocławiu.

***

KIDS&Co. od 14 lat wyznacza najwyższe standardy w edukacji przedszkolnej, tworząc nowoczesne, dwujęzyczne przedszkola i żłobki firmowe oraz przybiurowcowe. KIDS&Co. odpowiada za kompleksową obsługę procesu związanego z założeniem i prowadzeniem placówek: od przygotowania biznesplanu, projektu i koordynacji budowy, przez rekrutację kadry i prowadzenie zapisów do przedszkoli, po uzyskanie miejskiej dotacji przedszkolnej, zarządzanie placówką i wdrożenie autorskiego programu nauczania i żywienia.

Misją marki jest pomoc rodzicom w pogodzeniu dwóch niezwykle ważnych ról życiowych – roli rodzica i pracownika. Placówki otwierane są w najdogodniejszych lokalizacjach, w bezpośrednim sąsiedztwie dużych miejsc pracy. Unikalność placówek KIDS&Co. opiera się na trzech filarach: dwujęzyczności, diecie makrobiotycznej oraz autorskim programie rozwoju umiejętności społecznych i inteligencji emocjonalnej.

W Polsce pod marką KIDS&Co. działa 14 placówek: żłobków i przedszkoli przybiurowcowych oraz firmowych, m.in. w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i Suwałkach.

Więcej informacji: www.kids-co.pl

***

Franklin Templeton* to wiodąca globalna organizacja zarządzająca inwestycjami od ponad 70 lat. Firma zatrudnia ponad 9 tys. pracowników w 35 krajach na całym świecie na potrzeby obsługi ponad 240 produktów finansowych. Wartości Franklin Templeton odzwierciedlają to, co najlepsze w pracownikach firmy – koncentrację na potrzebach klienta, budowaniu relacji, osiąganiu wysokiej jakości wyników i uczciwości w działaniu.

Franklin Templeton jest obecny na polskim rynku od niemal 20 lat, czyli od otwarcia oddziału w Warszawie pełniącego funkcję biura regionalnego na Europę Środkowo-Wschodnią. Aktualnie oddziały firmy w Polsce znajdują się w dwóch miastach: Warszawie i Poznaniu. Poznański oddział liczy około 1000 pracowników, którzy od lipca 2019 r. pracują w nowoczesnym i ekologicznym biurze na Nowym Rynku. Przeprowadzka do nowego miejsca, związana z nieustającym rozrostem firmy, niesie ze sobą nowe możliwości rozwoju zawodowego w organizacji. Kilka rozbudowanych linii biznesowych, kilkadziesiąt działów i różnorodność pełnionych funkcji sprawia, że w firmie znajdą pracę osoby z różnym stażem zawodowym i wykształceniem.

Informacje o Franklin Templeton są ważne we wrześniu 2019

Więcej informacji: www.franklintempleton.com

www.franklintempletoncareers.com

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
KIDS&Co. uruchomiło dwujęzyczne przedszkole firmowe dla Franklin Templeton BIZNES, Gospodarka - Od września tego roku KIDS&Co. prowadzi dwujęzyczne przedszkole firmowe w Poznaniu dla Franklin Templeton Investments Poland Sp. z o.o.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy