BIZNES Gospodarka

Kaczmarski Group wprowadza pełną ochronę przed wyłudzeniami

Data publikacji: 2018-06-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Kaczmarski Group wprowadza pełną ochronę przed wyłudzeniami
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Ruszyła nowa odsłona platformy internetowej ChronPESEL.pl, zapewniającej pełną ochronę przed konsekwencjami kradzieży danych osobowych. Pierwszy raz w Polsce platforma nie tylko przekazuje informację o bezprawnym użyciu PESEL-u, ale została wzbogacona o asystę i pomoc prawną.

Kaczmarski Group wprowadza pełną ochronę przed wyłudzeniami BIZNES, Gospodarka - Ruszyła nowa odsłona platformy internetowej ChronPESEL.pl, zapewniającej pełną ochronę przed konsekwencjami kradzieży danych osobowych. Pierwszy raz w Polsce platforma nie tylko przekazuje informację o bezprawnym użyciu PESEL-u, ale została wzbogacona o asystę i pomoc prawną.

Ruszyła nowa odsłona platformy internetowej ChronPESEL.pl, zapewniającej pełną ochronę przed konsekwencjami kradzieży danych osobowych. Teraz konsument otrzyma nie tylko informacje o potencjalnym problemie, czyli bezprawnym użyciu jego PESEL-u, ale przede wszystkim pomoc w jego rozwiązaniu. Pierwszy raz w Polsce platforma została bowiem wzbogacona o asystę i pomoc prawną, obejmującą m.in. dostarczenie kompletu niezbędnych dokumentów wraz z instrukcją postępowania w przypadku wyłudzenia, a także zwrot kosztów udziału adwokata w ewentualnym dochodzeniu praw przed sądem.

Według danych Ministerstwa Cyfryzacji rocznie ponad pół miliona osób w Polsce zgłasza utratę, zaginięcie lub zniszczenie dowodu osobistego. Nawet, jeśli bardzo dokładnie pilnujemy swoich dokumentów,  bardzo często sami musimy podawać swój PESEL lub pokazywać czy zostawiać swój dowód w różnych miejscach. Jesteśmy na to narażeni dosłownie codziennie – u lekarza, w aptece, w hotelu, w wypożyczalni jakiegokolwiek sprzętu. Nasze dane w takich sytuacjach mogą zostać skradzione i bezprawnie użyte. Wystarczy tylko jedna nieuczciwa osoba, by zaciągnąć na nie pożyczkę, czy kupić na raty najnowszy smartfon, telewizor, ekskluzywną kanapę. Dowiemy się o tym dopiero, gdy dostaniemy nakaz zapłaty z sądu albo, co gorsza, dopiero wtedy, gdy komornik zajmie nam konto.

Według danych statystycznych w 2017 roku doszło do 47.000 prób wyłudzenia kredytu lub pożyczki. Zaledwie 6.000 z nich udało się powstrzymać. Średnio co 12 minut dochodzi do wyłudzenia kredytu na skradzione dane. A dosłownie 5 minut wystarczy, by zaciągnąć pożyczkę przez Internet*. W takich sytuacjach pomoże nowa odsłona platformy internetowej ChronPESEL.pl, uruchomiona przez Kaczmarski Group, oparta na danych z Krajowego Rejestru Długów. Nie tylko informuje ona o próbie wyłudzenia pieniędzy, ale również pierwszy raz daje rozwiązanie, zapewniając ochronę przed ewentualnymi skutkami oszustw.

Dane osobowe każdego z nas są jak DNA. Musimy dokładać wszelkich starań, by o nie dbać, ale sami nie jesteśmy w stanie w pełni zabezpieczyć się przed ich wyłudzeniem. Ochronę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu zapewnia ChronPESEL.pl – platforma rejestrująca w czasie rzeczywistym zapytania o  numer PESEL np. przez bank, instytucję pożyczkową, czy telekom i również w czasie rzeczywistym powiadamiająca o tym konsumenta przez sms – mówi  Anna Marcinkowska, pełnomocnik Zarządu ds. Strategii i Inwestycji w Kaczmarski Group Sp. z o. o. i dodaje – Jeśli jakaś firma sprawdzała nasze dane osobowe bez naszej wiedzy, może to oznaczać próbę oszustwa. W takiej sytuacji możemy szybko zareagować, powiadamiając odpowiednie firmy i instytucje i zminimalizować konsekwencje, jakie mogłyby nas spotkać.

Baza ChronPESEL.pl jako jedyna na rynku obejmuje nie tylko dane z sektora bankowego (25 banków) i pożyczkowego (64 firmy pożyczkowe), ale także telekomunikacyjnego (4 główne sieci komórkowe), energetycznego, ubezpieczeniowego, administracji publicznej oraz zarządzania wierzytelnościami (fundusze sekurytyzacyjne i firmy windykacyjne). Oznacza to, że dostaniemy powiadomienie nie tylko wtedy gdy ktoś będzie chciał na nasze dane wziąć bezprawnie kredyt, ale także podpisać umowę na prąd czy telefon. Oprócz informacji SMS, usługa ChronPESEL.pl została poszerzona o unikalne na polskim rynku funkcjonalności – asystę i ochronę prawną.

W momencie, gdy dochodzi do wyłudzenia, użytkownik ChronPESEL.pl nie jest pozostawiony sam sobie. Jeśli nasze dane zostaną bezprawnie użyte wystarczy zadzwonić na numer alarmowy, a doradca ds. prawnych powie co należy po kolei zrobić oraz prześle e-mailem komplet dokumentów do wysłania, wraz z listą instytucji, do których należy je wysłać, aby przeciwdziałać skutkom. Zapewniamy również ochronę prawną, czyli zwrot kosztów prawnika gdy do wyłudzenia już doszło i posiadacz konta w ChronPESEL.pl będzie musiał dochodzić swoich praw przed sądem  – komentuje  Anna Marcinkowska – Zgodnie z dewizą „przezorny zawsze ubezpieczony” to polisa zwiększająca nasze bezpieczeństwo i zapewniająca spokojny sen, które są przecież najważniejsze.

W I kwartale 2018 roku łączna kwota tylko wyłudzeń kredytów, którym udało się zapobiec, wyniosła aż 99,1 mln zł. Oznacza to, że co godzinę udaje się zapobiec wyłudzeniu 45.833 zł.** Pakiet zabezpieczeń w ramach ChronPESEL.pl można uaktywnić za kwotę 7,90 zł (asysta prawna) lub 14,90 zł (asysta i ochrona prawna) miesięcznie.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Kaczmarski Group wprowadza pełną ochronę przed wyłudzeniami BIZNES, Gospodarka - Ruszyła nowa odsłona platformy internetowej ChronPESEL.pl, zapewniającej pełną ochronę przed konsekwencjami kradzieży danych osobowych. Pierwszy raz w Polsce platforma nie tylko przekazuje informację o bezprawnym użyciu PESEL-u, ale została wzbogacona o asystę i pomoc prawną.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka