BIZNES Transport

Justyna Andreas nową CEO przesylkownia.pl

Data publikacji: 2020-10-15
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Justyna Andreas nową CEO przesylkownia.pl
Kategoria: Transport, BIZNES

Lider czeskiej branży logistycznej rozpoczyna ekspansję na polski rynek. Jedną z pierwszych decyzji jest zatrudnienie Justyny Andreas na stanowisko CEO w naszym kraju.

Justyna Andreas nową CEO przesylkownia.pl Transport, BIZNES - Lider czeskiej branży logistycznej rozpoczyna ekspansję na polski rynek. Jedną z pierwszych decyzji jest zatrudnienie Justyny Andreas na stanowisko CEO w naszym kraju.

Nową CEO firmy Packeta w Polsce, właściciela przesylkownia.pl została Justyna Andreas. Spółka jest częścią Packeta Group, lidera branży logistycznej w Czechach. Firma działa na ośmiu rynkach, dostarczając przesyłki do 33 państw na całym świecie. 

Głównym zadaniem Justyny Andreas będzie rozwój działalności handlowej i transportowej oraz pozyskanie nowych klientów przesylkownia.pl (w Czechach działającej pod nazwą Zásilkovna). Koncern wiąże duże nadzieje z polskim rynkiem – zwiększenie efektywności i rozwój zespołu handlowego w Polsce należą do strategicznych celów Packeta Group na najbliższe trzy lata. 

„Segment e-commerce rośnie w całej Europie, a Polska nie jest w tym zakresie wyjątkiem. W ciągu roku skala zakupów online wzrasta tu o 18 procent, a jego bieżąca wartość rynkowa wynosi około 50 miliardów złotych. Dla grupy Packeta otwierają się w ten sposób ogromne możliwości handlowe, które chcemy wykorzystać. Wierzę, że doświadczenie Justyny w zarządzaniu i biznesie pomogą nam spełnić nasze ambicje. Witamy Justynę w naszej rodzinie Packety i życzymy jej powodzenia i sukcesów w nowej roli. Poza tym bardzo się cieszę, że kolejna kobieta dołącza do ścisłego kierownictwa holdingu” – mówi CEO grupy Packeta i założycielka Zásilkovny Simona Kijonková.

„W Czechach Zásilkovna ma bardzo silną pozycję, celem jest oczywiście rozwijanie potencjału jej produktów i usług również w Polsce. Rynek ten jest prawie czterokrotnie większy niż czeski, ale na przykład liczba sklepów internetowych jest równa około dwóch trzecich sklepów czeskich. Z pewnością istnieje tutaj duży potencjał dalszego rozwoju. Bardzo cieszę się na pracę w przesylkownia.pl, jej sukces w Czechach jest dla mnie wielką motywacją” – dodaje nowa CEO przesylkownia.pl Justyna Andreas.

Przed przyjściem do grupy Packeta, Justyna Andreas pracowała na wysokich stanowiskach kierowniczych. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu firmami oraz rozwoju i budowaniu skutecznych zespołów handlowych. Pracowała dla Rail Cargo Eastern Europe jako Country Operations Manager, gdzie zajmowała się projektami logistycznymi i magazynowaniem dla firmy IKEA w Polsce, Słowacji i Czechach oraz dla większych firm rodzinnych zajmujących się produkcją i sprzedażą indywidualną oraz online, na przykład Colibra Sp,  Red Rubin, czy La Boutique Suisse.  W tym roku grupa Packeta spodziewa się obrotu w wysokości 2,5 miliarda koron czeskich i 35 milionów przesyłek.

Zásilkovna jest czeskim franczyzowym logistyczno-technologicznym projektem Simony Kijonkovej, który powstał w 2010 roku. Od tego czasu projekt rozwinął się w odnoszącą duże sukcesy firmę w Czechach, świadczącą kompleksowe usługi logistyczne dla sklepów internetowych. Zásilkovna jest częścią 14 firm holdingu Packeta, działających w 8 krajach, doręczających przesyłki do 33 krajów. Zásilkovna oferuje również odnoszącą sukcesy usługę Mezi námi do doręczania przesyłek między osobami fizycznymi. Packeta posiada ponad 5 000 własnych punktów odbioru, prawie 91 600 partnerskich punktów odbioru i współpracuje z ponad 28 000 sklepami internetowymi. Obrót grupy w roku 2019 wyniósł niemal 1,3 miliarda koron czeskich, liczba przesyłek przekroczyła 19 milionów. www.packeta.com / www.przesylkownia.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Justyna Andreas nową CEO przesylkownia.pl Transport, BIZNES - Lider czeskiej branży logistycznej rozpoczyna ekspansję na polski rynek. Jedną z pierwszych decyzji jest zatrudnienie Justyny Andreas na stanowisko CEO w naszym kraju.
Hashtagi: #Transport #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka