BIZNES Transport

Jochen Müller pokieruje Dachser Air & Sea Logistics

Thomas Krüger został dyrektorem zarządzającym jednostki organizacyjnej Dachser Air & Sea Logistics

Data publikacji: 2016-08-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jochen Müller pokieruje Dachser Air & Sea Logistics
Kategoria: Transport, BIZNES

Thomas Krüger został dyrektorem zarządzającym jednostki organizacyjnej Dachser Air & Sea Logistics EMEA

Jochen Müller pokieruje Dachser Air & Sea Logistics Transport, BIZNES - Thomas Krüger został dyrektorem zarządzającym jednostki organizacyjnej Dachser Air & Sea Logistics EMEA

Thomas Krüger został dyrektorem zarządzającym jednostki organizacyjnej Dachser Air & Sea Logistics EMEA

Jochen Müller, doświadczony menedżer logistyczny, wkrótce dołączy do kadry zarządzającej Dachser – jednego z największych operatorów logistycznych na świecie. 1 stycznia 2018 roku przejmie on od Thomasa Reutera stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) dywizji Dachser Air & Sea Logistics. Okres przejściowy, podczas którego Jochen Müller będzie odpowiedzialny za wybrane projekty, rozpocznie się 1 października br. Thomas Reuter pozostanie w zarządzie Dachser do końca 2017 roku, po czym przejdzie na emeryturę.

Jochen Müller, urodzony w 1964 roku w niemieckim Worms, w 2011 roku dołączył do zarządu Schenker Deutschland AG, gdzie był odpowiedzialny za fracht lotniczy i sprzedaż w obszarze Air & Sea w Europie Środkowej, a także za globalne usługi logistyczne związane z targami i imprezami sportowymi. Wcześniej pełnił funkcję prezesa zarządu brytyjskiej organizacji krajowej Schenker, odpowiadając za usługi transportu lądowego, powietrznego i morskiego, jak również za obsługę targów i wystaw.

– Jochen Müller jest świetnym menedżerem i ekspertem logistycznym z szerokim doświadczeniem w transporcie lotniczym i morskim, jednak dobrze zna także wymogi i procedury transportu lądowego – mówi Bernhard Simon, CEO Dachser. – Jako dyrektor operacyjny Air & Sea Logistics i przyszły członek zarządu Dachser, Jochen Müller będzie budować dalej to, co do tej pory osiągnął Thomas Reuter. Jego działania będą obejmować dalszy rozwój naszej międzykontynentalnej sieci transportu morskiego i lotniczego oraz tworzenie mocniejszych więzi z naszą kompleksową siecią transportu drogowego w Europie.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenie Jochena Müllera i strategicznie rozplanowany okres przygotowawczy, przejęcie obowiązków od Thomasa Reutera na stanowisku dyrektora operacyjnego powinno przebiec bez zakłóceń. Thomas Reuter pracował w Dachser od 1978 r., a do zarządu spółki wszedł w roku 2006. Odegrał ogromną rolę w internacjonalizacji przedsiębiorstwa poprzez zbudowanie globalnej sieci oddziałów obsługujących transport lotniczy i morski. Obecnie obszar biznesowy Air & Sea Logistics liczy 196 placówek i pracuje w nim blisko 4000 osób. W 2015 roku dywizja osiągnęła przychody o wartości ok. 1,6 miliarda euro.

Thomas Krüger dyrektorem zarządzającym Dachser Air & Sea Logistics na Europę, Bliski Wschód i Afrykę

Thomas Krüger pełni funkcję dyrektora zarządzającego jednostki organizacyjnej Air & Sea Logistics EMEA od 1 lipca br., a jego bezpośrednim przełożonym jest Thomas Reuter. Thomas Krüger zajmował dotychczas w Dachser Air & Sea różne stanowiska kierownicze. W latach 2004 – 2006 był dyrektorem sprzedaży na Niemcy, po czym do 2012 roku zarządzał sprzedażą na szczeblu globalnym. W ostatnim czasie był odpowiedzialny za region północnej Europy Środkowej. Na stanowisku dyrektora zarządzającego Air & Sea Logistics EMEA zastąpił Rüdigera Kluga, który z Dachser związany był od 2009 roku i 30 czerwca br. odszedł na emeryturę. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jochen Müller pokieruje Dachser Air & Sea Logistics Transport, BIZNES - Thomas Krüger został dyrektorem zarządzającym jednostki organizacyjnej Dachser Air & Sea Logistics EMEA
Hashtagi: #Transport #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy