BIZNES Przemysł

Jak przyciągnąć wykwalifikowanego fachowca do Twojej firmy?

Badania pokazują, że polskie firmy, które poszukują wykwalifikowanych fachowców zmagają się z trudnościami w zatrudnieniu. Firma 3M, aby wesprzeć firmy w budowaniu atrakcyjnego wizerunku branży powołała do życia wyjątkowe zawody „Starcie

Data publikacji: 2017-10-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak przyciągnąć wykwalifikowanego fachowca do Twojej firmy?
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Badania pokazują, że polskie firmy, które poszukują wykwalifikowanych fachowców zmagają się z trudnościami w zatrudnieniu. Firma 3M, aby wesprzeć firmy w budowaniu atrakcyjnego wizerunku branży powołała do życia wyjątkowe zawody „Starcie Szlifierzy”.

Jak przyciągnąć wykwalifikowanego fachowca do Twojej firmy? Przemysł, BIZNES - Badania pokazują, że polskie firmy, które poszukują wykwalifikowanych fachowców zmagają się z trudnościami w zatrudnieniu. Firma 3M, aby wesprzeć firmy w budowaniu atrakcyjnego wizerunku branży powołała do życia wyjątkowe zawody „Starcie Szlifierzy”.

Jak wynika z badania pt.: „Niedobór talentów” w Polsce już czwarty rok z rzędu najtrudniej jest o wykwalifikowanych pracowników fizycznych (elektryków, mechaników, spawaczy czy szlifierzy)[1]. Co zatem pracodawcy mogą zrobić, aby przyciągnąć pracowników do swojej firmy i utrzymać obecnych zatrudnionych? 23% badanych podnosi podstawowe pensje, a co czwarty korzysta z usług outsourcingu. Jednak aż 33% pracodawców zdaje sobie sprawę jak ważna dla zatrudnionych jest możliwość samorozwoju, dlatego inwestuje i zapewnia dodatkowe szkolenia.

Bo najcenniejszy jest rozwój i szlifowanie swoich umiejętności

Organizator zawodów – firma 3M – stworzyła zawody „Starcie Szlifierzy”. Jest to pierwsza
i jedyna taka w Polsce inicjatywa skierowana do branży profesjonalistów obróbki metalu. To ukłon w stronę tej grupy zawodowej, aby wspierać ich rozwój zawodowy oraz budować pozytywny wizerunek branży szlifierskiej.

W 3M tworzymy dla swoich pracowników dobre i bezpieczne warunki pracy. Dajemy możliwość rozwoju i dostęp do nowych technologii. Oferujemy materiały ścierne od ponad kilkudziesięciu lat zarówno na światowych rynkach, jak i w Polsce, dlatego chcieliśmy stworzyć szlifierzom doskonałe możliwości rozwoju oraz wyróżnić właśnie tę grupę zawodową. Wiemy jak ważne jest samokształcenie, dlatego poprzez formułę zawodów sportowych, stwarzamy możliwość profesjonalistom z branży szlifierskiej podniesienia swoich umiejętności – mówi Marcin Galemba, Dyrektor Grupy Biznesowej 3M Poland.

Jeszcze 5 lat temu  fachowcy nie cieszyli się wysokim uznaniem wśród społeczeństwa. Według badania CBOS w porównaniu z rokiem 2008 aż o 12 punktów procentowych na prestiżu zyskał wykwalifikowany fachowiec[2]. Pomimo tendencji wzrostowej, wciąż większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że spawacze czy szlifierze są specjalistami korzystającymi
z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Na co dzień pracują oni nad elementami, dzięki którym możemy później jeździć samochodem, używać telefonów komórkowych czy zamiast schodów korzystać z wind.

Ważnym elementem zawodów „Starcie Szlifierzy” są szkolenia, w których uczestniczą zawodnicy. Jest to niepowtarzalna okazja dla specjalistów z branży obróbki metalu, aby doszkolić się zakresu zasad BHP i zwiększyć bezpieczeństwo codzienne wykonywanej pracy oraz posłuchać o branżowych trendach na świecie. To również świetny moment, aby zapoznać się z najbardziej innowacyjnymi technologiami, które poprawiają jakość, wydajność, komfort i bezpieczeństwo codziennej pracy.

Oprócz poszerzania swojej wiedzy szlifierze poznają również najnowsze rozwiązania technologiczne. „Starcie Szlifierzy” nie jest jedynym wydarzeniem, które jest organizowane przez firmę 3M, a podczas którego profesjonaliści mogą sprawdzić i przetestować materiały ścierne. Cykl „Szlifomania” to inicjatywa firmy 3M o charakterze lokalnym. Przedstawiciele firm z branży spotykają się z ekspertami 3M, aby poznać i porozmawiać o najbardziej innowacyjnych rozwiązań materiałów ściernych 3M™ Cubitron™ II i 3M™ Scotch-Brite™.

Uczestnictwo naszych fachowców w zawodach „Starcie Szlifierzy” jest jednym z elementów budowania pozytywnych relacji pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Pragniemy, aby nasi profesjonaliści czuli się docenieni za pracę, którą wykonują i której efekty są dla nas wszystkich niezbędne w codziennym życiu. Na zawodach doszkalają się z zakresu BHP oraz poznają najnowsze rozwiązania technologiczne, co jest również bardzo cenne dla naszej firmy – mówi Rafał Gawlas, Dyrektor Działu Montażu Końcowego firmy Tenneco w Polsce.

Udział w zawodach „Starcie Szlifierzy” jest bezpłatny i wiąże się z szeregiem korzyści. Profesjonaliści z całej Polski spotykają się na zawodach, które odbywają się w ramach najbardziej prestiżowych i znanych targów branżowych. Firma 3M przygotowała dla zawodników 5 konkurencji, które są wyzwaniem pod względem praktycznym oraz teoretycznym, a trzech najlepszych szlifierzy jest nagradzanych produktami, które ułatwią im codziennie wykonywaną pracę.

Targi maszyn do obróbki metalu TOOLEX 2017 na Expo Silesia w Sosnowcu

Ostatnie już eliminacje w ramach drugiej edycji zawodów „Starcie Szlifierzy” odbyły się 4 października 2017 roku podczas targów maszyn do obróbki metalu TOOLEX w Sosnowcu. Partnerami zawodów „Starcie Szlifierzy” w Sosnowcu było Centrum targowo-wystawiennicze Expo Silesia, targi TOOLEX, firma FLEX oraz KEMPER.

 

[1] Badanie pt.: „Niedobór talentów 2016/2017” przeprowadzone przez ManpowerGropup. http://www.manpowergroup.pl/wp-content/uploads/2016/09/2016_niedobor_talentow_infografika_pl.jpg

[2] Badanie pt.: „Prestiż zawodów” przeprowadzone przez CBOS w 2013. http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2013/K_164_13.PDF

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jak przyciągnąć wykwalifikowanego fachowca do Twojej firmy? Przemysł, BIZNES - Badania pokazują, że polskie firmy, które poszukują wykwalifikowanych fachowców zmagają się z trudnościami w zatrudnieniu. Firma 3M, aby wesprzeć firmy w budowaniu atrakcyjnego wizerunku branży powołała do życia wyjątkowe zawody „Starcie Szlifierzy”.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy