BIZNES Infrastruktura

Inteligentne bramki bezpieczeństwa – nowy sposób na koronawirusa

Data publikacji: 2020-10-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Inteligentne bramki bezpieczeństwa – nowy sposób na koronawirusa
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

Polacy przed koronawirusem zabezpieczają się maseczkami, przyłbicami, rękawiczkami, w podróży dezynfekują ręce lub korzystają z dozowników w przestrzeni publicznej.

Inteligentne bramki bezpieczeństwa – nowy sposób na koronawirusa BIZNES, Infrastruktura - Polacy przed koronawirusem zabezpieczają się maseczkami, przyłbicami, rękawiczkami, w podróży dezynfekują ręce lub korzystają z dozowników w przestrzeni publicznej.

Polacy przed koronawirusem zabezpieczają się maseczkami, przyłbicami, rękawiczkami, w podróży dezynfekują ręce lub korzystają z dozowników w przestrzeni publicznej. Bezpieczeństwo w dobie pandemii niejedno ma imię, jednak istnieje sposób, który pozwala na zgromadzenie wszystkich zabezpieczeń w jednym miejscu – inteligentne bramki dezynfekujące ręce oraz obuwie i mierzące temperaturę cała, z których w razie potrzeby można pobrać maseczki czy rękawiczki.

Mobilne Punkty Indywidualnej Kontroli Sanitarnej (czyli tzw. PIKSy), można ustawić przed wejściem do placówki edukacyjnej, urzędu czy sklepu i mieć pewność, że osoba wchodząca dalej nie ma podwyższonej temperatury, ma zdezynfekowane dłonie oraz obuwie. Gdy śluza higieniczna wyłapie osobę z gorączką lub stanem podgorączkowym – ta osoba nie zostanie wpuszczona na teren obiektu.

Część z bramek jest wyposażona w lampę UV-C, która skutecznie wykrywa oraz dezynfekuje wirusy oraz bakterie, czy w inteligentny program, który wymusza dezynfekcję dłoni i nie pozwala iść dalej bez tego kroku. To szczególnie ważne, bowiem w zależności od materiału i warunków, ludzkie koronawirusy, które są obecne np. na klamce mogą pozostawać zakaźne od 2 godzin do 9 dni*. Bramki wykrywają również osoby, które nie mają na sobie maseczek ochronnych, a oczekują na wejście do sklepu, szkoły czy urzędu.

– Zależało nam na stworzeniu bezpiecznej strefy w tym trudnym dla wszystkich czasie. Promowanie profilaktyki jest ważne szczególnie obecnie, gdy obserwujemy stałe wzrosty zakażeń, cała Polska znajduje się w żółtej strefie, a coraz więcej miast dołącza do czerwonych stref. PIKSY wpisują się w obecne potrzeby: są łatwe w dezynfekcji, nie wymagają interakcji pomiędzy ludźmi, w kilkanaście sekund kompleksowo zabezpieczają przed wejściem na teren obiektu. Nasze bramki stoją w jednostkach służby zdrowia w Krakowie, Warszawie, Łodzi czy Radomsku. – mówi Krzysztof Żebrowski, wiceprezes firmy Diamond Module, która stworzyła projekt bramek.

Jedną z wielu zalet bramek jest ich mobilność – z łatwością mogą zostać przetransportowane w dowolne miejsce, aby służyć jako punkt diagnostyczno-prewencyjny przed wejściem do wielu obiektów publicznych, tymczasowych lub stałych.

– PIKSy znajdują zastosowanie w wielu obszarach. Mogą być ustawione zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Sprawdzają się zarówno postawione przed sklepami czy urzędami, jak i podczas wydarzeń na świeżym powietrzu. Z bramek bezpieczeństwa korzystać mogą również dzieci – postawienie bramki np. w placówce edukacyjnej (przedszkole, szkoła) to nie tylko zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo, ale również profilaktykę oraz edukację na temat higieny oraz prawidłowych nawyków wprowadzanych w życie od najmłodszych lat – tłumaczy Jan Piziak, architekt Diamond Module, twórca inteligentnych bramek dezynfekujących.

 

***

O Diamond Module:

Firma Diamond Module to doświadczonym producent z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujący się w budownictwie modułowym. Polska marka doceniona na zagranicznych rynkach m.in. w Niemczech czy Austrii. Firma posiada w portfolio: domy mieszkalne, biura, hotele przedszkola a także PIKSy – Mobilne Punkty Indywidualnej Kontroli Sanitarnej czyli inteligentne bramki zabezpieczające przed koronawirusem.

http://diamondmodule.info/pl/
 

Kontakt dla mediów:

Milena Świątkowska
LoveBrands Relations
tel. 720 898 013
e-mail: [email protected]

* The Journal of Hospital Infection [w] Puls Medycyny https://pulsmedycyny.pl/jak-dlugo-potrafia-przetrwac-koronawirusy-982929

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Inteligentne bramki bezpieczeństwa – nowy sposób na koronawirusa BIZNES, Infrastruktura - Polacy przed koronawirusem zabezpieczają się maseczkami, przyłbicami, rękawiczkami, w podróży dezynfekują ręce lub korzystają z dozowników w przestrzeni publicznej.
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES