BIZNES Transport

Huawei zrealizuje pierwszy system GSM-R w Republice Południowej Afryki

Huawei łączy siły z Siemens Convergence Creators w ramach projektu budowy pierwszego systemu GSM-R w Republice Południowej Afryki (RPA). Wdrożenie zrealizowane zostanie na zlecenie Passenger Rail Agency of South Africa

Data publikacji: 2015-08-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Huawei zrealizuje pierwszy system GSM-R w Republice Południowej Afryki
Kategoria: Transport, BIZNES

Huawei łączy siły z Siemens Convergence Creators w ramach projektu budowy pierwszego systemu GSM-R w Republice Południowej Afryki (RPA). Wdrożenie zrealizowane zostanie na zlecenie Passenger Rail Agency of South Africa (PRASA).

Huawei zrealizuje pierwszy system GSM-R w Republice Południowej Afryki Transport, BIZNES - Huawei łączy siły z Siemens Convergence Creators w ramach projektu budowy pierwszego systemu GSM-R w Republice Południowej Afryki (RPA). Wdrożenie zrealizowane zostanie na zlecenie Passenger Rail Agency of South Africa (PRASA).

Prace mające na celu budowę systemu GSM-R w Republice Południowej Afryki, trwają już od 2013 roku. Objęły ponad 1200 km sieci kolejowej, przebiegającej przez trzy główne regiony kraju. Rozwiązanie Huawei GSM-R w połączeniu z systemem CVC firmy Siemens zapewnią PRASA wzrost jakości i efektywności świadczonych przez firmę usług. Ukończenie inwestycji będzie kluczowe dla przyszłości transportu kolejowego zarówno w RPA, jak i krajach sąsiadujących.

-Huawei i Siemens Convergence Creators od wielu lat pracują wspólnie nad rozwojem systemów GSM-R i sieci eLTE. Systemy dyspozytorskie i nagrywania głosu, dostarczane przez naszego partnera są jednym z kluczowych elementów rozwiązania GSM-R oferowanego przez Huawei. Biorąc pod uwagę wysokie wskaźniki wydajności, uzyskane w naszych laboratoriach, jesteśmy pewni, że PARSA otrzymuje rozwiązanie, które istotnie poprawi jakość funkcjonowania kolei w Republice Południowej Afryki – wyjaśnił David Xu, General Manager, Huawei Enterprise Wireless Domain.

-Jesteśmy dumni ze współpracy z Huawei, dzięki której nasza konkurencyjność na rynku rozwiązań komunikacyjnych dla kolejnictwa znacząco wzrasta – powiedział Bernard Payer, Head of Infrastructure and Security Business, Siemens Convergence Creators. – Wdrażany w Republice Południowej Afryki system GSM-R jest wyjątkowo ekonomiczny. Łączy w sobie najnowsze technologie, co w bezpośredni sposób przekłada się na zwiększenie wydajności i polepszenie jakości obsługi klienta. Co więcej, system został opracowany w taki sposób, by można było rozszerzyć jego zakres na praktycznie cały kontynent.

Ministerstwu Transportu RPA podlega najbardziej rozwinięta sieć kolejowa w Afryce.  Jej cyfryzacja ma przyciągnąć większą liczbę pasażerów i zaoferować im bardziej efektywne i komfortowe usługi. PRASA wybrała rozwiązanie GSM-R oferowane przez Huawei i Siemens Convergence Creators ze względu na wykorzystanie technologii LTE i wsparcie w trzech poniższych obszarach:

Umożliwienie centrom dyspozytorskim PARSA wygodne zarządzanie personelem i taborem z wykorzystaniem systemu dyspozytorskiego Siemens Convergence Creator, który bazuje na konwergentnej komunikacji głosowej;
Rozszerzenie możliwości komunikacyjnych z obsługą taboru kolejowego, w oparciu o wchodzącą w skład GSM-R technologię umożliwiająca nagrywanie rozmów załogi składów kolejowych. Dzięki temu łatwiejsze stanie się ustalanie przyczyn wypadków i incydentów z udziałem pociągów
Usprawnienie komunikacji na trasach dalekobieżnych przy umożliwieniu dyspozytorom podglądu na sytuację na torach w czasie rzeczywistym.

Projekt realizowany przez Huawei i Siemens, to jedna z pierwszych w Afryce inwestycji, związanych z wdrożeniem systemu GSM-R w standardzie European Train Control System Level 2 (ETCS L2). Jej finalizacja planowana jest na koniec 2015 roku.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Huawei zrealizuje pierwszy system GSM-R w Republice Południowej Afryki Transport, BIZNES - Huawei łączy siły z Siemens Convergence Creators w ramach projektu budowy pierwszego systemu GSM-R w Republice Południowej Afryki (RPA). Wdrożenie zrealizowane zostanie na zlecenie Passenger Rail Agency of South Africa (PRASA).
Hashtagi: #Transport #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy