BIZNES Infrastruktura

Huawei umacnia pozycję lidera technologii LTE w pierwszej połowie 2013

Data publikacji: 2013-09-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Huawei umacnia pozycję lidera technologii LTE w pierwszej połowie 2013
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

Pierwsza połowa 2013 roku była bardzo dobrym okresem dla działu LTE Huawei. Firmie udało się pozyskać znaczące kontrakty komercyjne oraz powiększyć obroty i udział w rynku, utrzymując tym samym pozycję lidera na rynku rozwiązań LTE.

Huawei umacnia pozycję lidera technologii LTE w pierwszej połowie 2013 BIZNES, Infrastruktura - Pierwsza połowa 2013 roku była bardzo dobrym okresem dla działu LTE Huawei. Firmie udało się pozyskać znaczące kontrakty komercyjne oraz powiększyć obroty i udział w rynku, utrzymując tym samym pozycję lidera na rynku rozwiązań LTE.

Na globalnej mapie projektów LTE realizowanych przez Huawei nie zabrakło także Polski – w czerwcu firma zakończyła pierwsze na świecie wdrożenie sieci LTE TDD w paśmie 3.5GHz. w gminie Ożarowice na Dolnym Śląsku.

Wspólne wnioski z raportów trzech czołowych firm analitycznych – ABI Research, Dell'Oro oraz Informa Telecoms and Media – potwierdzają, że Huawei jest liderem pod względem liczby kontraktów komercyjnych, udziału w obrotach rynku oraz rozwoju standardów 3GPP.

Od początku roku sektor LTE przeżywa szybki rozwój. Według raportu “Evolution to LTE” opublikowanego przez GSA w sierpniu 2013, 443 operatorów zainwestowało w LTE, a na całym świecie funkcjonuje już 200 komercyjnych sieci działających w tej technologii. Huawei wygrał 196 komercyjnych kontraktów na sieci LTE i przeprowadził 93 wdrożenia takich sieci na całym świecie. Z badań przeprowadzonych przez firmę Informa, analizującą udział poszczególnych dostawców w przetargach kontraktowych wynika, że 40 procent kontraktów na nowe sieci LTE przypadło Huawei. Udział ten przewyższa osiągi wszystkich innych firm. Badania przeprowadzone wśród dyrektorów ds. technicznych firm operatorskich – również w ramach raportu firmy Informa – pokazały, że Huawei jest jednym z dwóch dostawców sprzętu cieszących się największym uznaniem pod względem technologii, ceny, jakości serwisu i usług zarządzanych.

Ważnym elementem napędzającym rozwój branży LTE w 2013 roku był wkład producentów w inicjatywy 3GPP LTE Core Specification. Według najnowszych danych 3GPP, ITU i kilku innych organizacji, eksperci Huawei piastują obecnie 90 kluczowych stanowisk – od prezesów i członków rad nadzorczych po sekretarzy w wielu międzynarodowych organizacjach zajmujących się standaryzacją. Huawei jest siłą napędową w procesie rozwoju i ulepszania standardów obowiązujących w branży.

ABI Research, jedna z wiodących firm analitycznych zajmujących się badaniami i prognozami dla rynku, niedawno zaktualizowała dane z raportu szacującego wkład firm w rozwój technologii 3GPP. W raporcie uwzględniono działania na polu technologii WCDMA/HSPA oraz LTE, a także piastowane stanowiska, zaproponowane rozwiązania, przyjęte rozwiązania oraz propozycje standardów dla 3GPP. Z danych ABI wynika, że Huawei jest obecnie jednym z 2 najbardziej aktywnych przedsiębiorstw, jeśli chodzi o standaryzację 3GPP.

Ying Weimin, dyrektor działu GSM, UMTS and LTE Network w Huawei Technologies, komentuje: “Sądzimy, że tak wysoka zgodność opinii tak wielu znaczących ekspertów jest efektem działań firm operatorskich, będących naszymi partnerami, które poszerzają potencjał rynkowy i przyciągają nowych użytkowników końcowych, ofertą usług Huawei No-Edge.” Polska nie pozostaje w tyle, jeśli chodzi o wdrożenia LTE: „W lipcu tego roku przeprowadziliśmy w gminie Ożarowice pierwsze na świecie wdrożenie sieci eLTE na zlecenie administracji publicznej. Poza bezprzewodową infrastrukturą sieciową w technologii LTE, w gminie zainstalowane zostały także infokioski oraz hotspoty zapewniające publiczny dostęp do sieci” podkreśla Bartłomiej Ślawski, Huawei Enterprise Business Group Country Manager. Dzięki zastosowaniu technologii LTE Huawei, w całej gminie zapewniono nowoczesną i wydajną infrastrukturę sieciową. Znacznie polepszyło to komunikację pomiędzy jednostkami gminy, mieszkańcy zyskali szybki i stabilny dostęp do sieci szerokopasmowej, a wielousługowy charakter infrastruktury gwarantuje, że jest ona gotowa do wdrożeń kolejnych aplikacji w przyszłości – m.in. monitoringu miejskiego, kontroli urządzeń pomiarowych (np. energii, wody czy gazu) i innych, które potrzebują niezawodnego, szerokopasmowego łącza transmisyjnego.

Dzięki globalnemu zasięgowi firmy, sieci LTE Huawei są obecne wszędzie: od dalekiej północy (szerokość geograficzna 78°13'N za kołem podbiegunowym), na wsi w Niemczech, na pustyniach w Namibii, w tropikalnych lasach na Filipinach, na lodowych równinach w Rosji i dalekim południu Australii. Sprzęt Huawei poddawany jest rygorystycznym testom i działa bez problemów w zakresie temperatur od -50℃ do +50℃, zapewniając sprawny dostęp do usług w dosłownie każdym zakątku świata.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Huawei umacnia pozycję lidera technologii LTE w pierwszej połowie 2013 BIZNES, Infrastruktura - Pierwsza połowa 2013 roku była bardzo dobrym okresem dla działu LTE Huawei. Firmie udało się pozyskać znaczące kontrakty komercyjne oraz powiększyć obroty i udział w rynku, utrzymując tym samym pozycję lidera na rynku rozwiązań LTE.
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #maszyny   #Przemysł