BIZNES Infrastruktura

Grupa Track Tec na targach INNOTRANS 2018

Data publikacji: 2018-09-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Grupa Track Tec na targach INNOTRANS 2018
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

Grupa Track Tec po raz kolejny uczestniczyła w roli wystawcy w Targach INNOTRANS, które odbyły się w dniach 18-21 września w Berlinie. Tłumnie odwiedzane stoisko targowe Grupy było miejscem wielu rozmów biznesowych oraz wymiany informacji technicznych.

Grupa Track Tec na targach INNOTRANS 2018 BIZNES, Infrastruktura - Grupa Track Tec po raz kolejny uczestniczyła w roli wystawcy w Targach INNOTRANS, które odbyły się w dniach 18-21 września w Berlinie. Tłumnie odwiedzane stoisko targowe Grupy było miejscem wielu rozmów biznesowych oraz wymiany informacji technicznych.

Grupa Track Tec po raz kolejny uczestniczyła w roli wystawcy w Targach INNOTRANS, które odbyły się w dniach 18-21 września w Berlinie. Tłumnie odwiedzane stoisko targowe Grupy było miejscem wielu rozmów biznesowych oraz wymiany informacji technicznych. Podczas tego największego branżowego wydarzenia 2018 roku Track Tec zaprezentował, między innymi, innowacyjny Inteligentny Rozjazd Kolejowy.

Prezentowane na zewnętrznej ekspozycji rozwiązanie to zwrotnica rozjazdu R500 1:12 zintegrowana z napędem elektrohydraulicznym Alstom SmartDrive (HyDrive). Napęd połączony z uniwersalnym interfejsem, który oprócz diagnostyki rozjazdu i napędu umożliwia współpracę, w zasadzie,
z dowolnym systemem nastawczym. Interfejs został opracowany wspólnie z firmą MONAT. Rozjazd wyposażony został w ogrzewanie indukcyjne powstałe we współpracy z firmą AREX z Grupy WB Electronics. Zastosowany innowacyjny system ogrzewania indukcyjnego pozwala na szybsze ogrzewanie ruchomych elementów rozjazdów i tylko w miejscach, w których jest to konieczne. Rozwiązanie to było już wielokrotnie nagradzane, m.in. podczas Targów TRAKO 2017.

Rozjazd z napędem Alstom SmartDrive jest obecnie w fazie testów eksploatacyjnych na stacji Psary na Centralnej Magistrali Kolejowej. We Włoszech napęd Alstom SmartDrive dopuszczony jest do prędkości powyżej 300 km/h, z jaką kursują pociągi na liniach szybkich.

Zainteresowanie stanowiskiem targowym wewnątrz hali świadczy o stale rosnącej rozpoznawalności marki Track Tec wśród klientów zagranicznych. Powiększa się grono stałych odbiorców, a nawiązane kontakty coraz częściej mają przełożenie na realne relacje biznesowe.

Dużym wyróżnieniem dla Grupy Track Tec była możliwość zorganizowania spotkania przy okrągłym stole z przedstawicielami amerykańskiego instytutu badawczego – Transportation Technology Center, Inc. (TTCI), American Public Transportation Association (APTA) oraz kolei aglomeracyjnej Metra.

Dr Andrzej Cholewa, członek zarządu i CTO Track Tec S.A. przewodniczył spotkaniu, którego głównym celem była wymiana informacji na temat problemów na rynku amerykańskim, podejścia do badań
i homologacji. W szczególności spotkanie dotyczyło podkładów kolejowych.

Rozmowy przy okrągłym stole to kolejny dowód na nieustanną ekspansję technologiczną Track Tec oraz poszukiwanie nowych szans na kolejnych rynkach zagranicznych. – podsumował dr inż. Jarosław Pawluk, CEO Grupy Track Tec.

Możliwość wykonania testów w Stanach Zjednoczonych oznacza dla nas szansę na poszerzenie doświadczenia, które posiadaliśmy dotychczas na rynku europejskim. – dodał dr Andrzej Cholewa.

Zastosowanie naszych rozwiązań technologicznych w dłuższej perspektywie wiąże się z korzyściami dla kolei i ich użytkowników. Zastosowanie technologii proponowanej przez Track Tec przyczynia się do poprawy niezawodności i trwałości podkładów kolejowych, co pozwala także na optymalizację wydatków inwestycyjnych – podsumowuje.

Prestiżowe Targi Innotrans oraz wydarzenia im towarzyszące były okazją do zaprezentowania szerokiej publiczności międzynarodowej innowacji produktowych Grupy Track Tec oraz dały możliwość  zaobserwowania kierunków rozwoju i najnowszych trendów w branży kolejowej.

***

Grupa Track Tec to wiodący międzynarodowy dostawca systemowych rozwiązań dla infrastruktury kolejowej.
W skład Grupy wchodzi obecnie osiem zakładów na terenie Europy. Postęp i rozwój działalności Grupy wynikają z organicznego wzrostu, a także z działalności w zakresie fuzji i przejęć oraz współpracy na arenie międzynarodowej. Z zakładów produkcyjnych należących do Grupy Track Tec pochodzi ponad połowa podkładów kolejowych zabudowywanych na polskiej sieci kolejowej (należącej do grona największych w Europie), a także co drugi rozjazd. Kompleksowa oferta Track Tec obejmuje również usługi generalnego wykonawstwa, logistyki, zabudowy rozjazdów, serwisowania oraz doradztwa projektowego. Grupa prowadzi intensywne działania na rynku międzynarodowym, a produkty ze znakiem Track Tec obecne są w ponad 30 krajach.

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Grupa Track Tec na targach INNOTRANS 2018 BIZNES, Infrastruktura - Grupa Track Tec po raz kolejny uczestniczyła w roli wystawcy w Targach INNOTRANS, które odbyły się w dniach 18-21 września w Berlinie. Tłumnie odwiedzane stoisko targowe Grupy było miejscem wielu rozmów biznesowych oraz wymiany informacji technicznych.
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Infrastruktura