BIZNES Infrastruktura

Grodno S.A. zrealizowało instalację fotowoltaiczną o mocy 108 kWp

Data publikacji: 2014-12-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Grodno S.A. zrealizowało instalację fotowoltaiczną o mocy 108 kWp
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

Spółka Grodno S.A., jeden z czołowych polskich dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych, zrealizowała instalację fotowoltaiczną o mocy 108 kWp.

Grodno S.A. zrealizowało instalację fotowoltaiczną o mocy 108 kWp BIZNES, Infrastruktura - Spółka Grodno S.A., jeden z czołowych polskich dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych, zrealizowała instalację fotowoltaiczną o mocy 108 kWp.

Spółka Grodno S.A., jeden z czołowych polskich dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych
i oświetleniowych, zrealizowała instalację fotowoltaiczną o mocy 108 kWp. Panele fotowoltaiczne zasiliły Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Starowej Górze pod Łodzią. Projekt został przeprowadzony przez Grodno w ramach strategicznego rozwoju usług specjalistycznych w obszarze fotowoltaiki.

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 108kWp została zrealizowana na dachu Zakładów Przetwórstwa Mięsnego w Starowej Górze pod Łodzią. Grodno opracowało projekt, wyceny oraz wykonawstwo całej inwestycji. Spółka dostarczyła również kluczowe dla instalacji komponenty renomowanych firm, m.in. panele PV SolarWorld oraz inwertery SMA Solar.

Zrealizowana instalacja złożona z 432 paneli fotowoltaicznych charakteryzuje się wysoką wydajnością – zasila zakład, którego zapotrzebowanie energetyczne w każdym momencie pracy przekracza możliwość generacji z paneli PV. Całość energii wyprodukowanej przez fotowoltaikę jest więc zużywana na potrzeby zakładu. Łączne oszczędności wynikające z instalacji szacuje się na ok. 50 tys. zł w skali roku.

Grodno jest jednym z pionierów fotowoltaiki komercyjnej w Polsce. Firma rozwija w tym obszarze usługi zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych, również poprzez dedykowany portal www.marketfotowoltaiczny.pl. W ofercie Grodna są wszystkie komponenty niezbędne do montażu paneli PV od konstrukcji po zaawansowane technologicznie inwertery solarne. Spółka współpracuje z renomowanymi dostawcami komponentów SMA Solar oraz SolarWorld. Zakres oferowanych usług obejmuje cały etap obsługi inwestycji – od zaprojektowania, poprzez dobór komponentów aż po instalację systemów i serwisowanie.

W ostatnim roku widzimy skokowy wzrost zainteresowania projektami fotowoltaicznymi. Wraz z popularyzacją alternatywnych źródeł energii, coraz więcej klientów decyduje się na instalacje w domach i obiektach publicznych – wskazuje Andrzej Jurczak, Prezes Grodna. Polacy są praktyczni, skoro widzą długoterminowe korzyści finansowe w instalacji paneli fotowoltaicznych, to są skłonni zainwestować w takie projekty – dodaje Jurczak.

Zarząd planuje dalszy rozwój tego segmentu. Obecnie udział fotowoltaiki w sprzedaży spółki wynosi 1,5%. Do końca roku 2015/2016 segment ten powinien odpowiadać za 5% sprzedaży ogółem.

 

 

Dodatkowe informacje o spółce Grodno S.A.:

Grodno S.A. jest jednym z czołowych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działających na rynku polskim. Obecnie podstawowa działalność spółki skupia się na dystrybucji materiałów elektrotechnicznych. Oprócz bogatej oferty towarów – ponad 130 000 produktów – spółka świadczy dodatkowe usługi specjalistyczne, w tym między innymi doradztwo techniczne, audyty energetyczne i oświetleniowe, inżynierię oświetleniową oraz obsługę gwarancyjną. Grodno dostarcza również usługi w obszarze rozwiązań fotowoltaicznych. Spółka posiada szeroką i zdywersyfikowaną grupę odbiorców z sektorów energetyki, budownictwa, infrastruktury i przemysłu.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Grodno S.A. zrealizowało instalację fotowoltaiczną o mocy 108 kWp BIZNES, Infrastruktura - Spółka Grodno S.A., jeden z czołowych polskich dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych, zrealizowała instalację fotowoltaiczną o mocy 108 kWp.
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Transport