BIZNES Gospodarka Maszyny

Fracht FWO uhonorowany za rozwój polsko-amerykańskiego partnerstwa gospodarczego

Data publikacji: 2018-03-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Fracht FWO uhonorowany za rozwój polsko-amerykańskiego partnerstwa gospodarczego
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Fracht FWO Polska został uhonorowany Nagrodą Uznania przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku za zaangażowanie i znaczący wkład w polsko – amerykańskie partnerstwo gospodarcze.

Fracht FWO uhonorowany za rozwój polsko-amerykańskiego partnerstwa gospodarczego BIZNES, Gospodarka - Fracht FWO Polska został uhonorowany Nagrodą Uznania przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku za zaangażowanie i znaczący wkład w polsko - amerykańskie partnerstwo gospodarcze.

Fracht FWO Polska, firma specjalizująca się w obsłudze logistycznej przemysłu, jest jednym z najbardziej znaczących spedytorów w obsłudze i organizacji dostaw towarów pomiędzy Polską a USA. Niedawno Fracht FWO Polska został uhonorowany Nagrodą Uznania przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku za zaangażowanie i znaczący wkład w polsko – amerykańskie partnerstwo gospodarcze.

Nagrodę wręczono w trakcie IV Polsko-Amerykańskiej Gali Biznesu, która odbyła się w Nowym Jorku 28 lutego 2018 roku. Wyróżnienie odebrał Andrzej Bułka, dyrektor generalny Fracht FWO Polska, który powiedział: „Nagrodę przyjęliśmy z wielką radością, ale też i z pokorą. Od kilkunastu lat staramy się łączyć oba rynki, obsługując zarówno polskie jak i amerykańskie firmy. Na tak konkurencyjnym rynku, jakim są Stany Zjednoczone, takie wyróżnienie cieszy podwójnie, gdyż oznacza tylko jedno – potwierdzenie wysokiej jakości usług i profesjonalizmu”.

Stany Zjednoczone są na liście 10 najważniejszym partnerów handlowych Polski (obok Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii, Francji, Czech, Szwecji, Hiszpanii i Rosji) i trzecim wśród państw spoza Unii Europejskiej (po Chinach i Rosji). Po pierwszej połowie 2017 roku USA znalazły się na 8. miejscu najważniejszych odbiorców polskich towarów za granicą z 2,8 proc. udziałem w polskim eksporcie. Podobnie jest w imporcie. Według danych GUS do najważniejszych towarów eksportowych naszego kraju zaliczono wyroby przemysłu elektromaszynowego w tym maszyny i urządzenia, pojazdy oraz przyrządy optyczne, medyczne, meble, artykuły rolno-spożywcze oraz wyroby ceramiczne. Z kolei z USA do Polski przywoziliśmy głównie wyroby przemysłu elektromaszynowego, pojazdy oraz wyroby przemysłu chemicznego, artykuły rolno-spożywcze i wyroby metalurgiczne. W okresie styczeń- sierpień 2017 roku polski eksport do Stanów Zjednoczonych odnotował imponujący wzrost na poziomie 28,3 proc.

Fracht FWO Polska obsługuje transporty wszystkich wyżej wymienionych grup towarowych w zakresie frachtu morskiego i lotniczego zarówno w imporcie jak i eksporcie, a także dostawy door – to – door na całym terenie USA. Operator realizuje dostawy do / z USA, wspierając od kilkunastu lat rozwój polskiego biznesu na amerykańskim rynku. Warto wspomnieć, że w tym roku Fracht FWO Polska był także jednym z partnerów Kongresu „60 milionów”, który organizuje Polonia amerykańska na Florydzie. Ideą kongresu jest integracja i łączenie kadry managerskiej oraz liderów biznesu, którzy są powiązani z Polską lub polskimi społecznościami na arenie międzynarodowej. Nazwa kongresu odpowiada ogólnej liczbie Polaków i osób polskiego pochodzenia na świecie.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Fracht FWO uhonorowany za rozwój polsko-amerykańskiego partnerstwa gospodarczego BIZNES, Gospodarka - Fracht FWO Polska został uhonorowany Nagrodą Uznania przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku za zaangażowanie i znaczący wkład w polsko - amerykańskie partnerstwo gospodarcze.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka