BIZNES Przemysł

FORTE rozpoczyna jedną z największych polskich inwestycji ostatnich lat

Data publikacji: 2016-11-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: FORTE rozpoczyna jedną z największych polskich inwestycji ostatnich lat
Kategoria: Przemysł, BIZNES

FABRYKI MEBLI „FORTE” S.A. zainicjowała dziś największą inwestycję w historii Spółki i jedną z największych inwestycji polskiego biznesu w ostatnich latach, dzięki której powstanie 1000 nowych miejsc pracy.

FORTE rozpoczyna jedną z największych polskich inwestycji ostatnich lat Przemysł, BIZNES - FABRYKI MEBLI „FORTE” S.A. zainicjowała dziś największą inwestycję w historii Spółki i jedną z największych inwestycji polskiego biznesu w ostatnich latach, dzięki której powstanie 1000 nowych miejsc pracy.

Łącznym kosztem 700 mln zł FORTE wzniesie poprzez swoją spółkę zależną TANNE w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej nową halę magazynową, zakład produkcji płyt wiórowych i fabrykę mebli wraz z infrastrukturą logistyczną. Elementy inwestycji będą oddawane do użytku odpowiednio w 2017, 2018 i 2020 roku. Suwalska fabryka będzie największą od kilkunastu lat i najnowocześniejszą inwestycją branży meblowej w całej Europie. Powstawać w niej będą płyty wiórowe najnowszej generacji i meble. Standardy jakościowe i ekologiczne (m.in. dot. emisji) z dużym zapasem spełniają obecne normy ochrony środowiska.

Dzięki inwestycji FORTE stworzy ok. 1000 nowych miejsc pracy. Wielu nowo zatrudnionych pracowników będzie wykształconych w Zespole Szkół Technicznych i w Zespole Szkół Zawodowych nr 6 w Suwałkach, gdzie Spółka prowadzi klasy patronackie, w których kształcą się kandydaci na pracowników europejskiego lidera produkcji mebli. W ramach inwestycji powstanie także przyzakładowe przedszkole dla dzieci pracowników FORTE.

 

Po zrealizowaniu inwestycji Spółka znacząco zwiększy swoją kontrybucję podatkową do budżetu miasta Suwałki z ok. 7 mln zł rocznie dziś (z tytułu podatków PIT, CIT i od nieruchomości) do ok. 17 mln zł.

 

„Inwestycja Fabryk Mebli „FORTE” S.A. wpisuje się w realizację Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Pokazuje, że polskie firmy mogą konkurować z zagranicznymi inwestorami już nie tylko poprzez koszty zatrudnienia, ale również poprzez innowacje. Jestem przekonany, że powstający zakład Fabryk FORTE i realizowane tu przedsięwzięcia pozwolą wykorzystać lokalny potencjał i włączyć okoliczne obszary w procesy rozwojowe, tak by budować silną gospodarkę w regionie” – powiedział Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów.

 

„Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani, uruchamiając inwestycję, znaczącą nie tylko dla regionu, ale także dla całej polskiej gospodarki i kluczową dla branży meblowej. Mimo wielkiej skali projektu udaje nam się pozostać blisko lokalnej, suwalskiej społeczności. Udowadniamy, że znaczące inwestycje nie są domeną wyłącznie zagranicznego kapitału. Inwestycja w Suwałkach to rdzennie polski projekt, który tworzy wartość dodaną dla całej polskiej gospodarki” – powiedział Maciej Formanowicz, Prezes Zarządu FABRYK MEBLI „FORTE” S.A.

 

O FABRYKACH MEBLI „FORTE” S.A.

FORTE to polski i europejski lider produkcji mebli do samodzielnego montażu. Spółka posiada cztery nowoczesne zakłady produkcyjne zlokalizowane w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku oraz Hajnówce. Całkowita powierzchnia produkcyjna fabryk wynosi 120 tys. m², zaś powierzchnia magazynowa 70 tys. m². Każdego roku Spółka wprowadza do oferty blisko 1 500 nowych wzorów.

 

Spółka została założona w 1992 r., a w 1996 r. zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.. FORTE to jeden z największych polskich eksporterów – Spółka sprzedaje swoje produkty w ponad 40 krajach świata (poprzez sieć ponad 4,5 tys. odbiorców-partnerów biznesowych), a 82 proc. całej produkcji FORTE trafia za granicę. Produkcja FORTE w 2015 r. wyniosła 3,5 mln sztuk mebli, a wartość sprzedaży – 954 mln zł. W trzech pierwszych kwartałach 2016 roku sprzedano 2,9 mln szt. mebli za około 785 mln zł.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
FORTE rozpoczyna jedną z największych polskich inwestycji ostatnich lat Przemysł, BIZNES - FABRYKI MEBLI „FORTE” S.A. zainicjowała dziś największą inwestycję w historii Spółki i jedną z największych inwestycji polskiego biznesu w ostatnich latach, dzięki której powstanie 1000 nowych miejsc pracy.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES