BIZNES Gospodarka

FM Logistic osiągnęło wynik „B” w raporcie firmy CDP oceniającej praktyki środow

Data publikacji: 2019-03-15
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: FM Logistic osiągnęło wynik „B” w raporcie firmy CDP oceniającej praktyki środow
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

FM Logistic otrzymało za 2018 rok rating „B minus” od CDP (agencji ratingowej w zakresie ochrony środowiska) za swoją politykę środowiskową, znacznie powyżej średniej dla sektora logistyki, który notuje wynik „D”

FM Logistic osiągnęło wynik „B” w raporcie firmy CDP oceniającej praktyki środow BIZNES, Gospodarka - FM Logistic otrzymało za 2018 rok rating „B minus” od CDP (agencji ratingowej w zakresie ochrony środowiska) za swoją politykę środowiskową, znacznie powyżej średniej dla sektora logistyki, który notuje wynik „D”

FM Logistic otrzymało za 2018 rok rating „B minus” od CDP (agencji ratingowej w zakresie ochrony środowiska) za swoją politykę środowiskową, znacznie powyżej średniej dla sektora logistyki, który notuje wynik „D”. Według CDP wynik „B minus” oznacza, że FM Logistic „podejmuje skoordynowane działania w zakresie zmian klimatu”.

Francuska firmapoprawiła w ten sposób swój wynik z poziomu „C” na „B minus” i obecnie jest jednym z 13% najlepiej ocenianych firm przez CDP, niezależnie od kraju pochodzenia i branży. Ponadto, FM Logistic uzyskał wynik „A minus” (powyżej ogólnej średniej na poziomie „C”) za „zdolność do współpracy z dostawcami w zakresie zmian klimatu”.

Lepsza pozycja FM Logistic w rankingu odzwierciedla działania firmy mające na celu zmniejszenie jej sladu węglowego (ilość dwutlenku węgla i innych związków węgla emitowanych w związku z zużyciem paliw kopalnych) i osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku wegla dla działalności związanej z magazynowaniem i pakowaniem towarów do 2030 r. Już połowa magazynów obsługiwanych przez FM Logistic posiada certyfikaty HQE lub LEED. FM Logistic rozwija również usługe logistyki miejskiej pod nazwą CITYlogIn, która łączy wykorzystanie przyjaznych dla środowiska pojazdów i platform logistycznych zlokalizowanych w pobliżu centrów miast.

Każdego roku CDP ocenia wysiłki przedsiębiorstw na rzecz ograniczania emisji gazów cieplarnianych. Raport CDP stał się punktem odniesienia dla wielu klientów z branzy logistycznej i inwestorów. W 2018 roku ok. 7000 firm ujawniło swoje dane dotyczące ich wpływu na środowisko i przekazało CDP do niezależnej oceny.

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych.Ostatnio uruchomione zostały nowe magazyny w Lućmierzu k. Łodzi oraz w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie). FM Logistic Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tys. pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.

O FM Logistic na świecie

Od momentu powstania we Francji w 1967 r. FM Logistic jest niezależną rodzinną firmą logistyczną o przychodach w wysokości 1,2 miliarda euro w roku podatkowym zakończonym w marcu 2018 r., z czego dwie trzecie wygenerowano poza Francją. Firma działa w 14 krajach Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej (Brazylia) i zatrudnia ponad 26 000 pracowników. 

W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby konsumentów, rozwój handlu elektronicznego oraz dystrybucji wielokanałowej FM Logistic inwestuje w innowacyjne rozwiązania logistyczne, transportowe i co-packingowe. Obsługuje zrównoważone portfolio międzynarodowych i lokalnych firm w branżach FMCG, handlu detalicznego, perfumeryjno-kosmetycznej, produkcji przemysłowej oraz opieki zdrowotnej. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
FM Logistic osiągnęło wynik „B” w raporcie firmy CDP oceniającej praktyki środow BIZNES, Gospodarka - FM Logistic otrzymało za 2018 rok rating „B minus” od CDP (agencji ratingowej w zakresie ochrony środowiska) za swoją politykę środowiskową, znacznie powyżej średniej dla sektora logistyki, który notuje wynik „D”
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Przemysł