BIZNES Transport

FM Logistic dołącza do „Pierwszopomocnych na drodze”

FM Logistic, czołowy operator logistyczny w zakresie transportu drogowego w Polsce, został Partnerem akcji „Pierwszopomocni na drodze”, promującej ratownictwo i bezpieczeństwo w ruchu

Data publikacji: 2018-07-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: FM Logistic dołącza do „Pierwszopomocnych na drodze”
Kategoria: Transport, BIZNES

FM Logistic, czołowy operator logistyczny w zakresie transportu drogowego w Polsce, został Partnerem akcji „Pierwszopomocni na drodze”, promującej ratownictwo i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

FM Logistic dołącza do „Pierwszopomocnych na drodze” Transport, BIZNES - FM Logistic, czołowy operator logistyczny w zakresie transportu drogowego w Polsce, został Partnerem akcji „Pierwszopomocni na drodze”, promującej ratownictwo i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

FM Logistic, czołowy operator logistyczny w zakresie transportu drogowego w Polsce, został Partnerem akcji „Pierwszopomocni na drodze”, promującej ratownictwo i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Obecnie trwają wakacyjne eventy w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP), usytuowanych przy polskich autostradach, podczas których zainteresowani kierowcy mogą uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy. Projekt zakłada także organizację Safety Day’s – spotkań dla przedstawicieli branży transportowej, poświęconych wpływowi profilaktyki bezpieczeństwa i ratownictwa na prowadzony przez nich biznes.

– „FM Logistic posiada flotę ponad 2,5 tysiąca ciężarówek, które codziennie pokonują trasy w Polsce i za granicą. Jak mało kto rozumiemy potrzebę zwiększania świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego w zakresie poprawy bezpieczeństwa i niwelowania następstw zdarzeń drogowych. Dlatego zaangażowaliśmy się w projekt „Pierwszopomocni na drodze” – mówi Magdalena Lubańska, Dyrektor Transportu  FM Logistic CE. – „Kierowcy, którzy prowadzą ciężarówki oznaczone znakiem FM Logistic, przed dopuszczeniem do wykonywania usług przewozowych, przechodzą szczegółowe i restrykcyjne szkolenia. Obejmują one wszystkie elementy, mające wpływ na bezpieczeństwo transportu drogowego. Nie wszystkich zdarzeń i sytuacji na drogach da się uniknąć. Mam nadzieję, że dzięki „Pierwszopomocnym” również inni kierowcy zdobędą cenne umiejętności. Dlatego każda taka akcja jest warta wsparcia i również dlatego firma FM Logistic jest w niej obecna – dodaje.

Organizatorzy cyklu szkoleń „Pierwszopomocni na drodze” planują kolejne spotkania z kierowcami już w najbliższych dniach i tygodniach. Warto zapamiętać poniżej wymienione miejsca i daty:

20 lipca 2018 r. – MOP III Oleśnica Mała A4 (kierunek Wrocław)

27 lipca 2018 r. – MOP II Rudka A4 (kierunek Kraków)

3 sierpnia 2018 r. – MOP II Krzyżanów Zachód A1 (kierunek Katowice)

10 sierpnia 2018 r. – MOP II Krzyżanów Zachód A1 (kierunek Katowice)

24 sierpnia 2018 r. – MOP III Brwinów A2 (kierunek Warszawa)

31 sierpnia 2018 r. – MOP III Brwinów A2 (kierunek Warszawa)

Szkolenia kierowców trwają w godzinach 16:00 – 21:00 i obejmują m.in.: bezpieczeństwo własne i zasady zabezpieczania miejsca zdarzenia, pomoc w przypadku urazów, krwawień i krwotoków, unieruchamianie złamań, opatrywanie oparzeń, zadławień, opatrywanie ran i przyjmowanie tzw. pozycji bezpiecznej. Nie zabraknie zagadnień związanych z postępowaniem wymagającym podjęcia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, także z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Ciekawą częścią, szczególnie dla osób związanych zawodowo z transportem drogowym, będą zajęcia dotyczące udzielania pomocy kierowcom uwięzionym w kabinie pojazdu ciężarowego, w tym metody wydostawania nieprzytomnej osoby z wysokich szeforek ciągników siodłowych. Uzupełnieniem każdego dnia są pokazy działania służb ratowniczych.

– „Cykl szkoleń został tak zaplanowany, by objąć nimi jak największą liczbę zainteresowanych kierowców. Spotykamy się na MOP’ach w kolejne piątkowe popołudnia, czyli w okresie wzmożonego ruchu samochodowego” – mówi Magdalena Lubańska. – „Liczymy, że w spotkaniach weźmie udział ok. 1000 kierowców, nie tylko ciężarówek, ale również pojazdów osobowych, których obecnie na drogach jest znacznie więcej z powodu wakacyjnych wyjazdów.”

FM Logistic weźmie również aktywny udział w Safety Day’s, zaplanowanym na drugą połowę roku cyklu spotkań edukacyjnych dla profesjonalistów z branży transportowej. Będzie to pierwszy na taką skalę projekt promocji edukacji, techniki i innowacyjnych rozwiązań, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo drogowe, przygotowanych z myślą o branzy transportowej i logistycznej. Na spotkania te zaproszeni zostaną właściciele firm, logistycy, kierownicy flot pojazdów i menedżerowie odpowiedzialni w firmach za zapewnienie bezpieczeństwa w transporcie.

Zaplanowane prezentacje obejmują m.in.: zasady bezpieczeństwa w transporcie na przykładach w kontekście prowadzonej działalności transportowo-logistycznej, wpływ nowoczesnych technologii na poprawe bezpieczeństwa na drogach poprzez aktywne angażowanie kierowców, budowanie świadomości decydentów w branży transportowo-logistycznej w kontekście umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród pracowników oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych.Ostatnio uruchomiony został nowy magazyn w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie), oferujący 20 tys. m. kw. powierzchni magazynowej oraz 10 tys m. kw. w centrum przeładunkowym cross-docking. W kolejnych etapach inwestycji platforma logistyczna w Sarnowie zyska nawet 80 tys. m. kw. nowej powierzchni. W trakcie budowy jest centrum przeładunkowe cross-docking w Lućmierzu (k. Łodzi) o powierzchni 10 tys m. kw.FM Logistic Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tysięca pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.

O FM Logistic na świecie

W ciągu 50 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia. 

FM Logistic jest obecne w 13 krajach na 3 kontynentach, i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia ponad 23 000 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Dysponuje 3 491 600 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych.Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera także start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt  CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie  dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
FM Logistic dołącza do „Pierwszopomocnych na drodze” Transport, BIZNES - FM Logistic, czołowy operator logistyczny w zakresie transportu drogowego w Polsce, został Partnerem akcji „Pierwszopomocni na drodze”, promującej ratownictwo i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Hashtagi: #Transport #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy