BIZNES Gospodarka

FM Foundation – Stażyści uczą się samodzielności

Data publikacji: 2018-04-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: FM Foundation – Stażyści uczą się samodzielności
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

FM Logistic i FM FOUNDATION kontynuują współpracę z „Fundacją Samodzielni Robinsonowie”. W br. kolejnych 10 osób odbyło staże w kilku jednostkach FM Logistic w Polsce.

FM Foundation - Stażyści uczą się samodzielności BIZNES, Gospodarka - FM Logistic i FM FOUNDATION kontynuują współpracę z „Fundacją Samodzielni Robinsonowie”. W br. kolejnych 10 osób odbyło staże w kilku jednostkach FM Logistic w Polsce.

FM Logistic i FM FOUNDATION kontynuują współpracę z „Fundacją Samodzielni Robinsonowie”. W br. kolejnych 10 osób odbyło staże w kilku jednostkach FM Logistic w Polsce. Program stażowy "Bezpieczny Staż” jest częścią projektu społecznego „Otwarcie na świat biznesu i uczenie samodzielności”.

Tym razem młodzi stażyści mieli możliwość poznać specyfikę pracy w biurze głównym FM Logistic w Mszczonowie, a także na platformach logistycznych w Tomaszowie Mazowieckim i Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego, oraz obserwowali procesy działów Transportu Krajowego i Magazynu FM Fresh.

„Bezpieczny staż” stał się częścią projektu społecznego „Otwarcie na świat biznesu i uczenie samodzielności”, realizowanego przez Fundację Samodzielni Robinsonowie. W obecnej edycji odbyły się także warsztaty językowe dzięki pomocy ze strony firmy Lang LTC, która zaoferowała nieodpłatne ich przeprowadzenie. To innowacyjny pomysł „ośmielania” młodych ludzi do przełamania bariery mówienia w obcym języku. Co ważne, warsztaty są prowadzone w mieszanych zespołach – pracownicy FM Logistic i Robinsonowie.

„Nasza Fundacja od 15 lat wspiera młodzież na drodze do dorosłości i usamodzielnienia. Od roku współpracujemy z FM Logistic, razem organizujemy staże zawodowe i gry edukacyjne. Nasza młodzież jest bardzo zadowolona z tych aktywności. Dzięki współpracy z firmą poznają zawód logistyka a przede wszystkim wspaniałych, zaangażowanych pracowników, którzy są dla nich inspiracją i wzorem dorosłego życia” – powiedziała Anna Żelazowska-Kosiorek, koordynatorka programu „Bezpieczny Staż” z ramienia Fundacji Samodzielni Robinsonowie.

„W ramach tego projektu społecznego zaoferowaliśmy bezpieczne i przyjazne miejsca dla staży, wielkie zaangażowanie i kompetencje swoich pracowników oraz współfinansowanie projektu przez naszą fundację korporacyjną – FM Foundation” – informuje Artur Ciuchta, opiekun projektu ze strony FM Logistic.

Do tej pory ze staży w FM Logistic skorzystało już 24 młodych podopiecznych Fundacji. Planowane są kolejne edycje, dla grup młodzieży z instytucji pieczy zastępczej (rodziny zastępcze i domy dziecka) z województw, w których znajdują się jednostki FM Logistic. 

Ze strony Fundacji i FM Logistic stażystów wspierali mentorzy. Oto jak opisują swoją motywację do udziału w projekcie:

„Każdy kolejny staż to możliwość poznania ciekawych młodych ludzi. To okazja by im pokazać, że praca to nie tylko obowiązki, ale szansa na naukę oraz na poznanie fajnych i wartościowych ludzi.” – Natalia, mentorka z FM Fresh

„Do wzięcia udziału skłoniła mnie chęć zdobycia nowego doświadczenia. Jako mentorka nauczyłam się być bardziej cierpliwym, wyrozumiałym i otwartym na innych człowiekiem” – Jagoda, mentorka z FM Jarosty.

„Dla mnie, największą motywacją do wzięcia udziału w programie była chęć podzielenia się wiedzą i doświadczeniem z młodzieżą, która znajduje się w niezawinionej przez siebie i zbyt trudnej jak na ich wiek, sytuacji życiowej” – Katarzyna, mentorka z Mszczonowa (z siedziby głównej FM Logistic).

Kolejna edycja zajęć dla młodzieży w ramach projektu „Bezpieczny staż” odbędzie się już w trakcie letnich wakacji. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
FM Foundation - Stażyści uczą się samodzielności BIZNES, Gospodarka - FM Logistic i FM FOUNDATION kontynuują współpracę z „Fundacją Samodzielni Robinsonowie”. W br. kolejnych 10 osób odbyło staże w kilku jednostkach FM Logistic w Polsce.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka