BIZNES Gospodarka

FM FOUNDATION – korporacyjna fundacja Grupy FM Logistic – świętuje swoje pierwsz

FM Foundation, fundacja grupy FM Logistic, której celem jest wspieranie, towarzyszenie i współtworzenie innowacyjnych społecznie projektów z obszaru działań na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i działań na rzecz dzieci i młodzieży, świętuje swoje pierwsze

Data publikacji: 2018-10-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: FM FOUNDATION – korporacyjna fundacja Grupy FM Logistic – świętuje swoje pierwsz
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

FM Foundation, fundacja grupy FM Logistic, której celem jest wspieranie, towarzyszenie i współtworzenie innowacyjnych społecznie projektów z obszaru działań na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i działań na rzecz dzieci i młodzieży, świętuje swoje pierwsze urodziny.

FM FOUNDATION – korporacyjna fundacja Grupy FM Logistic – świętuje swoje pierwsz BIZNES, Gospodarka - FM Foundation, fundacja grupy FM Logistic, której celem jest wspieranie, towarzyszenie i współtworzenie innowacyjnych społecznie projektów z obszaru działań na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i działań na rzecz dzieci i młodzieży, świętuje swoje pierwsze urodziny.

FM Foundation, fundacja grupy FM Logistic, której celem jest wspieranie, towarzyszenie i współtworzenie innowacyjnych społecznie projektów z obszaru działań na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i działań na rzecz dzieci i młodzieży, świętuje swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji, w Mszczonowie, gdzie mieści się siedziba polskiego oddziału FM Logistic, odbyła się konwencja rocznicowa. Uroczystość była okazją do podziękowania ludziom, którzy pomagali w realizacji pierwszych projektów FM Foundation w Polsce oraz do zaprezentowania planów na przyszłość.

W pierwszym roku swojej działalności, tylko w Polsce, Fundacja pomogła 82 młodym ludziom z instytucji pieczy zastępczej (rodziny zastępcze i domy dziecka). Podczas specjalnych staży i warsztatów opiekowało się nimi trzydziestu mentorów – pracowników firmy, na zasadzie wolontariatu kompetencji. Teraz FM Foundation stawia przed sobą kolejne cele. 

Staże dla młodzieży obywały się w oddziałach FM Logistic w ośmiu ośrodkach i były przeprowadzane w trakcie wakacji oraz ferii zimowych. –  „Pokazaliśmy naszym podopiecznym nie tylko to, jak pracuje się w dużej firmie logistycznej, ale także stworzyliśmy dla nich przyjazne środowisko – mentorzy, ochotnicy którzy zgłosili się spośród pracowników FM Logistic zadbali, by powierzona im młodzież poznała koleżeńską atmosferę współpracy, akceptacji, wsparcia”– mówi Artur Ciuchta, Delegat krajowy FM Foundation w Polsce – „W działaniach przeciwko wykluczeniu społecznemu zależy nam również na tym, by angażować pracowników FM Logistic”– dodaje. 

FM Foundation do realizacji swoich celów wybrała w Polsce partnera programu staży dla młodzieży: Fundację Samodzielni Robinsonowie – to jej podopieczni poznawali tajniki logistyki w oddziałach firmy. Teraz FM Foundation zamierza rozwijać się i rozszerzać swoją działalność. – „Podczas rocznicowej konwencji spotkaliśmy się z przedstawicielami firm, naszych Klientów oraz dostawców i zaprosiliśmy ich do współpracy w ramach naszego programu. Widzimy, że ta propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem. To dobry prognostyk”– relacjonuje Artur Ciuchta. 

W urodzinowym spotkaniu FM Foundation w Polsce uczestniczyliprzedstawiciele: klientów i partnerów biznesowych FM Logistic, partnerskich szkół wyższych (SGGW oraz ASzW), samorządu mszczonowskiego oraz kierownictwo fundacji “Samodzielni Robinsonowie”. Nie zabrakło również przedstawicieli FM Logistic i NG Concept (firmy z Grupy FM Logistic, zajmującej się projektowaniem nowoczesnych platform logistycznych), a przede wszystkim pracowników zaangażowanych w działalność FM Foundation w Polsce (ambasadorzy Fundacji, wolontariusze i mentorzy stażystów).Do Mszczonowa specjalnie na tę okazję przyjechali także Marie-Laure Faure i Sabrina Konrath z władz FM Foundation.

Podczas Konwencji zaprezentowano także wyniki projektów realizowanych przez Fundację w innych krajach Grupy FM (oprócz Polski, FM Foundation wspiera projekty społeczne we Francji, Brazylii i Indiach). Jean-Christophe Machet, prezes FM Foundation, od zawsze podkreślał, że "człowiek jest w centrum firmy"i że pracownicy w pełni się z tym identyfikują. Fundacja jest napędzana przez ich pomysły i inicjatywy. Bazuje na zaangażowaniu i umiejętnościach każdego z nich. Fundacja zachęca do wolontariatu kompetencji swoich pracowników. Na poziomie Grupy FM, już 58 mentorów spośród pracowników zaangażowało się w projekt dzieląc się swoją wiedzą z 138 beneficjentami (wszyscy w wieku od 17 do 25 lat oraz w sytuacji zagrożenia wykluczeniem społecznym). Działania wspierane przez Fundację wykorzystują szeroko rozumiane kompetencje firmy dla projektów solidarności społecznej. Fundacja powstała rok temu, z okazji jubileuszu 50-lecia grupy. Zrodzona z chęci wzmocnienia społecznej roli grupy FM Logistic i w zgodzie z wartościami firmy: Zaufaniem, Efektywnością i Otwartością. 

Projekty realizowane przez FM Foundation w poszczególnych krajach zostały opracowane we współpracy z organizacjami, stowarzyszeniami lub innymi fundacjami, ze środowisk skąd pochodzą angażujący się pracownicy.

Fundacja przekazała m.in. pomoc finansową w wysokości 100.000 EUR na wsparcie działań solidarnościowych. Wsparcie finansowe to nie jedyna droga pomocy. Pierwsze programy fundacji dotykały głównie obszaru edukacji młodzieży. Te, obiecujące na przyszłość, projekty dotyczyły utworzenia pierwszego kwalifikowanego szkolenia logistycznego (we Francji), utworzenia zawodowej szkoły logistycznej akredytowanej przez jeden z federalnych uniwersytetów w Brazylii, utworzenia mechanizmów zachęcających młodzież do otwarcia się na świat biznesu (we Francji i w Polsce) oraz utworzenia szkoleń zawodowych z umiejętności ogólnych (w Indiach).

FM Foundation chce kontynuować swój rozwój. Ambicją fundacji jest rozszerzenie działalności na wszystkie kraje, w których działają oddziały grupy FM Logistic. 

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych.Ostatnio uruchomione zostały nowe magazyny w Lućmierzu k. Łodzi oraz w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie). FM Logistic Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tys. pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.

O FM Logistic na świecie

W ciągu 50 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia. 

FM Logistic jest obecne w 14 krajach na 3 kontynentach i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia 26.200 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Dysponuje 3 491 600 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych.Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie. 

Z okazji swojego 50-lecia, Grupa FM Logistic powołała FM Foundation, której celem jest wspieranie, pomaganie i wspólne konstruowanie innowacyjnych społecznie projektów z obszaru działań na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i działań na rzecz dzieci i młodzieży, w pobliżu obecnych lub przyszłych lokalizacji oddziałów firmy.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
FM FOUNDATION – korporacyjna fundacja Grupy FM Logistic – świętuje swoje pierwsz BIZNES, Gospodarka - FM Foundation, fundacja grupy FM Logistic, której celem jest wspieranie, towarzyszenie i współtworzenie innowacyjnych społecznie projektów z obszaru działań na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i działań na rzecz dzieci i młodzieży, świętuje swoje pierwsze urodziny.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy