BIZNES Gospodarka

Firmy chcą się prezentować studentom

Nie 23 – jak w ubiegłym roku, ale aż 38 firm, zaprezentuje swoją ofertę studentom w trakcie tegorocznych Targów Pracy, które odbędą się 21 października na Politechnice

Data publikacji: 2014-10-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Firmy chcą się prezentować studentom
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Nie 23 – jak w ubiegłym roku, ale aż 38 firm, zaprezentuje swoją ofertę studentom w trakcie tegorocznych Targów Pracy, które odbędą się 21 października na Politechnice Białostockiej.

Firmy chcą się prezentować studentom BIZNES, Gospodarka - Nie 23 – jak w ubiegłym roku, ale aż 38 firm, zaprezentuje swoją ofertę studentom w trakcie tegorocznych Targów Pracy, które odbędą się 21 października na Politechnice Białostockiej.

Nie 23 – jak w ubiegłym roku, ale aż 38 firm, zaprezentuje swoją ofertę studentom w trakcie tegorocznych Targów Pracy, które odbędą się 21 października na Politechnice Białostockiej. Wśród nich, podobnie jak spółka Bianor, jest wiele przedsiębiorstw, które spotkają się w ten sposób ze studentami po raz pierwszy.

Targi, co roku organizowane jesienią przez Biuro Karier Politechniki Białostockiej cieszą się niezmiennie znaczną popularnością wśród studentów. To okazja nawiązania kontaktów dla obu stron. Studenci zyskują szansę poznania przedsiębiorstw otwartych na współpracę z młodymi inżynierami, a firmy dodatkową możliwość zainteresowania swoją działalnością. W tym roku jednak, żacy będą mogli zapoznać się z jeszcze większą, niż choćby rok temu, ofertą potencjalnych pracodawców.

Zdaniem Cezarego Naliwajka, dyrektora handlowego Bianoru, wzrost zainteresowania podlaskich przedsiębiorstw udziałem w tym wydarzeniu świadczy o rosnącej rywalizacji firm o tych najlepszych i wyróżniających się, przyszłych inżynierów.

– Nasz program płatnych praktyk prowadzimy od wielu lat lecz do tej pory ograniczaliśmy się do tradycyjnych form komunikacji ze studentami. Uznaliśmy jednak, że to za mało i powinniśmy jeszcze mocniej i aktywniej zaangażować się w budowę relacji z potencjalnymi pracownikami. „Nasi” studenci uczestniczą w projektach realizowanych dla globalnych firm takich jak Philips, Makita czy Bosch zdobywając cenną wiedzę i doświadczenie.

Jak podkreśla, w ponad 400 osobowym zespole Bianoru pracuje wielu absolwentów Politechniki Białostockiej, którzy wyraźnie się wyróżniają przygotowaniem do pracy. – Wiadomo, że dopiero praca w pełni kształtuje pracownika, a nie studia, ale absolwenci białostockiej uczelni posiadają solidne podstawy, które pozwalają im w pełni rozwinąć swoje talenty w naszej firmie, dlatego dalej chcemy iść tą drogą, szukając kolejnych nieprzeciętnych i wyróżniających się młodych ludzi – dodaje.

W trakcie targów, Bianor oficjalnie rozpocznie rekrutację do swojego kolejnego autorskiego projektu dedykowanego dla studentów ostatnich roczników oraz absolwentów uczelni wyższych – „Program Student”.

Wzrost zainteresowania przedsiębiorstw obecnością na tej dorocznej imprezie świadczy o znacznym i rosnącym zapotrzebowaniu gospodarki na inżynierów. Stanowi przy tym potwierdzenie wyników raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”, z którego wynika, że inżynierowie to właśnie jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów wśród pracodawców nie tylko w Polsce, ale i w regionie.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Firmy chcą się prezentować studentom BIZNES, Gospodarka - Nie 23 – jak w ubiegłym roku, ale aż 38 firm, zaprezentuje swoją ofertę studentom w trakcie tegorocznych Targów Pracy, które odbędą się 21 października na Politechnice Białostockiej.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy