BIZNES Przemysł

Firma Meble Wójcik wyróżniona w raporcie „1000 inspirujących europejskich spółek

Data publikacji: 2018-10-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Firma Meble Wójcik wyróżniona w raporcie „1000 inspirujących europejskich spółek
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Meble Wójcik, polska firma, specjalizująca się w produkcji mebli skrzyniowych, została wyróżniona w prestiżowym raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” przygotowanym przez London Stock Exchange Group.

Firma Meble Wójcik wyróżniona w raporcie „1000 inspirujących europejskich spółek Przemysł, BIZNES - Meble Wójcik, polska firma, specjalizująca się w produkcji mebli skrzyniowych, została wyróżniona w prestiżowym raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” przygotowanym przez London Stock Exchange Group.

Meble Wójcik, polska rodzinna firma, specjalizująca się w produkcji mebli skrzyniowych, została wyróżniona w prestiżowym raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” przygotowanym przez London Stock Exchange Group. W zestawieniu znalazło się 30 polskich firm z różnych sektorów gospodarki, które zdaniem autorów raportu są najszybciej rozwijającymi się przedsiębiorstwami zarejestrowanymi w Unii Europejskiej.

Premiera tegorocznego raportu przygotowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie miała miejsce w ubiegłym tygodniu w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Prestiżowe zestawienie wskazuje najbardziej dynamiczne małe i średnie przedsiębiorstwa europejskie, które nie tylko wyróżniają się pozytywnymi wynikami finansowymi na tle swojej branży, ale również mają ogromne znaczenie dla przyszłego wzrostu gospodarczego, innowacyjności oraz tworzenia nowych miejsc pracy.  

– Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że znaleźliśmy się w tym zestawieniu jako jedyna polska firma specjalizująca się w produkcji mebli skrzyniowych. Nasza historia sięga 1986 roku, kiedy to Leszek Wójcik założył pierwszy zakład produkcyjny. Od tego czasu intensywnie pracowaliśmy nad dynamicznym rozwojem firmy, by obecnie móc pochwalić się 3 nowoczesnymi fabrykami, specjalizującymi się w produkcji mebli skrzyniowych do samodzielnego montażu,  w których zatrudnionych jest  łącznie ponad 1400 osób – mówi Ewelina Wójcik, dyrektor d.s. marketingu Meble Wójcik.  – Każdego dnia nasze linie produkcyjne opuszcza kilkadziesiąt tysięcy mebli, które trafiają na ponad 20 rynków, głównie europejskich, takich jak Polska, Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, BIałoruś, Ukraina – dodaje.

Oprócz firmy Meble Wójcik w zestawieniu Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie znalazło się 30 polskich firm, m.in. Adamed, Barlinek czy Piątnica.  

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Firma Meble Wójcik wyróżniona w raporcie „1000 inspirujących europejskich spółek Przemysł, BIZNES - Meble Wójcik, polska firma, specjalizująca się w produkcji mebli skrzyniowych, została wyróżniona w prestiżowym raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” przygotowanym przez London Stock Exchange Group.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka