BIZNES Infrastruktura

Firma Infine generalnym wykonawcą prac renowacyjnych w Manufakturze

Precyzja, jakość i

Data publikacji: 2019-10-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Firma Infine generalnym wykonawcą prac renowacyjnych w Manufakturze
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

Precyzja, jakość i profesjonalizm

Firma Infine generalnym wykonawcą prac renowacyjnych w Manufakturze BIZNES, Infrastruktura - Precyzja, jakość i profesjonalizm

Prace modernizacyjne w łódzkiej Manufakturze postępują zgodnie z planem. W wyniku trwającej od kwietnia przebudowy został wykonany strop żelbetowy w wejściu od ulicy Drewnowskiej, demontaż podwyższonej betonowej podłogi w strefie foodcourt oraz rozbiórka części elewacji w wejściu głównym pod montaż nowych drzwi obrotowych. Renowacja ma się zakończyć jesienią przyszłego roku. Za realizację odpowiada firma Infine, specjalizująca się w przebudowie i modernizacji centrów handlowych, hoteli, biur oraz obiektów zabytkowych.

Modernizacja łódzkiej Manufaktury rozpoczęła się w kwietniu bieżącego roku. Choć przebudowa dotyczy całej galerii, w ogóle nie zakłóca funkcjonowania obiektu. Prace są prowadzone nocami, a modernizowany obszar jest zabezpieczany każdego dnia, by klienci mogli korzystać z usług bez ograniczeń.

Modernizacja obejmuje prace projektowe, aranżacyjne, konstrukcyjne i instalacyjne, wszystkie prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków. Największe zmiany zajdą w części restauracyjnej. W znajdującym się bezpośrednio nad nią dachu zostanie zamontowany ogromny świetlik, dach szedowy, który znacznie rozjaśni przestrzeń, a dodatkowo jest nawiązaniem  do architektury XIX wieku. Przebudowie ulegnie także instalacja wentylacji i klimatyzacji, która obejmie dostawę i montaż nowych urządzeń na dachu.

Znaczące zmiany będą widoczne również w wejściu głównym. Zostanie ono całkowicie przebudowane, podobnie jak jego fasada, a na posadzce w części galerii handlowej odwzorowany zostanie wzór nawierzchni z rynku głównego. Charakterystyczne dla Manufaktury parkiety w pasażach galerii handlowej zostaną poddane renowacji. Zabytkowy charakter miejsca podkreślą liczne elementy dekoracyjne, na których pojawią się wzory z czasów świetności obecnych tu kiedyś fabryk włókienniczych. Podczas budowy zostaną wykorzystane również materiały niestandardowe, wykonane na zamówienie klienta np. podwieszane sufity z logo Manufaktury, które doskonale wpiszą się w architekturę tego miejsca. 

Dla poprawy komfortu zakupów klientów realizacja obejmie przebudowę instalacji wodno-kanalizacyjnych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. W zakres prac wchodzi wymiana oraz modernizacja systemu sterowania oświetleniem, co umożliwi organizację scen eventowych, czyli sekwencji dekoracji światłem.

Za wszystkie prace związane z modernizacją Manufaktury odpowiada firma Infine, specjalizująca się w tego typu projektach. Wykonawca został wybrany po weryfikacji jakości zrealizowanych przez niego projektów, w oparciu o dotychczasowe realizacje, m.in. wykonanie kompleksowych prac fit-out w Hotelu Raffles Europejski Warsaw – najwyższej klasy obiekcie hotelowym w Europie Środkowej, którego przebudowa zakończyła się w 2017 roku. W tym prestiżowym projekcie dużym wyzwaniem było wykonanie skomplikowanych wzorów parkietów pałacowych, sufitów lustrzanych i kolebkowych oraz prac stolarskich, jak fornirowane i obłogowane meble, czy panelingi ścienne, wymagające od wykonawcy ogromnej precyzji oraz doświadczenia. Portfolio Infine nie pozostawiało wątpliwości, że firma sprosta zadaniu.

„Na końcową jakość projektu wpływa wiele czynników, poczynając od wysokiej klasy materiałów, a kończąc na etapowaniu prac i dobrej organizacji zespołu. Każdy nowy projekt zaczynamy od przygotowania dokładnego harmonogramu, w którym uwzględniamy wszystkie te elementy. Mamy również dedykowany system do zarządzania projektami, stworzony na bazie naszych poprzednich realizacji, dzięki któremu łatwiej jest nam dotrzymać ustalonych terminów. Często udaje się nam również zakończyć prace przed czasem. Bardzo sobie cenimy projekty z historią i cieszymy się na kolejne wyzwanie w tak wyjątkowym miejscu jak łódzka Manufaktura” – powiedział Maciej Hincmanowski, członek zarządu firmy Infine.

Prace modernizacyjne mają zakończyć się jesienią 2020 roku. Szybki termin realizacji tak kompleksowej inwestycji jest możliwy dzięki wykorzystaniu innowacyjnych materiałów, nowoczesnych urządzeń oraz niezwykle sprawnej organizacji poszczególnych etapów prac. Szczegółowy harmonogram robót został w detaliczny sposób opracowany w oparciu o stworzony na wstępnym etapie projektu plan. To umożliwiło zaplanowanie prac tak, aby nie kolidowały one z prawidłowym funkcjonowaniem obiektu

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Firma Infine generalnym wykonawcą prac renowacyjnych w Manufakturze BIZNES, Infrastruktura - Precyzja, jakość i profesjonalizm
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy