BIZNES Infrastruktura

Fabryki i zakłady produkcyjne mogą być przyjazne

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w polskim przemyśle działa ponad 8 tysięcy fabryk i zakładów wytwórczych. W dużej części z nich towary lub półprodukty powstają na liniach produkcyjnych, które wymagają specyficznych warunków lub są uciążliwe dla

Data publikacji: 2015-01-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Fabryki i zakłady produkcyjne mogą być przyjazne
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w polskim przemyśle działa ponad 8 tysięcy fabryk i zakładów wytwórczych. W dużej części z nich towary lub półprodukty powstają na liniach produkcyjnych, które wymagają specyficznych warunków lub są uciążliwe dla pracowników.

Fabryki i zakłady produkcyjne mogą być przyjazne BIZNES, Infrastruktura - Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w polskim przemyśle działa ponad 8 tysięcy fabryk i zakładów wytwórczych. W dużej części z nich towary lub półprodukty powstają na liniach produkcyjnych, które wymagają specyficznych warunków lub są uciążliwe dla pracowników.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w polskim przemyśle działa ponad 8 tysięcy fabryk i zakładów wytwórczych. W dużej części z nich towary lub półprodukty powstają na liniach produkcyjnych, które wymagają specyficznych warunków lub są uciążliwe dla pracowników. Jak w hali fabrycznej wydzielić przestrzeń odizolowaną od hałasu lub zanieczyszczeń, a jednocześnie będącą funkcjonalną częścią pomieszczenia?

Odpowiedzią są moduły, które można ustawić w dowolnym miejscu przestrzeni produkcyjnej. W zależności od potrzeb i przeznaczenia, moduły mogą być dowolnie łączone, tworząc dostosowane do zadań układy wnętrza. Moduły standardowe mogą być dodatkowo dźwiękoszczelne lub wyciszone oraz wykończone zgodnie z życzeniem klienta (np. z attyką).

W miejscach, w których pracownicy muszą widzieć halę produkcyjną, można wstawić duże przeszklenia, nawet na całej wysokości ściany modułu (szklane panele). Dodatkową izolację od warunków panujących w hali produkcyjnej zapewniają klimatyzacja i wentylacja – podkreśla Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny firmy Touax Sp. z o.o.

Takie odrębne pomieszczenia można wykorzystać w każdym dogodnym miejscu: mogą one być biurem dla inżynierów lub kierowników produkcji, kontrolerów lub technologów. Przeznaczane są również na szatnie i łazienki dla pracowników, a także stołówki i inne pomieszczenia socjalne. Funkcjonalność modułów jest bardzo szeroka: mogą mieć do trzech kondygnacji, wewnętrzne klatki schodowe czy dowolnie umieszczone okna i drzwi.

Istotną zaletą technologii modułowej jest możliwość szybkiej realizacji budynków i pojedynczych pomieszczeń. Zapewnia to flota 10 tysięcy modułów Touax oraz 5 oddziałów firmy rozmieszczonych w głównych miastach Polski. Dodatkowo moduły z pomieszczeniami dla pracowników można przenosić, w zależności od potrzeb, zmieniających się warunków lub postępu prac, np. przy drążeniu tuneli.

Szybkość i mobilność to często kluczowe kwestie w przypadku modułów. Dla przedsiębiorstw ważne jest również finansowanie budynków modułowych. Tu oferujemy pełen wachlarz możliwych rozwiązań: od zakupu, przez wynajem i wynajem z opcją wykupu, aż po leasing. Każda firma może więc wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie – wyjaśnia Jacek Staniszewski.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Fabryki i zakłady produkcyjne mogą być przyjazne BIZNES, Infrastruktura - Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w polskim przemyśle działa ponad 8 tysięcy fabryk i zakładów wytwórczych. W dużej części z nich towary lub półprodukty powstają na liniach produkcyjnych, które wymagają specyficznych warunków lub są uciążliwe dla pracowników.
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy