BIZNES Gospodarka

EXPO 2022 podczas Narodowego Dnia Polski w Astanie

Data publikacji: 2017-09-06
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: EXPO 2022 podczas Narodowego Dnia Polski w Astanie
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Podczas wystawy Astana EXPO 2017 w Kazachstanie odbędzie się Narodowy Dzień Polski.

EXPO 2022 podczas Narodowego Dnia Polski w Astanie BIZNES, Gospodarka - Podczas wystawy Astana EXPO 2017 w Kazachstanie odbędzie się Narodowy Dzień Polski.

EXPO 2022 podczas Narodowego Dnia Polski w Astanie

W najbliższy czwartek, 7 września, podczas wystawy Astana EXPO 2017 w Kazachstanie odbędzie się Narodowy Dzień Polski. Wydarzeniu towarzyszy narodowy poczęstunek oraz pokaz mody polskiej. Z tej okazji do stolicy Kazachstanu przyjeżdża Prezydent RP Andrzej Duda, który spotka się z premierem Republiki Kazachstanu.

– Polska podczas swojego Narodowego Dnia podkreśla najważniejsze korzyści z poparcia naszego kraju jako kandydata do organizacji kolejnej wystawy EXPO, przede wszystkim unikalny temat wystawy, lokalizację i ogromne możliwości organizacyjne miasta – mówi Anna Wierzbicka, zastępca Kierownika Oddziału ds. EXPO z Urzędu Miasta Łódź. Przewagą konkurencyjną kandydatury Polski jest przede wszystkim jej lokalizacja – jeszcze nigdy wystawa EXPO nie odbywała się w Europie Środkowo-Wschodniej. Międzynarodową uwagę zwraca też sam temat wystawy – Łódź postawiła bowiem na zagadnienie, które staje się coraz głośniejsze w debacie publicznej na całym świecie – rewitalizację miast.

Narodowy Dzień Polski odbędzie się 7 września. Oprócz wystąpienia Prezydenta RP Andrzeja Dudy, planowane jest spotkanie z premierem Republiki Kazachstanu, Bakytżanem Sagintajewem w polskim pawilonie na terenie wystawy EXPO. Prezydent weźmie też udział w uroczystym koncercie galowym „Głosy Gór” w wykonaniu artystów Teatru Narodowego z Warszawy oraz spotka się z Polakami mieszkającymi w Kazachstanie.

Wokół Narodowego Dnia zorganizowano szereg innych wydarzeń – na spotkanie do polskiej restauracji na terenie wystawy EXPO Komisarz Generalny Pawilonu Polskiego na EXPO w Astanie, Andrzej Stefański zaprosił m.in. dyplomatów i przedstawicieli organizacji międzynarodowych, którzy mogą wesprzeć starania Polski o organizację wystawy. Podczas wydarzenia serwowano tradycyjne dania  kuchni polskiej, a także pokazywano zdjęcia i filmy zrewitalizowanej Łodzi.

6 września odbywa się Polsko Kazachstańskie Forum Ekonomiczne, a 7 września na scenie Astana EXPO 2017 zaplanowano pokaz mody polskiej organizowany przez Miasto Mody PTAK.. Pokaz będzie inauguracją nowego, jesienno-zimowego sezonu w polskiej modzie – na wybiegu zobaczymy premierowe projekty i innowacyjne pomysły wyłącznie polskich producentów odzieży.

Obecność Polski podczas Astana EXPO 2017 to promocja Polski oraz naszej kandydatury do organizacji EXPO 2022 wśród przedstawicieli rządów państw całego świata, polityków, ludzi biznesu, a także krajowych komisarzy międzynarodowej wystawy EXPO oraz przedstawicieli światowych organizacji, którzy mogą wesprzeć nasz kraj podczas głosowania w listopadzie br. w Paryżu. To wtedy zapadnie decyzja Biura Wystaw Światowych (BIE) o przyznaniu organizacji kolejnej specjalistycznej wystawy EXPO.

Łódź stanowi obecnie jeden z największych obszarów w Europie podlegających rewitalizacji stąd tematem proponowanej przez Polskę wystawy jest „City Re:Invented”. Polska jest jednym z trzech – obok Buenos Aires i Minneapolis – kandydatów do organizacji Specjalistycznej Wystawy Expo 2022/23.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
EXPO 2022 podczas Narodowego Dnia Polski w Astanie BIZNES, Gospodarka - Podczas wystawy Astana EXPO 2017 w Kazachstanie odbędzie się Narodowy Dzień Polski.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka