BIZNES Gospodarka

Europejskie Forum Nowych Idei z Dr Irena Eris

Data publikacji: 2014-09-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Europejskie Forum Nowych Idei z Dr Irena Eris
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

W dniach od 30 września do 1 października w Gdańsku, w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei odbędzie się konferencja „Innowacyjna Europa – przyszłość współpracy nauki i biznesu”.

Europejskie Forum Nowych Idei z Dr Irena Eris BIZNES, Gospodarka - W dniach od 30 września do 1 października w Gdańsku, w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei odbędzie się konferencja „Innowacyjna Europa - przyszłość współpracy nauki i biznesu”.

W dniach od 30 września do 1 października w Gdańsku, w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei odbędzie się konferencja „Innowacyjna Europa – przyszłość współpracy nauki i biznesu”. Dwudniowe spotkanie poświęcone będzie rozwojowi naukowemu i badaniom w Polsce. W tym roku oficjalnym partnerem wydarzenia będzie jedna z najbardziej innowacyjnych polskich firm branży kosmetycznej – Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris.

Europejskie Forum Nowych Idei od kilku lat zrzesza przedstawicieli biznesu, myśli ekonomicznej oraz środowisk badawczych i naukowych. Na licznych panelach prelegenci i goście debatują nad aktualnymi problemami polskiej nauki, ekonomii i gospodarki. Wśród zaproszonych znajdują się renomowani prelegenci ze Stanów Zjednoczonych, Singapuru, Izraela, Europy Zachodniej i Środkowej, którzy wymieniając się wzajemnie wiedzą
i doświadczeniem, tworzą profesjonalną platformę wiedzy i współpracy.

Tegoroczne wydarzenie będzie nawiązywać do aktywności w obszarze badań i rozwoju w naszym kraju, zostaną także wypracowane odpowiednie regulacje dotyczące własności intelektualnej, transferu technologii oraz warunków działania komercyjnych ośrodków badawczo rozwojowych w Polsce.

Konferencja odbędzie się w Centrum Stoczni Gdańskiej. W programie m.in.:

wskazanie obszarów polskiej nauki, szczególnie istotnych dla rozwoju polskiej gospodarki
prezentacja sprawdzonych modeli współpracy nauki i biznesu oraz roli katalizatorów tej współpracy
dyskusje nt. perspektyw i czynników rozwoju sektora innowacji w Polsce: finansowanie, budowanie zaufania, przyjazne regulacje.

W tym roku jednym z oficjalnych partnerów będzie ceniona w Polsce i na świecie firma – Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris. Laboratorium od lat wspiera odpowiedzialny biznes i inicjatywy angażujące się
w rozwój przedsiębiorczości i nauki. Posiada również wiele własnych, autorskich zgłoszeń patentowych innowacyjnych zarówno pod kątem nauki, jak i biznesu. Badania naukowe są jednym z najistotniejszych obszarów działania firmy. W latach 2012-2014 Laboratorium Dr Irena Eris zgłosiło do Urzędu Patentowego 6 wynalazków dotyczących bezpośrednio tematyki badawczo – rozwojowej. 2001 roku powstało unikatowe na skalę europejską, Centrum Naukowo – Badawcze Dr Irena Eris, gdzie zespół wykwalifikowanych specjalistów z tytułami naukowymi: lekarzy, biologów, biologów molekularnych , alergologów i farmaceutów, prowadzi zaawansowane badania. Ponadto Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris poprzez działalność naukową, może pochwalić się wieloma osiągnięciami w dziedzinie kosmetologii. Działalność naukowo-badawcza firmy jest finansowana ze środków własnych oraz grantów badawczych pozyskiwanych od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Badania te są nieocenione również w osiągnięciu finalnego efektu produkcji kosmetyków Dr Irena Eris – bezpiecznych, innowacyjnych preparatów pielęgnacyjnych najnowszej generacji. W tym roku firma została nominowana do XII Edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii: innowacyjność.

 

Kontakt prasowy:

Joanna Łodygowska, Szef Działu Komunikacji, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, [email protected], +48 696 494 337

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Europejskie Forum Nowych Idei z Dr Irena Eris BIZNES, Gospodarka - W dniach od 30 września do 1 października w Gdańsku, w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei odbędzie się konferencja „Innowacyjna Europa - przyszłość współpracy nauki i biznesu”.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES