BIZNES Gospodarka

Euler Hermes wspiera ekspansję polskich firm na rynku tureckim

Data publikacji: 2015-03-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Euler Hermes wspiera ekspansję polskich firm na rynku tureckim
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Eksperci Euler Hermes uczestniczą w misji gospodarczej Ministerstwa Spraw Zagranicznych i polskich przedsiębiorców w Turcji.

Euler Hermes wspiera ekspansję polskich firm na rynku tureckim BIZNES, Gospodarka - Eksperci Euler Hermes uczestniczą w misji gospodarczej Ministerstwa Spraw Zagranicznych i polskich przedsiębiorców w Turcji.

Turcja jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków na świecie. Strategia rozwoju tego kraju zakłada, że do 2023 roku będzie on dziesiątą gospodarką świata pod względem wielkości wytworzonego PKB. Grupa Euler Hermes, działając w ponad 50 krajach ma wieloletnie doświadczenie w udzielaniu gwarancji za granicą. Polskie firmy zdobywając nowe rynki często borykają się z problemami obsługi finansowo-prawnej międzynarodowych projektów. Euler Hermes, jako doświadczony wystawca gwarancji na całym świecie, oferuje asystę i wsparcie polskim firmom planującym kooperować m.in. na rynku tureckim. Transakcje międzynarodowe wymagają często gwarancji na żądanie, płatnych na żądanie, bez możliwości w pierwszej kolejności powołania się na nie wykonanie kontraktu podstawowego. Euler Hermes poprzez konsultantów w Warszawie oraz w Turcji oferuje wsparcie polskim firmom w wynegocjowaniu lepszych warunków w zakresie spłaty ich zobowiązań. – Im wcześniej grupa Euler Hermes zostanie zaangażowane w przedsięwzięcie, tym silniejszą pozycję dzięki gwarancją Euler Hermes mają szansę zająć polskie firmy w negocjacjach. Nawet jeżeli wymagane gwarancje wystawiane są przez międzynarodowe konsorcja firm ubezpieczeniowych, służymy wsparciem w uzyskaniu międzynarodowych poręczeń, wykorzystując naszą wiedzę merytoryczną oraz międzynarodowe kontakty – mówi Grzegorz Kwieciński, Zastępca Dyrektora Biura Gwarancji Ubezpieczeniowych w Euler Hermes. Euler Hermes jest jedną z nielicznych instytucji ubezpieczeniowych w Polsce, która udziela gwarancji na rzecz zagranicznych klientów, uwzględniając różnice w przepisach handlowych w poszczególnych krajach. Klienci sektora publicznego spoza Europy często wymagają poręczeń od instytucji finansowej w ich własnym kraju. W takiej sytuacji Euler Hermes, wykorzystując międzynarodową obecność i sieć współpracujących partnerów Grupy Allianz oraz banków korespondentów na całym świecie, ma możliwość zaoferowania poręczenia na rynku lokalnym, wystawianego w imieniu polskiego kontrahenta oraz zabezpieczone gwarancją.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Euler Hermes wspiera ekspansję polskich firm na rynku tureckim BIZNES, Gospodarka - Eksperci Euler Hermes uczestniczą w misji gospodarczej Ministerstwa Spraw Zagranicznych i polskich przedsiębiorców w Turcji.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Transport