BIZNES Transport

Ekspansja CEVA Logistics w Afryce – nowe joint venture w Egipcie i Etiopii

CEVA Logistics kontynuuje ekspansję w Afryce i wzmacnia obecność w dwóch krajach. W Egipcie operator przejął większościowy pakiet udziałów w IBA Freight Services, w Etiopii objął mniejszościowy pakiet udziałów w MACCFA, doświadczonej firmie

Data publikacji: 2020-12-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ekspansja CEVA Logistics w Afryce – nowe joint venture w Egipcie i Etiopii
Kategoria: Transport, BIZNES

CEVA Logistics kontynuuje ekspansję w Afryce i wzmacnia obecność w dwóch krajach. W Egipcie operator przejął większościowy pakiet udziałów w IBA Freight Services, w Etiopii objął mniejszościowy pakiet udziałów w MACCFA, doświadczonej firmie spedycyjnej.

Ekspansja CEVA Logistics w Afryce – nowe joint venture w Egipcie i Etiopii Transport, BIZNES - CEVA Logistics kontynuuje ekspansję w Afryce i wzmacnia obecność w dwóch krajach. W Egipcie operator przejął większościowy pakiet udziałów w IBA Freight Services, w Etiopii objął mniejszościowy pakiet udziałów w MACCFA, doświadczonej firmie spedycyjnej.

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, kontynuuje ekspansję w Afryce i wzmacnia obecność w kolejnych dwóch krajach. W Egipcie operator przejął większościowy pakiet udziałów w firmie IBA Freight Services, swojego wyłącznego partnera od 20 lat. Natomiast w Etiopii CEVA Logistics objęła mniejszościowy pakiet udziałów w MACCFA, doświadczonej firmie spedycyjnej z siedzibą główną w Addis Abebie.

Cel – wiodący gracz na kontynencie afrykańskim

Nowe joint venture umocniło dążenie CEVA Logistics do osiągnięcia pozycji wiodącego gracza na całym kontynencie i już przynosi korzyści obu stronom. Firmy mogą rozszerzyć portfolio usług logistycznych, co przyczyni się także do jeszcze lepszego wykorzystania lokalnych zasobów w ramach globalnej sieci CEVA Logistics. Dodatkowo, latem 2020 roku CEVA Logistics przejęła większościowy pakiet akcji AMI Worldwide, dzięki czemu do afrykańskiej sieci operatora dołączyło kolejnych 12 krajów.

Egipt – IBA Freight Services

IBA Freight Services, której siedziba główna mieści się w pobliżu międzynarodowego lotniska w Kairze, od 20 lat jest wyłącznym agentem CEVA Logistics w Egipcie. Firma oferuje pełen zakres usług multimodalnych i 3PL dla klientów z całego kraju. Za obsługę operacyjną usług frachtowych odpowiadają oddziały IBA Freight Services w Kairze i portowej Aleksandrii. Dostawy do różnych lokalizacji na terenie całego Egiptu realizowane są za pomocą transportu drogowego.

Etiopia – MACCFA

Obecna na rynku od około 25 lat MACCFA obecnie posiada 6 biur i agencji celnych w całej Etiopii, oferując klientom pełen zakres usług logistycznych. Poza stolicą, jest największym graczem na rynku obsługującym dwa korytarze drogowe: Addis Abeba – Dżibuti i Mekelle – Kombolcha – Addis Abeba. Dostarcza również rozwiązania intermodalne z wykorzystaniem w pełni zarezerwowanych usług block train z portu Dżibuti do Indode Freight Terminal w pobliżu Addis Abeby oraz usług drogowych przy dostawach do miejsc docelowych w całej Etiopii. MACCFA od wielu lat współpracuje też z firmą macierzystą CEVA Logistics – Grupą CMA CGM, światowym liderem w dziedzinie spedycji i logistyki.

Bruno Plantaz, dyrektor zarządzający CEVA Logistics Turcja, Indie, Bliski Wschód i Afryka, podsumowuje: „Strategiczny plan ekspansji na całym kontynencie nabiera tempa. Nowe joint venture znacząco wzmacniają naszą pozycję w Afryce Północnej i Wschodniej, pozwolą nam także wspierać społeczno-gospodarczy rozwój we wszystkich krajach".

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Ekspansja CEVA Logistics w Afryce – nowe joint venture w Egipcie i Etiopii Transport, BIZNES - CEVA Logistics kontynuuje ekspansję w Afryce i wzmacnia obecność w dwóch krajach. W Egipcie operator przejął większościowy pakiet udziałów w IBA Freight Services, w Etiopii objął mniejszościowy pakiet udziałów w MACCFA, doświadczonej firmie spedycyjnej.
Hashtagi: #Transport #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy