BIZNES Gospodarka

Dyrektorzy finansowi firm z południa kraju spotkają się w Katowicach

Data publikacji: 2015-05-11
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dyrektorzy finansowi firm z południa kraju spotkają się w Katowicach
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

12 maja 2015 r. w Katowicach odbędzie się kolejne prestiżowe spotkanie dla CFO, które jest częścią ogólnopolskiego cyklu pięciu kongresów dyrektorów finansowych. Finał nastąpi w Warszawie, kiedy to zostanie rozstrzygnięta jubileuszowa, X. edycja konkursu Dyrektor Finansowy Roku.

Dyrektorzy finansowi firm z południa kraju spotkają się w Katowicach BIZNES, Gospodarka - 12 maja 2015 r. w Katowicach odbędzie się kolejne prestiżowe spotkanie dla CFO, które jest częścią ogólnopolskiego cyklu pięciu kongresów dyrektorów finansowych. Finał nastąpi w Warszawie, kiedy to zostanie rozstrzygnięta jubileuszowa, X. edycja konkursu Dyrektor Finansowy Roku.

Cykl spotkań dyrektorów finansowych oraz konkurs Dyrektor Finansowy Roku jest inicjatywą niekomercyjną, powstałą we współpracy podmiotów: Stowarzyszenie ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Euler Hermes – wiodący ubezpieczyciel transakcji i należności handlowych oraz magazyn biznesowy Forbes. W zamyśle organizatorów jest zaaranżowanie miejsca i czasu dla merytorycznej dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy osobami, które w sposób profesjonalny prowadzą finansową politykę firm w Polsce.
Na uroczystości, organizowanej w katowickim hotelu Angelo, spotkają się dyrektorzy finansowi polskich przedsiębiorstw funkcjonujących głównie w obrębie województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego oraz małopolskiego. W trakcie prezentacji oraz paneli dyskusyjnych, eksperci wspólnie przedstawicielami biznesu, będą dyskutować o wyzwaniach w takcie codziennej pracy działu finansowego oraz podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat zmian w sposobie zarządzania finansami przedsiębiorstw. Poruszone zostaną tematy: Ryzyka podatkowe oraz karne dyrektorów finansowych w związku z dokumentowaniem, ewidencjonowaniem i rozliczaniem podatku od towarów i usług, Jak zarządzać wartością firmy i budować przewagę konkurencyjną w konfrontacji z rzeczywistością prawno-podatkową?, Korytarze handlowe – perspektywa krótko i długoterminowa, Jak wykorzystać szanse pojawiające się ze strony rynków wschodzących?, Jak efektywnie zarządzać środkami pieniężnymi w firmie?, Instrumenty finansowania wzrostu – jak wykorzystać nadarzającą się szansę?, CFO: strateg, innowator, czy strażnik biznesu – ekspansja firmy w realiach zmieniającego się otoczenia rynkowego, Pracownik działu finansów – sprawny analityk czy partner dla biznesu? Równowaga między wewnętrznym i zewnętrznym finansowaniem rozwoju. Najlepsze zasady, najlepsze praktyki. Gościem specjalnym lokalnych kongresów jest prof. dr hab. Witold Modzelewski, Profesor Uniwersytetu Warszawskiego oraz Prezes Instytutu Studiów Podatkowych.
Spotkanie w Katowicach (12 maja) to trzecia w kolejności impreza dla finansistów, odbywająca się w ramach cyklu pięciu kongresów dyrektorów finansowych. Pierwsze spotkanie miało miejsce 14 kwietnia w Poznaniu, następnie CFO spotkali się 18 kwietnia w Sopocie. Kolejne wydarzenie odbędzie się w Rzeszowie (14 maja). Uroczysta gala Konkursu Dyrektor Finansowy Roku, wieńcząca cykl kongresów, odbędzie się w Warszawie w dniu 23 września. Wówczas zostaną ogłoszeni laureaci jubileuszowej, X. edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: „Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm” (kryterium: obrót firmy do 200 mln zł. lub zatrudnienie do 250 osób) oraz „Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw” (kryterium: obrót powyżej 200 mln zł. lub zatrudnienie powyżej 250 osób).
Udział w kongresie jest bezpłatny dla dyrektorów finansowych oraz osób nadzorujących finanse firm. Zaproszenie można uzyskać, rejestrując się na stronie: www.DyrektorFinansowyRoku.pl. 
Organizatorami Konkursu oraz Kongresów Dyrektorów Finansowych, są: Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Euler Hermes oraz magazyn Forbes.
Partnerem strategicznym jest HSBC Bank Polska.
Partnerami projektu są: Alma Consulting Group Polska, Grant Thornton, Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej, Opus Capita, Randstad Polska, Risk Partner, Tagetik oraz Union Investment TFI.
Konkurs oraz cykl Kongresów wspierają: Instytut Studiów Podatkowych, Izba Przemysłowo-Handlowa w Rzeszowie, Klub Dyrektorów Finansowych „Dialog”, Stowarzyszenie Polskich Skarbników Korporacyjnych PCTA, Podkarpacki Klub Biznesu, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza oraz Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa.
Patronami medialnymi są: Biznes2biznes.com, BIznesnafali.pl, Controling, Controlling i Zarządzanie, Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw, ISBnews, KarierawFinansach.pl, Newseria, Newsweek, Nowy Przemysł, Strefabiznesu.pl oraz wnp.pl.
Szczegółowe informacje o Konkursie oraz Kongresach, dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia: www.dyrektorfinansowyroku.pl

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dyrektorzy finansowi firm z południa kraju spotkają się w Katowicach BIZNES, Gospodarka - 12 maja 2015 r. w Katowicach odbędzie się kolejne prestiżowe spotkanie dla CFO, które jest częścią ogólnopolskiego cyklu pięciu kongresów dyrektorów finansowych. Finał nastąpi w Warszawie, kiedy to zostanie rozstrzygnięta jubileuszowa, X. edycja konkursu Dyrektor Finansowy Roku.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Przemysł