BIZNES Przemysł

Danfoss umacnia swoją pozycję na rynku morskim oraz na rynku pojazdów drogowych

W ubiegłym tygodniu Danfoss zawarł finalną umowę połączenia z UQM Technologies, Inc., dzięki której wejdzie w posiadanie wszystkich wyemitowanych udziałów zwykłych tejże

Data publikacji: 2019-01-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Danfoss umacnia swoją pozycję na rynku morskim oraz na rynku pojazdów drogowych
Kategoria: Przemysł, BIZNES

W ubiegłym tygodniu Danfoss zawarł finalną umowę połączenia z UQM Technologies, Inc., dzięki której wejdzie w posiadanie wszystkich wyemitowanych udziałów zwykłych tejże spółki.

Danfoss umacnia swoją pozycję na rynku morskim oraz na rynku pojazdów drogowych Przemysł, BIZNES - W ubiegłym tygodniu Danfoss zawarł finalną umowę połączenia z UQM Technologies, Inc., dzięki której wejdzie w posiadanie wszystkich wyemitowanych udziałów zwykłych tejże spółki.

W ubiegłym tygodniu Danfoss zawarł finalną umowę połączenia z UQM Technologies, Inc., dzięki której wejdzie w posiadanie wszystkich wyemitowanych udziałów zwykłych tejże spółki.

UQM to wiodący ekspert i lider technologiczny w sektorze silników i inwertorów o mocy do 250 kW. Dzięki wspomnianej transakcji Danfoss zyskuje dostęp do istotnej technologii uzupełniającej ofertę produktową firmy. Nabycie udziałów UQM zagwarantuje posiadanie pełnej gamy produktów, dzięki którym firma będzie mogła dostarczać klientom na całym świecie optymalne rozwiązania i w pełni spełniać ich oczekiwania – niezależnie od rodzaju technologii, której aktualnie potrzebują. Zapewni to wzrost na obecnie eksplorowanych rynkach oraz pozwoli na rozwój w sektorze takich pojazdów jak autobusy czy samochody ciężarowe.

„Mam ogromną przyjemność ogłosić przeprowadzenie transakcji ze spółką UQM. Dzięki niej Danfoss umocni swoją pozycję na rynku. Obserwujemy szybko rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania elektryczne w sektorze autobusów i samochodów ciężarowych, pojazdów poza drogowych oraz na rynku morskim spowodowane zaostrzeniem regulacji w kwestii emisji w tychże obszarach, jak również wzrostem poziomu efektywności i produktywności, jaki można uzyskać dzięki tego rodzaju rozwiązaniom. Silna pozycja marki w Ameryce Północnej będzie idealnie uzupełniać nasze już teraz wysoce efektywne działania sprzedażowe i produkcyjne na całym świecie i jeszcze bardziej umocni naszą obecność na rynku pojazdów drogowych i poza drogowych oraz na rynku morskim. Z niecierpliwością oczekuję na moment, kiedy będę mógł powitać zespół UQM w szeregach firmy Danfoss i rozpocząć z nim współpracę”, powiedział Kim Fausing, Prezydent i CEO Danfoss.

UQM może pochwalić się ponad 50-letnim doświadczeniem na rynku rozwiązań elektrycznych i hybrydowych, a także pojazdów hybrydowych typu plug-in oraz sprężarek z napędem na ogniwa paliwowe. Spółka, której siedziba mieście się w Longmont, Kolorado w USA, stanie się częścią segmentu Danfoss Power Solutions.

„Jesteśmy zdania, że UQM idealnie wpisze się w strukturę firmy Danfoss, jako że nasze produkty, model biznesowy, strategia i cele ściśle się ze sobą wiążą. Stanie się częścią większego przedsiębiorstwa o ogólnoświatowym zasięgu znacznie zwiększy nasze szanse na konkurowanie z innymi międzynarodowymi firmami, otworzy nam drzwi do nowych rynków oraz dostarczy niezwykle ważnych zasobów, które pomogą UQM dalej rozwijać wysoce zaawansowane produkty w obszarze napędów elektrycznych, z których jesteśmy dziś znani”, powiedział Joe Mitchell, Prezydent i CEO UQM Technologies. „Wierzymy, że transakcja ta zapewni UQM lepszą pozycję w szczególności na rynkach takich jak Chiny czy Indie, gdzie Danfoss jest już obecny, co z kolei znajdzie swoje odzwierciedlenie w atrakcyjnych zwrotach z inwestycji wśród naszych udziałowców. Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć i z niecierpliwością czekamy na przyszłą współpracę z Danfoss, dzięki której będziemy mogli jeszcze lepiej służyć naszym klientom, inwestować w technologie i łatwiej dostosowywać się do bezustannie zmieniających się warunków panujących na naszych głównych rynkach.”

Finalizacja transakcji zaplanowana jest na drugi kwartał 2019 roku i uzależniona jest od akceptacji udziałowców spółki UQM oraz Komitetu ds. Inwestycji w Stanach Zjednoczonych (CFIUS).

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Danfoss umacnia swoją pozycję na rynku morskim oraz na rynku pojazdów drogowych Przemysł, BIZNES - W ubiegłym tygodniu Danfoss zawarł finalną umowę połączenia z UQM Technologies, Inc., dzięki której wejdzie w posiadanie wszystkich wyemitowanych udziałów zwykłych tejże spółki.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy