BIZNES Przemysł

Danfoss nadal utrzymuje silną tendencję wzrostową

Sprawozdanie za pierwsze 9 miesięcy 2018

Data publikacji: 2018-11-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Danfoss nadal utrzymuje silną tendencję wzrostową
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Sprawozdanie za pierwsze 9 miesięcy 2018 roku

Danfoss nadal utrzymuje silną tendencję wzrostową Przemysł, BIZNES - Sprawozdanie za pierwsze 9 miesięcy 2018 roku

Sprawozdanie za pierwsze 9 miesięcy 2018 roku

Światowe mega trendy, takie jak digitalizacja, elektryfikacja i wyzwania związywane ze zmianą klimatu, napędzają popyt na technologię Danfoss.

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 r. sprzedaż wzrosła o 202 miliony EUR do 4,569 milionów EUR – wzrost o 8% w walucie lokalnej. Zysk operacyjny (EBIT) wzrósł o 11% do 549 mln EUR, a zysk netto o 48 mln EUR do 374 mln EUR. W tym samym czasie grupa kontynuowała swoje znaczące inwestycje w inicjatywy rozwojowe i cyfryzację, ostatnio dzięki zyskaniu technologii i przejęciu udziałów w Artemis Intelligent Power i AXCO-Motors.

"Coraz większa uwaga poświęcona rozwiązywaniu problemów związanych ze zmianą klimatu sprawia, że ​​nasze energooszczędne technologie mają teraz szczególnie istotne znaczenie, a nasi klienci coraz częściej oczekują bardziej inteligentnych systemów, na przykład w budynkach czy supermarketach, które wykorzystują nasze zaawansowane rozwiązania cyfrowe, aby zużywać mniej energii i ograniczać marnotrawstwo żywności”, mówi Kim Fausing, prezes i dyrektor generalny Danfoss Group.

Sprzedaż jest przede wszystkim napędzana przez silny wzrost na głównych rynkach, w Ameryce Północnej, Europie i Chinach. W ostatnich kwartałach, północnoamerykańska działalność Danfoss nabrała tempa, ze względu na wysoki poziom inwestycji w infrastrukturę w Stanach Zjednoczonych. W szczególności segment Danfoss Power Solutions, który produkuje rozwiązania hydrauliczne i inne rozwiązania cyfrowe rozwiązania do zasilania maszyn typu off-road, spotkał się z dużym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych.

Pomimo znacznego tempa wzrostu w Danfoss, ostatnie miesiące wskazują na to, że niepewność na niektórych rynkach wzrosła ze względu na obecne otoczenie geopolityczne, co zaczęło być odzwierciedlone w odłożonych projektach i negatywnym wpływie na popyt.

„Jednak światowe mega trendy są tak silne, a znaczenie naszych rozwiązań tak znaczące, że utrzymujemy naszą długoterminową strategię na umacnianiu Danfoss. Będziemy nadal inwestować w inicjatywy rozwojowe i nowe technologie, aby stworzyć najlepsze możliwe podstawy przyszłego wzrostu".

Danfoss w Polsce
Danfoss w Polsce również utrzymuje dobre tempo wzrostu dzięki akwizycjom firm o zbliżonym portfolio produktów oraz inwestycje w istniejące parki maszynowe. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 r. sprzedaż Danfoss w Polsce wzrosła o 4,2% i wyniosła 36,5 mln PLN. Od 3 września 2018 r. Danfoss Poland prowadzi sprzedaż wymienników ciepła Sondex®, w wyniku wejścia w jej struktury sprzedażowe warszawskiej spółki Sondex Polska. Z kolei we Wrocławiu, Danfoss Power Solutions, który produkuje światowej klasy silniki hydrauliczne i układy sterowania wynajął dodatkowe powierzchnie produkcyjne na potrzeby dalszych inwestycji w rozwój nowoczesnych technologii i budowę modelowej Fabryki Przyszłości.

Najważniejsze dane Danfoss Group z pierwszych dziewięciu miesięcy 2018 roku:

Sprzedaż wzrosła o 5% do kwoty 4,569 mln EUR (pierwsze dziewięć miesięcy 2017 roku: 4,367 mln EUR), co odpowiada wzrostowi o 8% w lokalnej walucie.
Zysk operacyjny (EBIT) wzrósł o 11% do 549 mln EUR (pierwsze dziewięć miesięcy 2017 roku: 493 mln EUR). Marża EBIT wyniosła 12.0% (pierwsze dziewięć miesięcy 2017 roku: 11.3%).
Zysk netto poprawił się o 15% do 374 mln EUR (pierwsze dziewięć miesięcy 2017 roku: 326 mln EUR).

 

Więcej informacji na stronie: https://www.danfoss.com/en/about-danfoss/company/financials/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Danfoss nadal utrzymuje silną tendencję wzrostową Przemysł, BIZNES - Sprawozdanie za pierwsze 9 miesięcy 2018 roku
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy