BIZNES Infrastruktura

Dach nowego stadionu Widzewa Łódź już zamontowany

Data publikacji: 2016-09-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dach nowego stadionu Widzewa Łódź już zamontowany
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

​Podlaska firma ADMT S. A. zakończyła prace nad montażem zadaszenia nowego stadionu Widzewa Łódź.

Dach nowego stadionu Widzewa Łódź już zamontowany BIZNES, Infrastruktura - ​Podlaska firma ADMT S. A. zakończyła prace nad montażem zadaszenia nowego stadionu Widzewa Łódź.

Podlaska firma ADMT S. A. zakończyła prace nad montażem zadaszenia nowego stadionu Widzewa Łódź. Była to największa tego typu realizacja w historii spółki. Ukończenie budowy całego obiektu zaplanowano na listopad br.

 

W tym wypadku ADMT S. A. odpowiedzialna była za produkcję, transport i montaż konstrukcji stalowej zadaszenia nowego Stadionu Miejskiego w Łodzi. W związku z tym w należącym do spółki położonym ok. 40 km od Białegostoku zakładzie powstało łącznie ponad 750 ton stalowych elementów, które następnie zostały przetransportowane do Łodzi.

 

– Była to bez wątpienia największa i jedna z najbardziej prestiżowych realizacji w historii naszej firmy. Produkcja konstrukcji to bowiem nie wszystko – w naszym zakresie prac leżało też wykonanie oraz montaż kompletnego pokrycia dachu wszystkich trybun – wyjaśnia Michał Waszczeniuk, przedstawiciel ADMT S. A.

 

I dodaje: Z uwagi na wysokie wymagania techniczne oraz bardzo intensywne tempo prowadzonych prac, przy tej inwestycji rozbudowaliśmy nasz park maszynowy, do którego dołączyły dwa kolejne, specjalistyczne urządzenia oraz powiększyliśmy zespół, dzięki czemu pracę znalazło 15 osób.

 

Spółce zależało przy tym, by mieć całkowitą kontrolę nad każdym, nawet najdrobniejszym elementem montażu. Stąd decyzja, by nie korzystać z pomocy podwykonawców, a całość prac przeprowadzić samodzielnie.

 

Na łódzkiej budowie stale obecnych więc było ponad 25 wykwalifikowanych pracowników oraz kadra kierownicza z ADMT S. A., którzy mogą pochwalić się realizacją najbardziej skomplikowanych, precyzyjnych i zaawansowanych zadań.

 

– Choć był to nasz debiut w segmencie budowy stadionów jesteśmy w pełni przekonani, że zdobyte przy tej okazji wiedza i doświadczenie zaprocentują w przyszłości, pozwalając nam na realizację kolejnych wymagających inwestycji – dodaje na koniec Michał Waszczeniuk.

 

Nowy Stadion Miejski w Łodzi docelowo ma pomieścić ok. 18 tys. widzów. Ukończenie budowy zaplanowano na listopad tego roku. Znajdą się na nim 4 trybuny, w tym jedna specjalna (VIP), z salami konferencyjnymi i całym zapleczem biurowym.

 

Inwestorem jest tu miasto Łódź, generalnym wykonawcą zaś – Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty- Łódź” S. A.

 

ADMT Spółka Akcyjna specjalizuje się w produkcji oraz montażu konstrukcji stalowych, które powstają w nowoczesnym zakładzie znajdującym się w miejscowości Bogusze. Firma realizuje prace na terenie całego kraju. Zatrudnia ok. 100 pracowników, w tym wielu inżynierów, konstruktorów, projektantów a także wyspecjalizowaną kadrę produkcyjną. ADMT S.A. to nie tylko dostawca trwałych, nowoczesnych i bezpiecznych konstrukcji stalowych, ale również generalny wykonawca, kompleksowo realizujący inwestycje – od koncepcji i projektu, poprzez dostawę i montaż oraz prace budowlane i wykończeniowe.

 

Co ciekawe, w związku z realizacją kolejnych inwestycji firma planuje zwiększenie swoich mocy produkcyjnych i operacyjnych. Dlatego pracę w spółce już wkrótce może znaleźć kilkanaście kolejnych osób.

 

– Systematycznie rozwijamy się i zdobywamy nowe kontrakty więc automatycznie rośnie też nasze zapotrzebowanie na kolnych specjalistów. Poszukujemy przede wszystkim spawaczy, monterów konstrukcji stalowych oraz technologów i inżynierów – informuje Michał Waszczeniuk z ADMT S.A.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dach nowego stadionu Widzewa Łódź już zamontowany BIZNES, Infrastruktura - ​Podlaska firma ADMT S. A. zakończyła prace nad montażem zadaszenia nowego stadionu Widzewa Łódź.
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Przemysł