BIZNES Infrastruktura

Czyżyny dają dobry przykład. Mieszkańcy i deweloper uzgadniają plany zabudowy

Data publikacji: 2017-03-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Czyżyny dają dobry przykład. Mieszkańcy i deweloper uzgadniają plany zabudowy
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

W Czyżynach od roku trwa pat w sprawie zabudowy okolic pasa startowego. Chodzi o zachowanie jak największej liczby rosnących tam drzew.

Czyżyny dają dobry przykład. Mieszkańcy i deweloper uzgadniają plany zabudowy BIZNES, Infrastruktura - W Czyżynach od roku trwa pat w sprawie zabudowy okolic pasa startowego. Chodzi o zachowanie jak największej liczby rosnących tam drzew.

W Czyżynach od roku trwa pat w sprawie zabudowy okolic pasa startowego. Chodzi o zachowanie jak największej liczby rosnących tam drzew. Wszystko wskazuje na to, że osiągnięto porozumienie. Uda się zachować prawie wszystkie drzewa (45 z 51). Aby było to możliwe, trzy budynki zostaną przesunięte. Z kolei na miejscu planowanego wcześniej czwartego bloku założony zostanie ogólnodostępny zieleniec.

Przedstawiona przez Budimex Nieruchomości koncepcja zakłada zachowanie 45 drzew (z 51, które znajdują się na terenie inwestycji), co osiągnięto dzięki przesunięciu trzech budynków bliżej dawnego pasa startowego oraz całkowitej rezygnacji z budowy czwartego z nich (projekt w załączniku). W jego miejscu ma powstać teren zielony, połączony z otwartym obszarem rekreacyjnym, znajdującym się na pasie startowym. Na wniosek mieszkańców po zakończeniu budowy ten obecnie prywatny teren mógłby zostać przekazany miastu i pozostawać pod opieką Zarządu Zieleni Miejskiej.

To kolejna propozycja składana przez inwestora mieszkańcom osiedli sąsiadujących z jego inwestycją. Wcześniej deweloper miał tzw. promesę (zgodę) miasta na usunięcie wszystkich 51 drzew. Jednak pod wpływem strony społecznej przedstawił koncepcję usunięcia 11 z nich. Co więcej,  zaproponował także utworzenie dwóch rekreacyjnych obszarów zielonych na terenie miejskim w pobliżu Avii. Ta propozycja nie spotkała się jednak z akceptacją strony społecznej, która sugerowała przeznaczenie pod zieleń prywatnego terenu inwestora, a nie działki miejskiej.

Obecny projekt uwzględnia ten postulat. Co więcej, przeprojektowanie budynków pozwoli zachować drzewa, na których najbardziej zależało mieszkańcom. Dodatkowo pojawi się wspomniany zielony skwer rekreacyjny.

Projekt zyskał pozytywne komentarze. Jeśli wejdzie do realizacji, to może się okazać sporym sukcesem miejskich społeczników z Czyżyn, którzy pokażą, że zaangażowanie w lokalne sprawy może prowadzić do satysfakcjonujących rozwiązań. Teraz pomysł musi zaakceptować urząd miasta Krakowa i wiceprezydent Elżbieta Koterba.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Czyżyny dają dobry przykład. Mieszkańcy i deweloper uzgadniają plany zabudowy BIZNES, Infrastruktura - W Czyżynach od roku trwa pat w sprawie zabudowy okolic pasa startowego. Chodzi o zachowanie jak największej liczby rosnących tam drzew.
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Transport