BIZNES Gospodarka Maszyny

Cynkomet. Ponad 22 mln na rozwój i badania

Data publikacji: 2018-01-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Cynkomet. Ponad 22 mln na rozwój i badania
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Realizacja Centrum Badawczo-Rozwojowego możliwa jest dzięki umowie o dofinansowanie tego projektu, podpisanej z Ministerstwem Rozwoju. Cynkomet już szuka pracowników do pracy w nowym obiekcie.

Cynkomet. Ponad 22 mln na rozwój i badania BIZNES, Gospodarka - Realizacja Centrum Badawczo-Rozwojowego możliwa jest dzięki umowie o dofinansowanie tego projektu, podpisanej z Ministerstwem Rozwoju. Cynkomet już szuka pracowników do pracy w nowym obiekcie.

Realizacja inwestycji w spółce możliwa jest dzięki umowie o dofinansowanie tego projektu, podpisanej z Ministerstwem Rozwoju. Cynkomet już szuka pracowników do pracy w nowym obiekcie. 

W ramach  unijnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Cynkomet realizuje projekt o wartości ponad 22,4 mln zł, z czego dofinansowanie stanowi kwotę blisko 11 mln zł. Środki te będą wydatkowane zarówno na budowę infrastruktury Centrum, jak też na zakup maszyn, urządzeń i wyposażenia obiektu w aparaturę badawczo-rozwojową.

 – Celem projektu jest rozwój myśli technologicznej i samej firmy Cynkomet poprzez utworzenie nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którym opracowywane będą innowacyjne produkty – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. – Centrum stworzy nowe możliwości i szanse na  wykorzystanie naszej tradycji, doświadczenia i rozpoznawalności na polskim rynku przyczep rolniczych i rozrzutników obornika.

Realizacja inwestycji jest na półmetku – powstała już zadaszona hala wraz z częścią biurową, o powierzchni zabudowy ok. 7000 m.kw., położono instalacje zewnętrzne pozwalające na podłączenie mediów.

– Obecnie trwają prace wykończeniowe w części biurowej, wewnątrz hali kładziemy instalacje wewnętrzne, powstają fundamenty pod maszyny i urządzenia oraz posadzka, a na zewnątrz trwają prace nad drogami dojazdowymi, placami manewrowymi i parkingami – wymienia Mariusz Dąbrowski.

Do Centrum zostaną zakupione w sumie 43 maszyny i urządzenia. Zakupy sprzętu już trwają – do dnia dzisiejszego rozstrzygnięto sześć przetargów i podpisano siedem umów na dostawę większości urządzeń.

– Nasze biuro konstrukcyjne od trzech miesięcy pracuje nad realizacją agendy badawczej, której celem jest opracowanie nowego typu maszyn. Obecnie prowadzimy prace konstrukcyjne nad nowym typem rozrzutnika, który w naszym przekonaniu znajdzie swoich odbiorców w Polsce i na świecie – dodaje prezes Cynkometu.

Centrum pozwoli też na modernizację dotychczasowych produktów firmy, co zwiększy ich konkurencyjność na rynku.

W związku z prowadzoną inwestycją spółka intensywnie poszukuje pracowników do prac nad nowymi maszynami. Szanse na zatrudnienie w najbliższym czasie ma ok. 10 osób – specjalistów z zakresu, technologii, konstrukcji, mechaniki i obsługi maszyn sterowanych numerycznie CNC itp., które będą miały możliwość pracy na nowych, zaawansowanych technologicznie maszynach, przy tworzeniu innowacyjnych wyrobów. 

– Znając sytuację na dzisiejszym rynku pracy, dopuszczamy możliwość szkolenia nowo zatrudnionych pracowników i podnoszenia ich kwalifikacji zawodowych – dodaje Mariusz Dąbrowski.

Zakończenie inwestycji przewidziane jest na maj tego roku.

 

Cynkomet sp. z o.o. to jeden z najstarszych producentów maszyn rolniczych w Polsce – spółka powstała w maju 2003 roku, ale jej tradycja sięga roku 1956 i Fabryki Maszyn Rolniczych "Biafamar", po której przejęła produkcję. Obecnie firma specjalizuje się w produkcji rozrzutników i roztrząsaczy obornika, przyczep oraz skrzyń zawieszanych. Firma posiada trzy cynkownie ogniowe, o długości wanny 13 i 9m oraz cynkownię ogniową wirową. Obecnie Cynkomet zatrudnia około 250 pracowników w Czarnej Białostockiej oraz w oddziale w Wyszkowie. Firma działa na rynkach krajowym i zagranicznym – marka Cynkomet jest obecna w niemal wszystkich krajach europejskich (poza Hiszpanią, Portugalią i Francją), a także  w Algierii, Mołdawii i  Kanadzie. Przychody spółki za rok 2016 wyniosły ok. 52 mln zł; a na koniec tego roku spółka szacuje wzrost przychodów ze sprzedaży do ok. 72 mln zł.

 

 

 

 

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Cynkomet. Ponad 22 mln na rozwój i badania BIZNES, Gospodarka - Realizacja Centrum Badawczo-Rozwojowego możliwa jest dzięki umowie o dofinansowanie tego projektu, podpisanej z Ministerstwem Rozwoju. Cynkomet już szuka pracowników do pracy w nowym obiekcie.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka