BIZNES Gospodarka Maszyny

Chińska inwestycja w Stalowej Woli

Data publikacji: 2020-01-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Chińska inwestycja w Stalowej Woli
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

16 stycznia w Stalowej Woli odbyła się Polska Wystawa Gospodarcza z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy pod hasłem „Od Centralnego Okręgu Przemysłowego do Gospodarki 4.0”.

Chińska inwestycja w Stalowej Woli BIZNES, Gospodarka - 16 stycznia w Stalowej Woli odbyła się Polska Wystawa Gospodarcza z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy pod hasłem „Od Centralnego Okręgu Przemysłowego do Gospodarki 4.0”.

16 stycznia w Stalowej Woli odbyła się Polska Wystawa Gospodarcza z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy pod hasłem „Od Centralnego Okręgu Przemysłowego do Gospodarki 4.0”. Swoje nowe produkty pokazała m.in. firma LiuGong Dressta Machinery, która podczas wydarzenia została oficjalnie mianowana członkiem Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

Podczas wydarzenia Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził stoisko LiuGong Dressta Machinery – jednego z największych chińskich inwestorów w Polsce. Howard Dale, prezes LiuGong Dressta Machinery mógł opowiedzieć o bezpośrednich inwestycjach w kraju w zakresie produkcji, ludzi, B+R oraz produktów nowej generacji. Dale przypomniał o wkładzie, jaki firma wnosi do polskiej gospodarki poprzez eksport produktów ze Stalowej Woli do ponad 53 krajów na całym świecie. Prezes przedstawił Prezydentowi nową spycharkę TD-25M serii-1, w której Andrzej Duda miał okazję usiąść. Maszyna stanowi znaczną część eksportu firmy do kopalni na całym świecie.

Prezydent Andrzej Duda wysoko ocenił wkład LiuGong w polską gospodarkę. Docenił także nowe inwestycje technologiczne i badawczo-rozwojowe, których LiuGong dokonał w Stalowej Woli.

Bardzo dobrze widać tu w Stalowej Woli i na Podkarpaciu, jak wielkiego skoku to miasto, ten region dokonały na przestrzeni ostatnich lat. Jak bardzo wiele nowoczesnych i innowacyjnych przedsiębiorstw się tu pojawiło, jak wiele nowoczesnej myśli technicznej powstaje tutaj każdego dnia. (…) Przestaliśmy być montownią, a staliśmy się państwem o nowoczesnej własnej gospodarce, w której powstają i wykorzystywane są nowe technologie, w której produkuje się skomplikowane urządzenia, maszyny, wszystko to, co dzisiaj tak ważne dla rozwoju silnego przemysłu. Jeśli mówimy o silnej Polsce, to to jest przede wszystkim państwo oparte na mocnej gospodarce. To musi być jej fundament. (…) My absolutnie nie mamy powodów do kompleksów wobec każdego innego nowoczesnego miejsca na świecie. Umiemy budować nowoczesną gospodarkę nie korzystając z cudzych pomysłów tylko realizując swoje idee – powiedział Andrzej Duda, Prezydent RP.

Na Podkarpaciu kontynuujemy nie tylko polską tradycję produkcji ciężkich maszyn, jak spycharki i ładowarki pod marką Dressta, ale również wprowadzamy krok po kroku nowoczesne koncepcje, rozwiązania i metody zarządzania. Nasz rozwój nie byłby tak dynamiczny, gdyby nie ponad 1000 lokalnych pracowników, dzięki którym czujemy się obywatelami Stalowej Woli. Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że Prezydent Andrzej Duda osobiście docenił nasze wysiłki. Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości otrzymamy jeszcze więcej wsparcia od najwyższych polskich władz. Przy tak ambitnym polskim programie budowy infrastruktury możemy dostarczać jeszcze więcej maszyn budowlanych zaprojektowanych przez polskich inżynierów i wyprodukowanych w Polsce – powiedział Howard Dale, Prezes LiuGong Dressta Machinery.

Pan Prezydent mógł zobaczyć, jak Stalowa Wola się zmienia. Zakłady, które są tutaj z nami obecne wykorzystują szansę nowoczesnych technologii, wiedzę, zachwycają tym, co i jak produkują. Zmieniło się wiele, ale od 80 lat nie zmieniło się tylko jedno. Serce ludzi o stalowej woli. Ludzi, którzy są uczciwi, pracowici, którzy mają w sobie wielką wiarę, patriotyzm i to wszystko przekłada się na naszą siłę, również siłę gospodarczą – powiedział Lucjusz Nadbereżny, Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Podczas wystawy Prezes LiuGong Dressta Machinery, Howard Dale otrzymał z rąk Jana Stylińskiego, prezesa Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa certyfikat przystąpienia firmy do PZPB. Związek to ogólnopolska organizacja zrzeszająca firmy z branży infrastruktury i budownictwa, które wspólnie reprezentują ponad 70 proc. potencjału rynku generalnego wykonawstwa inwestycji w Polsce. Członkostwo daje firmie możliwość bezpośredniego uczestniczenia w kształtowaniu i tworzeniu rozwiązań systemowych dotyczących sektora infrastruktury i budownictwa oraz zgłaszania postulatów i wniosków mających istotne znaczenie dla kreowania rzeczywistości gospodarczej Polski.

Naszych pracowników łączy wspólne zobowiązanie, by każdy produkt, który wyjedzie z fabryki, zachwycał klientów i godnie reprezentował marki LiuGong i Dressta. Za cel stawiamy sobie nieustanne doskonalenie jakości naszych produktów, tworzenie wymagającego i satysfakcjonującego miejsca pracy, a także podtrzymanie obywatelskiej postawy w naszej społeczności lokalnej. Wierzę, że dzięki takiej strategii zyskuje Stalowa Wola, nasi partnerzy biznesowi oraz klienci – dodał Howard Dale.

Zakład produkcji maszyn LiuGong Dressta Machinery w Polsce jest gotowy, by do 2023 roku dwukrotnie zwiększyć swoją wydajność dzięki nowym inwestycjom w produkcję, działalność badawczo-rozwojową i wprowadzenie nowych modeli kolejnej generacji sprzętu budowlanego na łączną kwotę 10 milionów euro. W fabryce w Stalowej Woli powstają spycharki i układarki rur Dressta, koparki i ładowacze kołowe LiuGong, a oddział ZZN dostarcza światowej klasy części do zespołów napędowych ogólnoświatowym producentom oryginalnego wyposażenia (OEM). Firma, razem z lokalnymi władzami, szkołami i instytucjami, prowadzi także działania społeczne, przyznając stypendia studentom i prowadząc program stażowy. LiuGong Dressta Machinery działa również jako pomost między narodem chińskim i polskim. Dzięki jej pomocy, województwo podkarpackie nawiązało stosunki partnerskie z Regionem Guangxi, gdzie firma ma swoją główną siedzibę w Chinach. Nawiązane zostały także bliskie stosunki między miastem Liuzhou i Stalową Wolą.

Podczas Polskiej Wystawy Gospodarczej wśród firm z całej Polski, tworzących rodzimy potencjał gospodarczy, znaleźli się wystawcy przemysłu ciężkiego, innowacyjnego, aż po branże lekkie, spożywcze, czy nawet start-upy. Na stalowowolskim i podkarpackim stoisku swoją ofertę pokazały także lokalne przedsiębiorstwa, przedstawiciele miejscowej kultury i sportu, a także podmioty zewnętrzne, które razem z samorządem tworzą siłę Stalowej Woli i całego województwa podkarpackiego. Była to okazja do pokazania efektów transformacji gospodarczej, która zaczynała się w Centralnym Okręgu Przemysłowym, w dzisiejszą gospodarkę miasta, regionu oraz całej Polski.  

Polska Wystawa Gospodarcza to powrót do tradycji Powszechnych Wystaw Krajowych, które miały miejsce we Lwowie, w Krakowie, a ostatnia odbyła się w 1929 roku w Poznaniu. W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Prezydent Andrzej Duda postanowił wskrzesić tę ideę. Organizatorami wydarzenia „Od Centralnego Okręgu Przemysłowego do gospodarki 4.0” byli: Lucjusz Nadbereżny – Prezydent Miasta Stalowej Woli, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Władysław Ortyl – marszałek województwa podkarpackiego oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Chińska inwestycja w Stalowej Woli BIZNES, Gospodarka - 16 stycznia w Stalowej Woli odbyła się Polska Wystawa Gospodarcza z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy pod hasłem „Od Centralnego Okręgu Przemysłowego do Gospodarki 4.0”.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka