BIZNES Transport

CEVA Logistics operatorem logistycznym IKEA w Meksyku

CEVA Logistics podpisał długoletni kontrakt na zarządzanie nowym centrum dystrybucji IKEA w Meksyku. CEVA ma wspierać największą na świecie firmę z branży wyposażenia wnętrz w rozwoju jej pierwszej placówki handlowej w Ameryce

Data publikacji: 2020-08-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: CEVA Logistics operatorem logistycznym IKEA w Meksyku
Kategoria: Transport, BIZNES

CEVA Logistics podpisał długoletni kontrakt na zarządzanie nowym centrum dystrybucji IKEA w Meksyku. CEVA ma wspierać największą na świecie firmę z branży wyposażenia wnętrz w rozwoju jej pierwszej placówki handlowej w Ameryce Łacińskiej.

CEVA Logistics operatorem logistycznym IKEA w Meksyku Transport, BIZNES - CEVA Logistics podpisał długoletni kontrakt na zarządzanie nowym centrum dystrybucji IKEA w Meksyku. CEVA ma wspierać największą na świecie firmę z branży wyposażenia wnętrz w rozwoju jej pierwszej placówki handlowej w Ameryce Łacińskiej.

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, podpisał długoletni kontrakt na zarządzanie nowym, dedykowanym centrum dystrybucji IKEA w Meksyku. Tym samym CEVA ma wspierać największą na świecie firmę z branży wyposażenia wnętrz w rozwoju jej pierwszej placówki handlowej w Ameryce Łacińskiej. Otwarcie nowego magazynu daje też perspektywę rozszerzenia globalnej współpracy pomiędzy obiema firmami.

CEVA Logistics ma odpowiadać za obsługę logistyczną magazynu, z którego zaopatrywany będzie sklep IKEA w Mexico City, pierwsza placówka handlowa tej firmy w Ameryce Łacińskiej. 

Do zadań zespołu CEVA należeć będzie kompleksowe zarządzanie operacjami logistycznymi przeprowadzanymi w nowym centrum dystrybucji IKEA (CEDIS). W zarządzaniu procesami magazynowymi CEVA wykorzysta własną platformę informatyczną Matrix®.

Partnerstwo pomiędzy CEVA a IKEA Mexico ma promować wzrost gospodarczy regionu oraz przyczyniać się do tworzenia nowych miejsc pracy. Nowy rynek uzupełnia też rozszerzające się portfolio działalności biznesowej CEVA, rozwijanej globalnie z IKEA w ciągu ostatnich pięciu lat.

Dominik Dittrich, wiceprezes CEVA ds. logistyki kontraktowej, Ameryka Północna, podkreśla: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania długoterminowego kontraktu z IKEA Mexico. To potwierdza nasz profesjonalizm i ekspercką wiedzę w zakresie logistyki kontraktowej w obsłudze firm z rynku retail. Teraz nasz doświadczony zespół dokłada wszelkich starań, aby wszystko było gotowe na czas przed oficjalnym uruchomieniem magazynu. Cieszymy się, że będziemy mogli wesprzeć zespół IKEA Mexico w realizacji nowego zadania".

Lider logistyki kontraktowej – na świecie i w Polsce

CEVA Logistics jest światowym liderem w logistyce kontraktowej i jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na rynku usług logistycznych. Dzięki doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy, operator obsługuje najbardziej wymagające branże, w tym motoryzacyjną, energetyczną, retail, health&care, lotniczą oraz technologiczną.

W Polsce CEVA jest jednym z najsilniejszych dostawców usług w zakresie logistyki kontraktowej. W naszym kraju zarządza obecnie magazynami w ponad 20 lokalizacjach, zatrudniając ponad 2,2 tys. pracowników.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
CEVA Logistics operatorem logistycznym IKEA w Meksyku Transport, BIZNES - CEVA Logistics podpisał długoletni kontrakt na zarządzanie nowym centrum dystrybucji IKEA w Meksyku. CEVA ma wspierać największą na świecie firmę z branży wyposażenia wnętrz w rozwoju jej pierwszej placówki handlowej w Ameryce Łacińskiej.
Hashtagi: #Transport #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy