BIZNES Maszyny Przemysł

CAMAM – specjalista od krzeseł

Data publikacji: 2016-10-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: CAMAM – specjalista od krzeseł
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Praktycznie każdy liczący się producent krzeseł w Polsce co sezon wprowadza do kolekcji nowe stelaże, wymiary, tkaniny i realizuje coraz to bardziej zaskakujące pomysły. Kluczem do realizacji ich potrzeb technologicznych stały się maszyny o bardzo dużej elastyczności.

CAMAM - specjalista od krzeseł Przemysł, BIZNES - Praktycznie każdy liczący się producent krzeseł w Polsce co sezon wprowadza do kolekcji nowe stelaże, wymiary, tkaniny i realizuje coraz to bardziej zaskakujące pomysły. Kluczem do realizacji ich potrzeb technologicznych stały się maszyny o bardzo dużej elastyczności.

W branży produkcji krzeseł nastąpiła tak duża różnorodność wzornicza, że praktycznie każdy liczący się producent w Polsce co sezon wprowadza do kolekcji nowe stelaże, wymiary, tkaniny i realizuje coraz to bardziej zaskakujące pomysły. Nic dziwnego, że kluczem do realizacji ich potrzeb technologicznych stały się maszyny o bardzo dużej elastyczności, takie jak włoskie obrabiarki CAMAM.

 

CAMAM to maszyny wybitnie specjalistyczne, konstruowane przez doświadczonych włoskich technologów, nastawionych na potrzeby bardzo wąskiej grupy producentów – głównie krzeseł. Modułowość oferowanych przez nich rozwiązań pozwala konstruować dedykowane linie produkcyjne tworzone poprzez odpowiednie zestawienie maszyn do formatowania, cięcia, fazowania, szlifowania i łączenia.

Oto przykładowa linia produkcyjna, którą można było zobaczyć na tegorocznych targach Drema w STREFIE PRODUKCJI KRZESEŁ firmy TEKNIKA.

Cięcie i fazowanie

Na początku drewno w postaci kantówek trafia do maszyny Camam FIS 4 C 2T 1500. Jest to urządzenie do cięcia i fazowania elementów stelaży z automatycznym załadunkiem magazynku realizowanym przenośnikiem łańcuchowym. Wielkość magazynku jest regulowana w zależności od długości podawanych do obróbki elementów.

Zarówno na zespołach tnących odpowiedzialnych za cięcie, jak i fazowanie/frezowanie znajdują się podwójne ssawy odpowiedzialne za stabilność obrabianego elementu. Cały proces kontrolowany jest za pomocą oddzielnego panelu z pulpitem sterowniczym.

Cięcie i wiercenie

Kolejna maszyna, CAMAM TAC CN 1U służy do cięcia kątowego i wiercenia elementów. Tu także załadunek odbywa się automatycznie, a magazynek elementów jest pionowy – co pozwala zaoszczędzić miejsce w zakładzie. Maksymalna długość listew, które można w nim przechowywać i później obrabiać to 1400 mm. Ich ładowanie na maszynę odbywa się samocentrującymi szczypcami. Cięcie kątowe odbywa się piłą o średnicy 500 mm z możliwością jej uchylenia kątowego w zakresie od 60° + 60°. Pionowe i poziome nawiercanie wspomagane jest silnikiem o mocy 2 kW i odbywa się z prędkością 2800 obr./min.

Szlifowanie krzywoliniowe i orbitralne

Nawiercone elementy przed montażem są szlifowane w szlifierce LOL 75 RU. Służy ona do wzdłużnego szlifowania elementów krzywoliniowych, takich jak nogi i oparcia krzeseł. Model LOL 75 RU pracuje w dwóch prędkościach. Napięcie taśmy regulowane jest pneumatycznie, a sama taśma wspomagana jest systemem oscylacji w celu jej równomiernego zużywania się.

W obróbce elementów krzeseł ważnym etapem jest szlifierka orbitralna. Model LEC 200/AV wyposażony jest w obrotowy pierścień z dwoma taśmami zamontowanymi po przeciwnej stronie, napędzanymi przez silnik elektryczny. Obrót jest wykonywany dookoła elementu roboczego. Maszyna posiada dwa stoły robocze regulowane na wysokość, wyposażone w rolki poziome oraz dwie małe rolki pionowe, ułatwiające podawanie elementów. Zarówno na wejściu do zespołu szlifującego, jak i na jego wyjściu zamontowane są dwa, regulowane zespoły podające. Prędkość ich pracy regulowana jest elektronicznie przez inwerter.
 

Montaż

Ostatnim etapem produkcji stelaży krzeseł jest montaż obrobionych i oszlifowanych elementów z oparciami. Służy do tego model SI/F/4C. Ważną zaletą tego urządzenia jest to, że do jego obsługi potrzebny jest tylko jeden pracownik. Główne funkcje maszyny ukryte są w regulowanym stole. Na nim znajdują się cztery siłowniki hydrauliczne oraz belka do blokowania drewnianych matryc, jednak dzięki konstrukcji urządzenia nie wymaga ono do pacy dużej ilości matryc. W zależności od modelu montowanego krzesła siłowniki można regulować na wysokość, głębokość, jak i wzdłużnie a także dostosować czas pracy. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
CAMAM - specjalista od krzeseł Przemysł, BIZNES - Praktycznie każdy liczący się producent krzeseł w Polsce co sezon wprowadza do kolekcji nowe stelaże, wymiary, tkaniny i realizuje coraz to bardziej zaskakujące pomysły. Kluczem do realizacji ich potrzeb technologicznych stały się maszyny o bardzo dużej elastyczności.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Przemysł