BIZNES Gospodarka

Bydgoszcz: FRoSTA otwiera nową linię produkcyjną

28 września 2017 r. w Bydgoszczy, otwarta została unikatowa na skalę światową, nowoczesna linia do produkcji wyrobów rybnych FRoSTY. Uroczystość była zwieńczeniem, opiewającej na 65 milionów złotych, inwestycji firmy w Polsce i doskonałą okazją do podsumowań jej

Data publikacji: 2017-09-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Bydgoszcz: FRoSTA otwiera nową linię produkcyjną
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

28 września 2017 r. w Bydgoszczy, otwarta została unikatowa na skalę światową, nowoczesna linia do produkcji wyrobów rybnych FRoSTY. Uroczystość była zwieńczeniem, opiewającej na 65 milionów złotych, inwestycji firmy w Polsce i doskonałą okazją do podsumowań jej osiągnięć.

Bydgoszcz: FRoSTA otwiera nową linię produkcyjną BIZNES, Gospodarka - 28 września 2017 r. w Bydgoszczy, otwarta została unikatowa na skalę światową, nowoczesna linia do produkcji wyrobów rybnych FRoSTY. Uroczystość była zwieńczeniem, opiewającej na 65 milionów złotych, inwestycji firmy w Polsce i doskonałą okazją do podsumowań jej osiągnięć.

 

2016 to kolejny udany rok na koncie FRoSTY. Po rekordowym wzroście wyników finansowych
w roku 2015, następny przyniósł kolejne sukcesy. Obroty ze sprzedaży zwiększyły się o 10,93%, wynosząc ostatecznie ponad 555 mln złotych. Również zysk netto okazał się o 17,4% wyższy
niż w roku poprzednim i osiągnął poziom 32 mln złotych. Lecz dynamiczny wzrost to nie wszystko – przełom 2016 i 2017 roku był również czasem intensywnego rozwoju i rozbudowy firmy.

 

Jesteśmy niezwykle dumni mogąc pochwalić się efektem naszych inwestycji – mówi Mirosław Ranosz, dyrektor fabryk grupy FRoSTA. Wierzymy, że rozwijając naszą firmę, dokładamy również cegiełkę do rozwoju regionu. Mogą świadczyć o tym nowe miejsca pracy, które udało nam się stworzyć wraz z otwarciem nowej linii produkcyjnej.

 

FRoSTA na inwestycję przeznaczyła 65 mln złotych. Dzięki tej kwocie, zgodnie z założonym planem rozwoju, w Bydgoszczy stanęła nowa hala produkcyjna o powierzchni 5 500 m2, wyposażona w najnowocześniejszą i unikatową na skalę światową linię do produkcji wyrobów rybnych. FRoSTA zwiększyła również powierzchnię magazynową, która wraz z zapleczem osiągnęła powierzchnię 2 000 m2, a na terenie fabryki powstały parkingi dla samochodów ciężarowych. Kamień węgielny pod nową halę produkcyjną został wmurowany 24 listopada 2016 r., a realizację całej inwestycji udało się z sukcesem zakończyć w planowanym terminie.

 

Zakończenie inwestycji to czas podsumowań, lecz także moment stawiania sobie nowych wyzwań. Przed nami kolejny duży projekt – zapowiada Paweł Wojciechowski, dyrektor handlowy FRoSTY na Polskę i Europę Centralną. Opracowanie szczegółowego planu rozwoju wymaga czasu, możemy już jednak uchylić rąbka tajemnicy. W latach 2018-19 w Bydgoszczy powstanie centrum usług wspólnych (shared service center), w którym realizowane będą usługi finansowe oraz IT dla całej grupy FRoSTA AG.

 

Fabryka FRoSTY działa w Bydgoszczy od 1999 roku. Obecnie zajmuje powierzchnię 19,5 tys. m2 dając zatrudnienie prawie 700 osobom. Produkowane są w niej mieszanki warzywne i produkty rybne, które trafiają na krajowy rynek oraz do kilkunastu krajów europejskich, m.in. Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Bydgoszcz: FRoSTA otwiera nową linię produkcyjną BIZNES, Gospodarka - 28 września 2017 r. w Bydgoszczy, otwarta została unikatowa na skalę światową, nowoczesna linia do produkcji wyrobów rybnych FRoSTY. Uroczystość była zwieńczeniem, opiewającej na 65 milionów złotych, inwestycji firmy w Polsce i doskonałą okazją do podsumowań jej osiągnięć.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy