BIZNES Przemysł

Boeing rozszerza współpracę z należącą do grupy Siemens spółką Mentor Graphics

Firma Siemens poinformowała o podpisaniu przez firmę Boeing umowy przewidującej rozszerzenie zakresu, w jakim będzie ona wykorzystywać oprogramowanie należącej do grupy Siemens spółki Mentor

Data publikacji: 2018-11-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Boeing rozszerza współpracę z należącą do grupy Siemens spółką Mentor Graphics
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Firma Siemens poinformowała o podpisaniu przez firmę Boeing umowy przewidującej rozszerzenie zakresu, w jakim będzie ona wykorzystywać oprogramowanie należącej do grupy Siemens spółki Mentor Graphics.

Boeing rozszerza współpracę z należącą do grupy Siemens spółką Mentor Graphics Przemysł, BIZNES - Firma Siemens poinformowała o podpisaniu przez firmę Boeing umowy przewidującej rozszerzenie zakresu, w jakim będzie ona wykorzystywać oprogramowanie należącej do grupy Siemens spółki Mentor Graphics.

Firma Siemens poinformowała o podpisaniu przez firmę Boeing umowy przewidującej rozszerzenie zakresu, w jakim będzie ona wykorzystywać oprogramowanie należącej do grupy Siemens spółki Mentor Graphics. Nowe porozumienie jest związane z inicjatywą Second Century Enterprise Systems (2CES), zgodnie z którą Boeing zamierza przekształcić swoje własne struktury, a także sposób działania całego przemysłu lotniczego, tak by sprostać wyzwaniom dwudziestego pierwszego wieku. Jako największa na świecie firma sektora lotniczego, Boeing jest gotowy na to, by wprowadzić branżę w kolejne 100 lat działalności. Współpracuje w tym celu ze spółką Siemens, która dostarcza kompleksowy zestaw technologii umożliwiających projektowanie i wytwarzanie produktów nowej generacji, dzięki zastosowaniu na szeroką skalę automatyzacji i cyfryzacji.

Decyzja została podjęta przez firmę Boeing po dogłębnej analizie dostępnych na rynku rozwiązań, ich obecnych i potencjalnych możliwości oraz stopnia elastyczności technologicznej – a wszystko po to, by sprostać zmieniającym się wymaganiom, z jakimi Boeing musi mierzyć się, prowadząc działalność biznesową. Długoterminowa umowa przewiduje zastosowanie przełomowych technologii grupy Siemens w takich obszarach jak: projektowanie systemów i komponentów elektrycznych i elektronicznych, a także prowadzenie analiz mechanicznych. Stanowi ona dla firmy Boeing fundament pozwalający na dostarczanie jej klientom kompleksowych, a zarazem innowacyjnych rozwiązań. Koncentrując się na technologiach oferowanych przez należącą do Siemensa spółkę Mentor Graphics, Boeing wprowadzi do swojej działalności standardową, ogólnofirmową platformę pozwalającą na projektowanie, produkowanie i weryfikowanie poprawności działania półprzewodników, obwodów drukowanych i układów elektrycznych (w tym wiązek przewodów). Nowe rozwiązanie pozwoli także na przeprowadzanie analiz termicznych i przepływowych komponentów mechanicznych. 

„Dzięki współpracy z zespołem Siemens-Mentor połączymy najlepsze w branży rozwiązania do projektowania systemów elektrycznych z rozległym doświadczeniem firmy Boeing i wiedzą na temat procesu 2CES, pozwalającego na gruntowną transformację tej branży” – skomentował John Harnagel, Dyrektor ds. Technicznych, Boeing Defense and Space.

„Firma Siemens jest dumna z tego, że została wybrana jako jeden z partnerów Boeinga zaangażowanych w praktyczną realizację wizji 2CES. Nasze zdolności związane z popularyzacją cyfrowych, innowacyjnych rozwiązań są naszym ogromnym atutem. Cieszymy się, że Boeing również to dostrzegł” – dodał Tony Hemmelgarn, Prezes Zarządu Siemens PLM Software. „Nasza współpraca jest dowodem zaufania, jakim Boeing obdarzył grupę Siemens, wierząc, że pomożemy mu w realizacji przyszłościowej wizji. Wszyscy pracownicy Siemens z niecierpliwością czekają na okazję ku temu, by móc sprostać tym oczekiwaniom”.

Siemens PLM Software, jednostka organizacyjna Siemens Digital Factory Division, jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań z zakresu oprogramowania, wspierających cyfrową transformację przemysłu oraz tworzącą nowe możliwości realizowania innowacji dla producentów. Siemens PLM Software posiada siedzibę w Plano w stanie Teksas i obsługuje ponad 140 000 klientów na całym świecie. Współpracuje z firmami różnej wielkości, zmieniając sposób, w jaki wprowadzają one w życie swoje pomysły, a także w jaki wykorzystują oraz rozumieją produkty i aktywa. Więcej informacji na temat produktów i usług Siemens PLM Software można znaleźć pod adresem www.siemens.com/plm.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Boeing rozszerza współpracę z należącą do grupy Siemens spółką Mentor Graphics Przemysł, BIZNES - Firma Siemens poinformowała o podpisaniu przez firmę Boeing umowy przewidującej rozszerzenie zakresu, w jakim będzie ona wykorzystywać oprogramowanie należącej do grupy Siemens spółki Mentor Graphics.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy