BIZNES Przemysł

BioProtect – chroń ściany przed skażeniem biologicznym

Data publikacji: 2013-11-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: BioProtect – chroń ściany przed skażeniem biologicznym
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Osiadanie kurzu i brudu na ścianach budynku jest jedną z głównych przyczyn rozwoju pleśni, grzybów i alg, które w postaci szaro-zielonych nalotów niekorzystnie wpływają na estetykę naszego domu, a w skrajnych przypadkach mogą powodować trwałe uszkodzenie powłok elewacyjnych.

BioProtect – chroń ściany przed skażeniem biologicznym Przemysł, BIZNES - Osiadanie kurzu i brudu na ścianach budynku jest jedną z głównych przyczyn rozwoju pleśni, grzybów i alg, które w postaci szaro-zielonych nalotów niekorzystnie wpływają na estetykę naszego domu, a w skrajnych przypadkach mogą powodować trwałe uszkodzenie powłok elewacyjnych.

Osiadanie kurzu i brudu na ścianach budynku jest jedną z głównych przyczyn rozwoju pleśni, grzybów i alg, które w postaci szaro-zielonych nalotów niekorzystnie wpływają na estetykę naszego domu, a w skrajnych przypadkach mogą powodować trwałe uszkodzenie powłok elewacyjnych. Formuła BioProtect, zastosowana w farbach i tynkach marki Ceresit, skutecznie zabezpiecza ściany przed rozwojem niechcianych mikroorganizmów.

 

Występujący na powierzchni ścian osad możemy usunąć stosując odpowiednie preparaty czyszczące. Jednak w większości przypadków ich użycie grozi zniszczeniem koloru, a w konsekwencji ponownym malowaniem. Narazimy się w ten sposób na dodatkową stratę czasu i niepotrzebny koszt. Znacznie rozsądniejszą metodą jest więc zabezpieczenie ścian budynków jeszcze przed rozwojem mikroorganizmów.

 

Mając to na uwadze, Ceresit wzbogacił wszystkie swoje tynki i farby formułą BioProtect – wyselekcjonowanymi substancjami czynnymi, które w sposób trwały i skuteczny zabezpieczą naszą ścianę. „Wieloletnie badania w specjalistycznych laboratoriach oraz na poligonach badawczych doprowadziły do stworzenia aktywnego kompleksu działającego inhibicyjnie na grzyby i glony. Substancje czynne, zamknięte w specjalnych mikrokapsułkach są odporne na wymywanie, co znacząco wydłuża okres ochrony elewacji. Formuła BioProtect działa w sposób kontaktowy. Substancje czynne uwalniane są z mikrokapsułek, jeśli na powierzchni elewacji pojawią się mikroorganizmy. Poprzez swoje aktywne działanie chronią powierzchnię ścian przed wzrostem i ich dalszym rozwojem. Uwalnianie substancji czynnych zachodzi w sposób równomierny i kontrolowany, co zapewnia skuteczną ochronę elewacji przez długi czas.” – wyjaśnia Łukasz Woronowicz specjalista ds. marki produktu Henkel Polska

 

Zastosowane w BioProtect składniki są całkowicie bezpieczne dla środowiska i innych organizmów żywych. W praktyce oznacza to, że można je stosować bez ryzyka zanieczyszczenia powietrza i gleby, wód gruntowych, a także nie stanowią zagrożenia dla osób i zwierząt, które żyją w pobliżu miejsca ich stosowania.

 

Co niezwykle ważne, podukty Ceresit z formułą BioProtect uzyskały pozytywną opinię i zezwolenie Ministra Zdrowia, zarówno w zakresie skuteczności działania, jak i bezpieczeństwa użytkowania.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
BioProtect – chroń ściany przed skażeniem biologicznym Przemysł, BIZNES - Osiadanie kurzu i brudu na ścianach budynku jest jedną z głównych przyczyn rozwoju pleśni, grzybów i alg, które w postaci szaro-zielonych nalotów niekorzystnie wpływają na estetykę naszego domu, a w skrajnych przypadkach mogą powodować trwałe uszkodzenie powłok elewacyjnych.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka