BIZNES Infrastruktura

ALUMAST – konsolidacja wyników za I kw. 2016 r.

Data publikacji: 2016-05-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: ALUMAST – konsolidacja wyników za I kw. 2016 r.
Kategoria: BIZNES, Infrastruktura

Alumast konsoliduje wyniki z Energy Composites. Pierwszy raport już 13 maja br.

ALUMAST - konsolidacja wyników za I kw. 2016 r. BIZNES, Infrastruktura - Alumast konsoliduje wyniki z Energy Composites. Pierwszy raport już 13 maja br.

Alumast konsoliduje wyniki ze spółką zależną – pierwszy raport już w maju

Energy Composites – po energetyce wchodzi w branżę budowlaną

Spółka zależna Alumastu – Energy Composites Sp. z o.o. – odpowiedzialna w Grupie za rozwiązania kompozytowe i innowacyjną tymczasową linię zasilania awaryjno-serwisowego dla sieci średniego i niskiego napięcia osiągnęła masę wymaganą do konsolidacji wyników finansowych. Pierwszy skonsolidowany raport, za I kw. 2016 r. zostanie pokazany inwestorom już 13 maja br.

Biznes Alumastu nabiera rozpędu. Po ostatnich umowach spółki zależnej SWE z niemieckim SolarMaxem Grupa oferuje Autonomiczne Systemy Oświetlenia i bierze udział w pierwszych przetargach. Kolejna spółka zależna – odpowiedzialna za produkty kompozytowe oraz innowacyjne rozwiązanie dla energetyki i budownictwa: tymczasową (napowietrzną) linię zasilania (zwana dotąd przyczepą serwisową) – odnotowała przychody pozwalające Grupie Alumast na konsolidację wyników.

– Linia tymczasowego zasilania, produkt naszej spółki zależnej Energy Composites pozwala na znaczne obniżenie kosztów utrzymania ciągłości dostaw prądu, dlatego spotkała się z zainteresowaniem branży energetycznej. Korzystają z niej już Tauron i ENERGA, a teraz wychodzimy z ofertą do branży budowlanej. Przy budowie dróg szybkiego ruchu i autostrad zasilanie w prąd jest bardzo kosztowne – nasza linia podnosi poziom bezpieczeństwa inwestycji oraz znacznie obniża jej koszty, ułatwia prace. Otwarcia dla produktu w branży budowlanej szukamy w Polskim Związku Pracodawców Budownictwa, do którego należymy od kilku dni. Nasza propozycja jest w stanie podnieść atrakcyjność kosztorysów przetargowych oferentów – wykonawców, a tym samym ich szanse na wygranie kontraktów. Dla nas oznacza to kolejną branżę odbiorców i wzrost skali biznesu – Zbigniew Szkopek, prezes zarządu Alumast SA.

Rosnący popyt na trwałe, bezpieczne i nieatrakcyjne dla „złomiarzy” oświetleniowe produkty kompozytowe, oraz linia tymczasowego zasilania spowodowały konieczność rozbudowy zakładu produkcyjnego. Projekt rozbudowy jest gotowy, a Alumast oczekuje jedynie na stosowne pozwolenia. Niskokosztowa inwestycja zwiększy moce produkcyjne do 50 proc.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
ALUMAST - konsolidacja wyników za I kw. 2016 r. BIZNES, Infrastruktura - Alumast konsoliduje wyniki z Energy Composites. Pierwszy raport już 13 maja br.
Hashtagi: #BIZNES #Infrastruktura

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka