BIZNES Gospodarka

Agnella. Milionowe inwestycje i 100 miejsc pracy

Data publikacji: 2019-04-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Agnella. Milionowe inwestycje i 100 miejsc pracy
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Trzy nowe linie technologiczne do produkcji przędzy wełnianej zwiększą moce produkcyjne białostockiej fabryki dywanów Agnella. Dzięki inwestycji firma uniezależni się od zewnętrznych dostaw przędzy i wzmocni swoją pozycję na rynku.

Agnella. Milionowe inwestycje i 100 miejsc pracy BIZNES, Gospodarka - Trzy nowe linie technologiczne do produkcji przędzy wełnianej zwiększą moce produkcyjne białostockiej fabryki dywanów Agnella. Dzięki inwestycji firma uniezależni się od zewnętrznych dostaw przędzy i wzmocni swoją pozycję na rynku.

Trzy nowe linie technologiczne do produkcji przędzy wełnianej zwiększą moce produkcyjne białostockiej fabryki dywanów Agnella. Dzięki inwestycji firma uniezależni się od zewnętrznych dostaw przędzy i wzmocni swoją pozycję na rynku, a zatrudnienie znajdzie blisko 100 nowych pracowników.

Pierwsza linia została już zainstalowana. Składa się na nią zespół zgrzeblący – dwie przędzarki i zgrzeblarka belgijskiej firmy HDB. Dodatkowo – celem zwiększenia mocy farbiarni – zainstalowane będą nowe aparaty barwiarskie, włoskiej firmy Pozzi.

– Właśnie zakończyła się instalacja pierwszego zespołu zgrzeblącego, a przed nami uruchomienie aparatów barwiarskich – komentuje Mirosław Koszkuć, dyrektor produkcji Agnelli. – Ale to nie koniec inwestycji – w tym samym czasie prowadzimy prace budowlane pod instalację dwóch kolejnych ciągów technologicznych. Inwestycja powinna zostać zakończona w połowie 2020 roku.

W efekcie inwestycji moce produkcyjne przędzalni zwiększą się czterokrotnie, a Agnella będzie w stanie wytwarzać 160 ton wełnianej przędzy zgrzebnej miesięcznie. Łączna wartość inwestycji wyniesie ok. 50 mln zł. 

– Osiągniemy również inny strategiczny cel, czyli uniezależnienie się od dostawców zewnętrznych w zakresie dostaw przędzy – dodaje Michał Miłoszewski, dyrektor zarządzający spółki Brintons Agnella. – Uprzednio importowaliśmy część przędzy – głównie z Wielkiej Brytanii. Po zakończeniu inwestycji, z Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii, importować będziemy tylko surowiec, czyli włókno wełniane. W efekcie całość przędzy wełnianej, potrzebnej nam do produkcji, będzie powstawała w Białymstoku. Po zwiększeniu mocy produkcyjnych nasza firma będzie jednym z największych producentów dywanowej przędzy wełnianej w Europie.

Równoległa inwestycja w nowe aparaty barwiarskie zmieni metodę barwienia. Dzięki temu zwiększy się wydajność i elastyczność farbiarni.

– Obecnie najpierw barwimy surowiec, a następnie produkujemy z niego przędzę. Po zamontowaniu nowych aparatów będziemy mogli wytwarzać białą przędzę, a następnie barwić ją na nawojach. To umożliwi nam przygotowanie mniejszych partii przędzy w różnych kolorach, a w efekcie lepsze dostosowanie naszej oferty do potrzeb klientów w zakresie kolorystyki dywanów – tłumaczy Mirosław Koszkuć.

Dzięki inwestycji powstanie ponad 100 nowych miejsc pracy; biorąc pod uwagę wcześniejszą rekrutację – od roku 2018 do połowy 2020 r. zatrudnienie w fabryce wzrośnie w sumie o 200 osób. Nowe linie to kontynuacja procesu inwestycyjnego w park maszynowy. W ostatnich dwóch latach w Agnelli zainstalowano łącznie pięć krosien, w tym nowoczesne i bardzo wydajne krosno marki Van De Wiele.

 

Marka dywanów Agnella należy do Brintons Agnella Sp. z o.o., jednego z największych producentów tkanych dywanów i wykładzin na świecie. Od 40 lat firma dba o najwyższą jakość i wzornictwo swoich produktów, a jej pasją i specjalizacją są dywany wełniane, które tworzy od surowca do gotowego produktu. Wieloletnie doświadczenie w produkcji dywanów wełnianych i przetwarzaniu wełny stanowi o przewadze spółki na rynku. Wełna jest dla producenta tworzywem fundamentalnym, nierozłącznie związanym z historią i charakterem marki Agnella; tworzywem szlachetnym i wymagającym, a jednocześnie zapewniającym projektantom spółki maksimum satysfakcji twórczej.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Agnella. Milionowe inwestycje i 100 miejsc pracy BIZNES, Gospodarka - Trzy nowe linie technologiczne do produkcji przędzy wełnianej zwiększą moce produkcyjne białostockiej fabryki dywanów Agnella. Dzięki inwestycji firma uniezależni się od zewnętrznych dostaw przędzy i wzmocni swoją pozycję na rynku.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Gospodarka