BIZNES Gospodarka

AFT uzupełnia możliwości wykonawcze o spawanie materiałów wysokostopowych DUPLEX

Data publikacji: 2017-03-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: AFT uzupełnia możliwości wykonawcze o spawanie materiałów wysokostopowych DUPLEX
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

AFT Sp. z o.o. to uznany dostawca klap typu T (tandem) oraz DB (double blade – podwójne tarcze), służących do stuprocentowego szczelnego odcięcia mediów – spalin, gazów procesowych etc.

AFT uzupełnia możliwości wykonawcze o spawanie materiałów wysokostopowych DUPLEX BIZNES, Gospodarka - AFT Sp. z o.o. to uznany dostawca klap typu T (tandem) oraz DB (double blade – podwójne tarcze), służących do stuprocentowego szczelnego odcięcia mediów – spalin, gazów procesowych etc.

AFT Sp. z o.o. to uznany dostawca klap typu T (tandem) oraz DB (double blade – podwójne tarcze), służących do stuprocentowego szczelnego odcięcia mediów – spalin, gazów procesowych etc.. Dążąc do znacznego obniżenia kosztów eksploatacji tych urządzeń spółka rozpoczęła produkcję klap ze stali węglowej, w których elementy mające bezpośredni kontakt z odcinanym medium zostały obłożone stalą wysokostopową lub alloy’ami, np. Duplex lub Alloy 59, odpornymi na działanie agresywnego kondensatu. Pociągnęło to za sobą zdobycie przez AFT kwalifikacji spawalniczych oraz uprawnień do spawania stali Alloy 59 i Duplex.

Nowe rozwiązanie w służbie klientom

Oprócz wspomnianych już klap typu T oraz DB spółka AFT świadczy także usługi w zakresie projektowania i dostawy kompletnych układów powietrza doszczelniającego tworzących tzw. barierę powietrzną wewnątrz klap. Dotychczasowe rozwiązania przewidywały dostawę klap wykonanych ze stali węglowych wraz z układami powietrza doszczelniającego, w których skład wchodziły wentylatory doszczelniające wraz z nagrzewnicami elektrycznymi służącymi do podgrzewania powietrza uszczelniającego. Pozwalało to na uniknięcie powstawania kondensatu z odcinanego medium, który mógłby powstać w wyniku wychłodzenia tarcz klapy w przypadku doszczelniania zimnym powietrzem. Powstanie kondensatu prowadzi bowiem do bardzo szybkiej korozji elementów ze stali węglowej, a co za tym idzie konieczności ich wymiany. Użycie nagrzewnic elektrycznych wiąże się z niskim kosztem kupna klap, ale również z wysokim kosztem eksploatacji (zasilanie nagrzewnic). Ze względu na przewidywany okres eksploatacji klap z układami powietrza doszczelniającego, wynoszącym powyżej 20 lat, zaczęto poszukiwać innego rozwiązania. Jednym z nich jest projektowanie i produkowanie klap ze stali węglowej z obłożeniem  elementów mających bezpośredni kontakt z odcinanym medium stalą wysokostopową lub alloy’ami, np. Duplex lub Alloy 59, które są odporne na działanie agresywnego kondensatu.

Dodatkowe uprawnienia szansą na dalszy rozwój firmy

Wykorzystanie do produkcji klap stali wysokostopowych lub alloy’a pozwala na rezygnację z podgrzewania powietrza doszczelniającego, a co za tym idzie znacznie obniża koszy eksploatacji instalacji. Trzeba jednak zaznaczyć, że koszt samego zakupu będzie dużo wyższy. Porównując łączny koszt zakupu oraz eksploatacji znacznie bardziej opłaca się nabycie klap z obłożeniem ze stali wysokostopowej z układem powietrza doszczelniającego bez nagrzewnicy, ponieważ poprzez niższy koszt użytkowania różnica w cenie pierwotnego zakupu zwraca się już po około roku. Mając to na uwadze spółka AFT wprowadziła do swojej oferty klapy z obłożeniem, co pociągnęło za sobą konieczność zdobycia przez firmę kwalifikacji spawalniczych oraz uprawnień do spawania stopów Alloy 59 i Duplex. Dokonano wielu prób i eksperymentalnych sposobów spawania metodami MIG oraz TIG. Wiązało się to z szeregiem badań prowadzonych z Urzędem Dozoru Technicznego, opracowaniem technik spawania, stworzeniem instrukcji spawania (WSP) oraz protokołów uznania technologii spawania (WPQR).

Firma AFT posiada szerokie spektrum uprawnień spawalniczych i jako jedna z niewielu firm w kraju ma doświadczenie w spawaniu blachy Alloy 59. Dzięki temu jest w stanie stale poszerzać zakres swojej oferty produkcyjnej – w jej ofercie znajduje się m.in. szeroki wachlarz produktów z przeznaczeniem do pracy z bardzo agresywnymi mediami i w nowych aplikacjach. 

 

Więcej informacji na temat firmy AFT znaleźć można na stronie www.aft.pl

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
AFT uzupełnia możliwości wykonawcze o spawanie materiałów wysokostopowych DUPLEX BIZNES, Gospodarka - AFT Sp. z o.o. to uznany dostawca klap typu T (tandem) oraz DB (double blade – podwójne tarcze), służących do stuprocentowego szczelnego odcięcia mediów – spalin, gazów procesowych etc.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Przemysł